Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Csak szerintem nagyon rossz...

Csak szerintem nagyon rossz ez az oldal design?

Figyelt kérdés

[link]


ismerkedek az oldalkészítéssel(csak flört:)) ez az első honlapom, de csúnyának tartom, nem akaródzik feltölteni netre, nézegetek csomó más oldalt és azok sokkal jobbak design terén szerintem, copyzni viszont nem akarok

szerintetek ez így maradhat vagy valami tipp mit lehetne javítani

(a menuk meg ilyenek most mindegy)


2013. jún. 26. 15:19
 1/9 anonim ***** válasza:

"(a menuk meg ilyenek most mindegy)"

Ha ezeket nem nézem, gyakorlatilag akkor csak egy fejléc képről van szó. Azzal semmi baj nincs, ha csak az nem, hogy a szereplők előtt alig látszik a betű. A layout meg standard. Az más kérdés, hogy a barna szín nekem nem jön be.

2013. jún. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Még egy gondolat: az a barnán a zöldben a fekete szöveg szerintem nem néz ki jól.
2013. jún. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 P.O.C. ***** válasza:

OFF.


Szerintem mindenki megbocsájtja neked az oldal kinézetét, ha az évadokat normális minőségben, az angol kivágott részekbe feliratot égetve töltöd fel. ;)

2013. jún. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
igen az lehet:)
2013. jún. 26. 15:37
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért nem töltesz le inkább egy free sablont és szabod át. Tudom hogy van valami fíling abban amikor egy ilyen okádékot összehozol, csak munkát meg egy hányást spórolnál az embereknek ha egy előre elkészített ízléses dizájnt használnál a sajátod helyett.
2013. jún. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha ötletek kellenek akkor itt nézz szét!

[link]


A véleményem egyébként:


- Túl sok színt használsz (szürke, fekete, piros, zöld, kék).

- A sötétszürke, fekete és piros egyáltalán nem jó kombinációk.

- Használj talpatlan betűtípusokat, de nem sokfélét.

- Az oldal tartalmához egyáltalán nem illik a kék domború főcím.

- A zöld glow is csak zavaró a szövegen.

Ha ragaszkodsz a vörös, fekete és kék színhez, akkor azt tudom javasolni, hogy, a body háttere legyen majdnem fekete (lehet akár pattern is), a tartalom hátterei pedig ne legyenek lekerekítve, vagy ha ragaszkodsz hozzá csak enyhén legyenek lekerekítve, és legyenek matt vörösek vagy bordók, de ne rikító pirosak. Mellé használhatsz a tartalomnak középszürke hátteret is. Ezeket akár a majdnem teljesen fehér és majdnem fekete szövegek is jól látszanak.

Nem ajánlom a teljesen fekete (#000000) és teljesen fehér (#FFFFFF) színek használatát, mivel nagyon fárasztóak a szemnek.


Ezek csak az egyéni véleményeim.


Egyébként ha a rajzfilmet szoktad nézni, akkor észre kellene venned azt, hogy leginkább a világos színeket lenne érdemes használni, mint ahogy az a rajzfilmben is dominál (fehér, világoskék, vajszín stb.).

2013. jún. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a véleményeket
2013. jún. 26. 19:56
 8/9 Drone007 ***** válasza:

Azt kell írjam, hogy a design valóban elég gyenge. Kicsit a nyolcvanas éveket idézi. Agresszív színek, háttértapéta, igénytelen menüpontok.


A legtöbb kezdő általában azon vérzik el, hogy túllihegi a szín/látvány kreációkat. Te is túlságosan erőlteted a 3d-s dobozokat, kerekítéseket, színeket.

Egy ilyen agresszív designtől menekülnek a látogatók, olyan mintha az arcomba üvöltene, hogy NÉZZÉL MÁN IDE WAZZEEEEE. :)


Azt javaslom keress fel design-nel foglalkozó oldalakat (az awwwards.com jó kiindulásnak), és próbálj kicsit letisztultabban "fogalmazni".


Sok sikert!

2013. jún. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Kedves Drone007! Valamiben igazad van túl van lihegve picit.De a menüpont az nem baj ha oda "hívja" a szemedet igaz lehet picit zavaró de feltűnő és legalább nem lapos ez se a legjobb de legalább jobb de ahogy az első kommentekben is írják a fejlécen kéne javítani meg az "Üdvözöllek titeket"-nél a zöld olyan hirtelen vége van. De első weblapnak nagyon jó szerintem. mondjuk én a menüpontot a másik oldalra tenném de ez csak ízlés kérdése.
2013. jún. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!