Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Html class nevekben és CSS-ben...

Html class nevekben és CSS-ben lehet ékezetes betűket használni?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 21. 15:28
1 2 3
 21/30 PHP de kóder! ***** válasza:
ezt nevezik karbantarthatosagnak
2013. ápr. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 PHP de kóder! ***** válasza:
elarulok meg egy titkot bucsuzoul: a nagy penz nem a szoftverfejlesztesben van, hanem a sokevnyi karbantartasban :)
2013. ápr. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

ma 14:03


Van igazság abban, amit mondasz, de az én tapasztalatom szerint CSS esetében fontosabb, hogy jól elkülöníthető legyen a classnév, mint a változónév.

Például, lehet, hogy sokat mond a .naviation-searchbox-submit, és a .navigation-searchbox-submit-container, csak éppen szükségtelenek, mert elég annyi, hogy nav.sbox > form. És ez átláthatóbb, mit a bonyolult classokat böngészni

2013. ápr. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

"a kodot lehet, hogy kesobb valami mas fogja modositani"


valami vagy valaki? ha valaki, akkor igazad van, de ha valami, akkor épphogy nem!

2013. ápr. 22. 16:02
 25/30 anonim ***** válasza:

A class-nak max 13-15 karakter ajánlott. Igen 61%-os, igazad van, hogy gyorsabb lesz a kód a rövid cass/ID változónevektől és a szóközök hiányától, de egyben olvashatatlan is. Az hülyeség hogy az értelmes class nevek miatt lesz olvashatatlan.


Amúgy vannak erre programok, hogy lerövidítik a class/ID-eket, eltávolítják a felesleges szóközöket, törlik a megjegyzéseket a gyorsaság érdekében, de ezeket csak akkor ajánlott használni, ha tovább már senki nem fogja szerkeszteni a kódot.


Abban is igazad van, hogy nem szabad túlságba vinni a class-okat és a div-eket, csak amennyire szükség van.


Add oda egy idegennek hogy kódolja tovább a te 1-3 karakterből álló class/ID kódodat. Hidd el, azt se fogja tudni mi fán terem. Te tudod, de ő már nem fogja tudni. Én oda adom a saját kódom és érteni fog mindent, megjegyzés nélkül, méghozzá átlátható is lesz.

search, save, submit, small, stb. - bármi lehet a S betűd, senki nem tudja hogy mire gondoltál és idegesítő rákeresgetni mindenre, jobb ha rögtön érthető. Ha meg megjegyzéseket raksz, akkor miről beszélünk? Ugyanaz mint a hosszú nevek.

2013. ápr. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Aarron Walter - Keresők és webhelyek

Robert C Martin - Tiszta kód


Olvasd el ezt a két könyvet. Főleg az elsőt.

2013. ápr. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 PHP de kóder! ***** válasza:
valaki - project workre gondoltam
2013. ápr. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 PHP de kóder! ***** válasza:
vagy elut a hajokotel es atveszi mas a munkadat
2013. ápr. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:
ha egy program lerövidíti automatikusan, akkor kár olvashatatlanná tenni a munka alatt!!!
2013. ápr. 22. 22:05
 30/30 anonim ***** válasza:

Én pontosan az olvashatóság miatt szoktam lerövidíteni.

Egyébként nem hallottam még olyan programról, ami a HTML-ben és a CSS-ben párhuzamosan lerövidítene dolgokat.

2013. ápr. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!