Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » JAVASCRIPT-ben hogyan lehet a...

JAVASCRIPT-ben hogyan lehet a beviteli mezőket ellenőrizni?

Figyelt kérdés
Olyan kellene, hogy vannak input dobozok, oda ha beír valamit, akkor az ellenőrizze (milyen karaktereket tartalmaz, milyen hosszú, szerepel-e már az adatbázisomban) és mellé rakjon egy zöld pipát ha megfelel, piros Xet ha nem. Úgy mint ezen az oldalon a regisztrációra kattintva: [link]

2012. dec. 2. 14:01
 1/9 A kérdező kommentje:
És még annyi, hogy a küldő gombot csak akkor lehessen lenyomni, ha minden zöld pipa.
2012. dec. 2. 14:04
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha adatbázisos ellenőrzés is kell, akkor ajax kell majd neked.

Olvass kicsit utána, hogy mi is ez és esetleg barátkozz a jQuery-vel, mert az jelentősen megkönnyíti a munkádat.

2012. dec. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

PHP-t nem lehet JS-be rakni?


Pl:

input neve: valami

Ha írnak bele akkor:

JS-be: $asdf = a valami tartalma;

Majd ezt lekérdezi:

SELECT x FROM adatbazis WHERE name=$asdf;

...

és ha van találat akkor piros X, ha nincs akkor pipa


Így valahogy nem lehet megoldani?

Egyébként konkrét segítséget kértem, mert így semmivel se lettem előrébb, de nem pontozlak le.


Ha más nem akkor az adatbázisos rész nem muszáj.

2012. dec. 2. 16:34
 4/9 anonim ***** válasza:

Az adatbázisos részt még ne erőltesd.


Amit írtam szerintem elég konkréten megadja, hogy merre felé kellene elindulni a megoldással, de adok még akkor linkeket:

[link]

[link]

[link]

[link]

2012. dec. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Esetleg valaki tudna olyat küldeni AMILYEN NEKEM KELL? Mert ezek közül egyik sem olyan.
2012. dec. 2. 17:21
 6/9 A kérdező kommentje:

Csak ennyi kéne:

input id=valami


Ehhez egy olyan script, hogy: ha ír bele valamit, akkor az ne legyen hosszabb 16 karakternél, ne legyen üres, csak számot tartalmazzon. Ha minden feltételnek megfelel, akkor írja ki, hogy OK, ha valamelyiknek nem, akkor azt, hogy NEM OK.


Ennyi kellene, előre is köszönöm szépen!

2012. dec. 2. 17:23
 7/9 anonim ***** válasza:
Pedig abszolút korrekt, amit az első válaszoló mondott. Ehhez ajax-ra van szükséged.
2012. dec. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
55%
Mert nem vagy képes doksit olvasni, csak a copypaste megy, de senki nem fogja megcsinálni helyetted.
2012. dec. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Aki ért hozzá, annak 2percbe telne... Nem hinném, hogy túl bonyolult dologról lenne szó, aki segítőkész az segít. Ennyi erővel a google-t is linkelhetnétek, de nekem gyorsan kell, nem igazán van időm még a js-t, vagy az ajaxot is teljesen az alapoktól megtanulni. Aki megérti és szívesen segít annak nagyon szépen köszönöm előre is.
2012. dec. 3. 15:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!