Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Favicon. Ico-t bemásoltam a...

Favicon. Ico-t bemásoltam a helyére mégsem látom, miért?

Figyelt kérdés
gyökérkönyvtárban benne van, www.honlapcím.hu/favicon.ico -ra mutatja is, de mégsem látom a helyén, ahol lennie kéne neki... :/

2012. márc. 18. 14:24
1 2
 1/14 Argloss ***** válasza:

A HTML head részébe be kell írni mondjuk ezt:

<link rel="shortcut icon" href="favico.ico" />

2012. márc. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
ja ezt is megtettem igen, ezt elfelejtettem írni, szal ennek ellenére nem jó :/
2012. márc. 18. 15:09
 3/14 anonim ***** válasza:
töröld a kukikat.
2012. márc. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

megvolt az is természetesen én is arra gondoltam először, de sajna így sem :/

próbáltam chrome-ot firefoxot, explorert de semmi ...

2012. márc. 18. 15:51
 5/14 Drone007 ***** válasza:

Attól is függhet, hogy a weboldal milyen tárhelyen tanyázik. Vannak olyan ingyenes szolgáltatók, akik frame-be helyezik a weboldalad, és a favicon - valamint a legtöbb meta tag - mit sem ér, mert a meta infókat a legfelső frame-ből veszi a szerver. (amihez te nyilván nem férsz hozzá). Ilyen módszert használ az atw.hu, uw.hu is.


Ha nem ebben a cipőben jársz, akkor az is előfordulhat, hogy a böngésződ cache-e még a régi beállításokat mutatja, ilyenkor célszerű Ctrl+F5 -tel frissíteni az oldalt, esetleg egy másik gépről vagy másik böngészővel ránézni, hogy az mit mutat.


Ha ez sem vezet eredményre, akkor lehetséges, hogy elírás van a meta-tagben. Próbáld abszolút és relatív hivatkozással is a favicon url-jét!

2012. márc. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
atw.hu-s a cucc. ilyenkor akkor mi a teendő?
2012. márc. 20. 11:11
 7/14 Immortal válasza:

Akkor ezzel már semmit nem tudsz kezdeni! :-(


Javasolt egy fizetős tárhely igénybe vétele.

Ha ez nem megoldható, akkor atw.hu-s szabályok megszegésével jelenítheted meg a FavIcon-t.

2012. márc. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Igen, sajna probléma lehet a szolgáltatónál.


Általában ezek a tárhelyek sok szempontból pocsékok. Én amit ingyenes tárhelyet használtam, a 000webhost, eddig az volt a legjobb. Ott nem volt ilyen problémám, egész jó a szolgáltatásuk, de domain-t nem adnak.

2012. márc. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ingyenes tárhelyeknél - legalábbis a magyar környéken biztos - ahol reklámot pakolnak az oldaladra framekkel működnek ahogy már mondták.


a 000webhost.com tárhely szolgáltató fényévekkel jobb mint bármely ingyenes magyar szolgálató.

miért is? :

1,5 Gb ingyen tárhely

Cpanel

ftp

MySql

PhP 5

js

cgi

asp


Nincs reklám - tehát nincs frame

Ha van domain-ed párosíthatsz a tárhelyhez, de ott is megrendelheted a 000webhostnál - ebben az esetben ők állítják be neked -

Kapsz e-mail címet is


És a cpaneljük eléggé okos. Néha 1-2 órán keresztül nem látni az oldalt mert folyamatos a fejlesztés/vírus ellenőrzés/adatmentés ... stb ... de velem 3 év alatt 2-3 alkalommal történt ez meg. :)

2012. márc. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
hát csak az a helyzet, hogy az atw-s oldalamat már nem pakolhatom át máshova, mert közben utána néztem igazából fillérekért lehet domain nevet bérelni. meg lehet oldani valahogy atw-n keresztül a dolgot? mert atw-nek is van olyan fizetős része, ahol már eltűntetik a reklámokat. így is ugyanaz lenne a gond?
2012. márc. 21. 20:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!