Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Milyen programmal készítik a...

Milyen programmal készítik a profi weblapokat?

Figyelt kérdés

Pl:facebook, elit focibajnokságok honlapjai stb..

Én a PuTTy-al tanultam idén a suliban, ez is jó?

És mi kell ahhoz, hogy a neten is fennt legyen? Mert amikor jegyzettömbel csinálom, akkor csak nálam jön be, de a puttynál felment a netre is.


2013. okt. 4. 21:00
 1/5 anonim ***** válasza:
44%
Az ilyen kérdéseket szoktam kapásból eldobni a kukába!
2013. okt. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Fogalom zavar. A Putty egy ssh kliens, amivel Unix(általában Linux) operációs rendszerekhez tudsz csatlakozni, azokon parancsokat kiadni stb. Tehát nem puttyal csináltad a weblapot azzal csak felraktad a szerverre. A kérdésed másik részére válaszolva. Jegyzettömbbel már tudsz profi honlapot csinálni, persze notepad++ kényelmesebb. Ahhoz, hogy a weblapod netről elérhető legyen ahhoz pedig egy ingyenes tárhely kell(később fizethetsz is érte), vagy csinálsz egy webszervert a saját gépeden.
2013. okt. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

(Direkt nem a legújabbat linkelem, én erre esküszöm lokális szerverhez)


[link]


Alapbeállításokkal ha ezt elindítod (legalább az apache részét) akkor már van webszervered, amit localhoston érsz el és a C:\xampp\htdocs -mappára mutat. A többihez marad a notepad++ vagy ami tetszik. (80as portot forwardolva kívülről is elérhető, de mielőtt ilyet tennél előtte ásd bele magad a xampp beállításaiba is.)

2013. okt. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Amúgy ehhez HTML, CSS, JavaScript, esetleg PHP tudás kell...
2013. okt. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen nagyvonalakban, a teljesség igénye nélkül: a weboldal-készítés egy többlépcsős folyamat.


Először is a megrendelő kívánságai/a feladat kívánalmai/a meglevő alapanyagok (marketingterv, arculati kézikönyv, képek a termékekről,...) alapján egy terv készül (ez készülhet papírra is):

- egyrészt az oldal kinézetéről, struktúrájáról (hol legyen a navigáció, mekkora legyen a fejléc, milyen navigációs elemek legyenek) egy "skicc" - ezt fejlesztő-csoportoknál a grafikus végzi.

- másrészt az oldal funkcióiról, a különböző részegységek kommunikációjáról egy terv - ezt nagyobb fejlesztő-csoportoknál a frontend és a backend fejlesztők végzik

- harmadrészt az oldal tartalmát alakítják ki "webbaráttá", hogy a későbbi használat során könnyen megtalálható legyen a keresőben (ez a SEO - Search Engine Optimization, keresőoptimalizálás – egy kis szelete)


Másodszor a tervek (és a meglevő anyagok) alapján (nagyobb fejlesztő-csapatoknál a grafikus által) elkészül az oldal grafikus kinézete. Ezt képszerkesztő programokkal - ilyen például a fizetős Adobe Photoshop, a Corel Paint Shop Pro, de egy ingyenes GIMP is alkalmas lehet a célra - végzik. Ezt a terv, és az oldal részegységei alapján külön képekre bontják.


Harmadszor elkészül az "oldal kódja". Itt több eset lehetséges:

- Statikus oldal esetén az oldal tartalma, és struktúrája a HTML-kódban van, kinézetét a CSS kód szabályozza, esetleges működésbeli trükköket meg a kliens oldali JavaScript kód végzi. Ezt nagyobb fejlesztő-csapatoknál az úgynevezett frontend-fejlesztő végzi. Ehhez többnyire kódszerkesztő programot - Komodo Edit, Aptana, Eclipse, Microsoft Visual Studio,... használnak.


Igen, vannak olyan programok - ilyen például a fizetős Dreamweaver vagy az ingyenes NVU vagy a Kompozer - amelyekben van olyan lehetőség, hogy az oldal szerkezete (HTML-kódja) és kinézete (CSS-kódja) mint egy szövegszerkesztőben "összekattintgatható" (ezt nevezik WYSIWYG-nek: What You See Is What You Get - "amit látsz, azt kapod"), de a vérbeli fejlesztők inkább a jól megírt kódra hagyatkoznak.

- Dinamikus oldal esetén az oldal tartalma adatbázisokból, vagy más külső erőforrásokból érkezik. Ezekből az erőforrásokból (és a böngészőből érkező kérések - például űrlapok, URL-címek - hatására) vagy szerveroldali szkriptek (PHP, ASP, JSP, CFML, Perl, Python,...) alakítják ki az oldal struktúráját és tartalmát; vagy a HTML-struktúrába kliens oldali JavaScript-kód rakja bele a megfelelő helyekre a szerveroldali szkript által feldolgozott tartalmat.

Ezeket a szkripteket mindenképpen kódszerkesztő programokkal írják. Nagyobb fejlesztőcsoportoknál a HTML/JavaScript/CSS-kódokat a frontend-, a szerveroldali és adatbázis-kódokat a backend-fejlesztők írják.

- Olyan oldalaknál, ahol nagyobb mértékű animációk, interaktivitás szükséges jön képbe a Flash - ehhez van az Adobe Flash nevű programja.


Negyedszer szükséges egy tesztkörnyezet, ahol az éles webszerverhez hasonló működést lehet produkálni. Windows alatt például ilyen "csomagok" a WAMP, a XAMPP, az Appserv, az EasyPHP - amelyek tartalmazzák a webszervert (Apache), a szerver oldali parancsértelmezőt (PHP), az adatbázis-szervert (MySQL), stb... De erre lehet külön "fejlesztőszervert" fenntartani, akár virtuális gépben futtatva is.


Ebben a környezetben kitesztelik a szkriptek működését, az esetlegesen felmerülő problémákat. Nagyobb cégek akár "tesztalanyokat" is használnak, akik a weboldal használatából fakadó visszajelzéseikkel tudják hatékonyabbá tenni az oldal működését.


Ötödször: az oldal felkerül a végleges tárhelyére, dinamikus oldal esetén feltöltésre kerül az adatbázis (ehhez esetleg külön felületet írnak). Az oldalt beregisztrálják különböző katalógusoldalakra, közösségi weboldalakra (Facebook, iWiW, MyVIP), elkészítik az oldal offline reklámját, stb...


Természetesen a téma nagyon tág, így nem tértem ki mindenre, nem említettem meg az összes szoftvert (no meg ugye kinek a pap, kinek a papné...)

2013. okt. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!