Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Egy inputnál a disabled...

Egy inputnál a disabled attribútumnak lehet olyan értéket adni, hogy NEM lesz disabled az elem? Ilyesmire lenne szükségem: <input . Disabled="false">

Figyelt kérdés

2013. jún. 6. 20:41
 1/6 A kérdező kommentje:
<input ... disabled="false">
2013. jún. 6. 20:42
 2/6 anonim ***** válasza:

Jó lenne egybe látni a problémát.

Én vagy javascripttel oldanám meg, vagy pedig ha php generálja a kimenetet, akkor hol odarakom a disabled szót, hol nem.

2013. jún. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

<t:if cond="!sku.available">

<select name="qty" id="skuqty_##sku.id##" class="styled" disabled="disabled">

</select>

<t:else>

<select name="qty" id="skuqty_##sku.id##" class="styled">

<option selected="">1</option>

<option>2</option>

<option>3</option>

<option>4</option>

<option>5</option>

<option>10</option>

</select>

</t:else>

</t:if>


Most így oldottam meg, de az eredeti elgondolásom az volt, hogy

<t:if cond="!sku.available">

<t:set name="basket_select_disabled"> disabled</t:set>

</t:if>


<select name="qty" id="skuqty_##sku.id##" class="styled"##basket_select_disabled##>


viszont ez xmlben nem lehetséges, disabled="disabled" formában tudom, ezért így folytattam volna


<t:if cond="!sku.available">

<t:set name="basket_select_is_disabled">disabled</t:set>

<t:else>

<t:set name="basket_select_is_disabled">false</t:set>

</t:else>

</t:if>


<select name="qty" id="skuqty_##sku.id##" class="styled" disabled="##basket_select_is_disabled##">


ami működne is, viszont ha nincs tiltva az input akkor megeszi a fene az egészet, mert se a disabled="" se a disabled="false" nem segít

2013. jún. 6. 21:15
 4/6 A kérdező kommentje:
Javascripttel nem éri meg az időt pazarolni, akkor jó a mostani is, csak kevésbé elegáns, mint ahogy szerettem volna.
2013. jún. 6. 21:20
 5/6 Drone007 ***** válasza:

Azért nem működik, mert a disabled tulajdonságnak (akárcsak a readonly-nak) csak a jelenlétét vizsgálja a html, az értékét nem. Xhtml-ben a minimalizált forma tiltott, vagyis ki kell írni, hogy disabled="disabled". Ettől függetlenül az értéke ott is irreleváns.

[link]

2013. jún. 7. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Akkor annyi, köszi!
2013. jún. 7. 14:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!