Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Kinek van ötlete a blogger.com...

Kinek van ötlete a blogger.com használatához? Blogkészítéssel kapcsolatos fórumcímeknek örülnék legjobban.

Figyelt kérdés
Egy matek témájú blogot szerettem volna elindítani a blogger.com-on, de nagyon nehezen indulok el vele. Egy csomó internetes fogalomba ütközöm, aminek jelentését nem ismerem: webhelyhírcsatorna, robotok, metacímkék, kétszintű biztonsági rendszer, relevancia, követés stb. Egyszerűen nem szeretek úgy építkezni, ha nem tudom mi, mire való. Ha belenéz az első (-1) verziójú kísérletembe (mathkkk.blogspot.com) nem sok gyönyörűséget láthat benne. Nem olyan, mint a elvárható volna. A sablontervezőtől a biztonsági rendszerig lenne még kérdésem, tudna nekem valaki segíteni? Nem tudom használni a kapott gmail.com-os fiókomat sem, mert nem olyan mint a freenail-es változat. Blogkészítéssel kapcsolatos fórumcímeknek örülnék legjobban...

2013. máj. 22. 12:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Te melyik századból jöttél, hogy még mindig freemailt használsz és még nem próbáltad a gamilt? Egyáltalán miért kezd bele olyanba az ember amihez nem ért. Nem olyan nehéz kezelni a bloggert hisz azért használják annyian. Mi lenne ha ssját rendszert kellene írnod?
2013. máj. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

"Egy csomó internetes fogalomba ütközöm, aminek jelentését nem ismerem: webhelyhírcsatorna, robotok, metacímkék, kétszintű biztonsági rendszer, relevancia, követés stb. "


Mielőtt blogolni kezdenél tanuld meg használni az internetező legjobb barátját a Google -t. Hidd el, egy világ nyílik ki előtted!

2013. máj. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A mentalitásokból látszik, hogy mennyire segítőszándék vezérli a válaszolót. Ha nem akarok, vagy nem tudok válaszolni, akkor nem is teszem. Első válaszolónak: olyan sem jellemzi a XXI. század emberét, hogy el kezdem sértegetni a kérdés feltevőt. Erről kénytelen leszek a moderátort értesíteni. Egyébként egyéni statisztikám szerint az e-mail címek 50%-a freemail. Akkor miről beszélnek? Üdv. Sz. Gy.
2013. máj. 22. 16:14
 4/13 A kérdező kommentje:
És még egy. A fent nevezett blogger.com szerintem egyáltalán nem felhasználóbarát, hogy egy kvázi tanfolyamot kelljen a használatához elvégezni. Probléma felvetésemet egyáltalán nem érzem annyira "dedósnak", hogy ne lehessen rá tisztességesen válaszolni. Valójában 60 éves vagyok és 1974 óta használom a számítástechnikát, de eddig mindig kaptam hatékony útmutatókat. Nem ilyen arrogáns válaszokra számítottam.
2013. máj. 22. 16:28
 5/13 Drone007 ***** válasza:

Nem bunkóságból, de a google tényleg jó találatokat ad:

[link]


Persze nyilván a legtöbb angolul lesz, úgyhogy jobb ha felkészülsz a fordításra :)


Sok sikert!

2013. máj. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A freemail már akkor elavult volt mikor bejött!
2013. máj. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

@elsőnek:

"Egyáltalán miért kezd bele olyanba az ember amihez nem ért."

Azért ez meredek mondat. Ha az ember nem kezdene bele abba, amihez nem ért, kihalna. Te is leültél egyszer a géphez, első alkalommal te sem értettél hozzá. :)


</off>


A Blogger-nek van súgója (az egyes beállítások mellett is), és a kereső is jól használható a nem ismert fogalmak megtalálására, a Wikipédia is segít.


A robotokkal, biztonsági rendszerrel, relevanciával nem kell foglalkozni a blog készítése során, ezek véleményem szerint nyugodtan ignorálhatók.


A sablontervező pedig interaktív, ha változat(sz) valamit, az megjelenik azonnal a mintán, tehát azzal lehet próbálkozni - a változásokat pedig csak akkor menti, ha a megfelelő gombra kattint(asz). Javaslom egyébként, hogy ne a dinamikus nézetek közül válassz, a többi sablon kategóriában több lehetőség rejlik.


A GMail felületével pedig nem lehet mit kezdeni: el kell fogadni és meg kell tanulni ezt a kinézetet. Technológiailag valóban jóval fejlettebb, mint a Freemail, tehát javallott áttérni.

2013. máj. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


A probléma az, hogy nem értesz hozzá és láthatólag nem is akarod megtanulni, hiszen nem értelmezed a súgót illetve a google segítségével nem keresel rá az ismeretlen kifejezésekre. Picit olyan ez mintha én szeretnék egy űrhajót építeni de nem lennék hajlandó fizika könyveket olvasni. Nem értek hozzá, így nem is akarok űrhajót építeni, de ha szeretnék majd egyszer akkor veszem a fáradtságot és utánaolvasok, és nem várom el, hogy legyen egy rakétatudomány szakszavak és fizika nélkül című könyv.


A blogger.com használata egyáltalán nem bonyolult, egy jól működő bloghoz szükséges legalapvetőbb dolgokhoz ad hozzáférést. Ha blogolni szeretnél akkor sajnos ennyinek utána kell nézned. Ha bonyolult és nem akarsz tanulni akkor ajánlok valami mikroblog szolgáltatót, mint a Twitter.


Ha valóban a hetvenes évek óta foglalkozol IT-val akkor pedig igazán nem értem, hogy mi a probléma, hiszen akkor mindenképpen találkoznod kellett BASIC rendszerekkel, amikben még súgó sem volt, ám alapvető programozói ismeret kellett a működtetésükhöz.


A gmail.com a lehető legpuritánabb és legegyszerűbben használható webmail klienssel rendelkező rendszer. A freemail használata igazából jóval komplikáltabb, csak arról van szó, hogy azt szoktad meg. A gmail használatához is rengeteg jó súgó van, de józan paraszti ésszel teljesen jól használható, technológiailag és minőségileg pedig köröket ver a freemailre. Elég megnézni csak a gyk -ra kiírt "miért nem kapom meg a leveleimet" "nektek működik-e a freemail?" "miért kapok enyni spamet?" stb témájú leveleket.


Ne érts félre ezt a hozzászólás nem személyeskedés vagy nem ellened mért támadás, de az mindig tud zavarni amikor valaki nem ért valamihez, de nem is hajlandó utánanézni annak amivel éppen foglalkozni szeretne.

2013. máj. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, valójában utána kell nézni az információknak, mint az megszokhattam már. Valami miatt tévhitben éltem, hogy ez is egy Twitter szintű blogger.

Gyakori kérdések fóruma arra is jó, ha beszűkülnek a baráti és szakmai kapcsolatok. Ha itt olyat megmernek kérdezni, hogy mennyi 48 és 60 legnagyobb közös osztója, akkor egy másik kérdezőt egy magasabb szintű kérdés miatt ne becsméreljék le. Sz. Gy.

Sz. Gy.

2013. máj. 23. 12:04
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha konkrét kérdésed van akkor segítünk, de a "hogyan működik?" sajnos nem ilyen. Ha jól értelmezem matekban vagy otthon. Szóval egy példával szemléltetve: Ez olyan mint ha megkérdeznélek, hogy hogyan kell matekozni? Nagyvonalakban ha elmondod attól még nem fogok tudni deriválni, főleg úgy nem, hogy nem ismerem az alapfogalmakat. Ezzel szemben ha konkrétan a százalékszámítás mikéntjére kérdezek rá akkor fogsz tudni választ adni. Szóval ismétlem ha konkrét dologra van szükséged akkor nagyon szivesen segítünk, de a sugó tartalmát egy hozzászólásban nem tudjuk ecsetelni mert igazából nem lesz hasznos.
2013. máj. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!