Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Dot. Tk Favicon elftüntetése....

Dot. Tk Favicon elftüntetése. Hogyan?

Figyelt kérdés

Van egy uw-s oldalam és a reklám mentesség miatt átvezettem Dot.tk-val az index.php-ra a kezdőlapot. Aztán láttam csak, hogy a .tk megváltoztatta az oldalam faviconját.

Eddig <link> taggel megadva, most megadtam <meta> -ban is, de így sem jó. Utánaolvastam, és azt írják, hogy nem lehet változtatni, de a dot.tk fiókomból már töröltem a ".tk-sított" weboldalt, így csak az UW-s él, mint alapból.

A gond csak az, hogy valahogy még mindig ugyanaz a favicon, a .tk-s.

Alapból azt sem értem, hogy ha nem xyz.tk-n, hanem xyz.uw.hu-n nézem a weboldalt, akkor hogy tudja bevágni magának a favicont? o.O

Hogy tudom eltávolítani vagy cserélni az ikont?



2013. ápr. 4. 17:46
 1/9 anonim ***** válasza:

Tölts fel egy favicon,ico kiterjesztésű fájlt, és ezt rakd az oldaladba:

<link rel="icon" href=" [link] type="image/x-icon">

értelemszerűen cseréld az elérési utat

2013. ápr. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ha komolyan nem vetted észre, hogy ezt leírtam a kérdésemben: "Eddig <link> taggel megadva, most megadtam <meta> -ban is, de így sem jó.", akkor köszönöm a választ, ha hülyének nézel, akkor... -.-"


Mindenesetre köszönöm, hogy legalább írtál! :)

2013. ápr. 4. 19:41
 3/9 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy így érthetőbb.


Azt történt, hogy:


Dot.tk a saját faviconját rakta az xyz.uw.hu-ra, csakmert megadtam az URL-t. Semmi FTP-t nem adtam meg, így nem férhetne hozzá, mégis megváltoztatta, valahogy úgy, hogy a forráskódban nem látszik a nyoma. Márpedig ha PHP-vel csinálták volna meg, akkor is látszania kell a kimenetnek... Ezért nem értem.

2013. ápr. 4. 19:47
 4/9 anonim ***** válasza:

Sehogy, mert egy iFrame -ben van az oldalad.

Ehhez olyan szolgáltató kell, ahol domain szinten tudod beállítani a TK -s címet.

2013. ápr. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ez tényleg jó válasz lenne, ha a dot.tk hozzáférne az uw-hez FTP-n, hogy iFrame-be tehesse...

De az ultraweb és a dot.tk semmilyen hozzáféréssel nem rendelkezik egymás FTP-jéhez.

Amit te írtál, csak akkor igaz, ha az oldalt az xyz.tk-n nézed, de az xyz.uw.hu már az ultraweb szerverén van, amihez semmi köze nincs a dot.tk-nak, hozzáférése sem, így nem rakhatja azt iFrame-be.


A dot.tk "fiókomból" egyébként is törölve van az xyz.tk cím.


*xyz = domain;


De köszönöm a választ, szerintem jófelé halad a válasz.

Ha lenne más ötleted is, írd meg kérlek!

Köszi!

2013. ápr. 4. 21:10
 6/9 A kérdező kommentje:

Ezt nem hiszem el...

Másik böngészőben megjelent az ikon, csak az Operában nem, mert cache-ban volt már a másik, pedig Ctrl + F5-tel is frissítettem, de nem volt jó.

Végül ürítettem a gyorsírótárat, így jó lett.

(Csak az után, hogy a dot.tk-ról töröltem a domaint)

2013. ápr. 4. 22:10
 7/9 anonim ***** válasza:

Na látod, megy ez!

Dobhatsz magadnak egy pontot :)

2013. ápr. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

ismét #1 vagyok

próbáld így a link taget

<link rel="icon" target="_top" href=" [link] type="image/x-icon">

Ez elvileg felülvezérli az iframet

2013. ápr. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem kell a pont, meg van oldva, ez a lényeg. :)

#~ Köszi, majd kipróbálom :D

2013. ápr. 5. 18:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!