Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Bünteti a törvény?

Bünteti a törvény?

Figyelt kérdés

Megveszem valaminek a tartalmát és rajta van a logójuk, de elkezdtem ugyanúgy értékesíteni. Büntetik ezt vagy nincs semmi probléma vele? Copyright az azt jelenti nem, hogy szabadon felhasználható a licensz, jelen esetben logó felhasználásával...


Előre is köszönöm a válaszokat!



2013. márc. 15. 10:37
 1/7 DaniKacsa :P ***** válasza:

Nem, a copyrigtht az azt jelenti, hogy minden jog fenntartva! Ami meg azt jelenti, hogy masolni, vagy media anyag eseten, nyilvanos helyen sugarozni TILOS! Azaz, hogy te masolod, es a masolt mediat ertekesited BUNTETENDO!

Remelem kielegitettem a kivancsisagodat! :)

2013. márc. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Mertz ha veszel egy autót, az nyugodtan eladhatod, hiába van rajta továbbra is a logo. De lehet, hogy félre értelmeztem a kérdést.
2013. márc. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A copyright azt jelenti szerzői jog.

Ha megveszel valamit az csak saját felhasználásra jogosít fel és nem terjesztésre.

A logót azért rakják fel hogy azonosítani lehessen hogy az ők termékük és büntetni lehessen ha valaki terjeszti.

2013. márc. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 DaniKacsa :P ***** válasza:
Mivel informatika szekcioban van a kerdes, gondolom nem eppen autorol van szo! De igy igaz! Egy autot ha tovabb adod logostul, az nem buntetendo (erdekes is lenne)! pl egy cd-nel, ha az eredetit adod tovabb az megintcsak nem bunteti torveny! de ha csak a logot akarod tovabb ertekesiteni az mar buntetendo!
2013. márc. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

videókra gondoltam, amit a meglévő honlapon nézhetsz egy adott havidíj fejében. logó van a videókon, így gondoltam volna, hogy csinálok egy oldalt amin több oldal tartalma egy összegéért elérhető lenne. nézhető, letölthető...

akkor ezek szerint nem lehet ilyet csinálni?

2013. márc. 15. 11:08
 6/7 DaniKacsa :P ***** válasza:
Ha a videokat sajat keszitesuek, akkor semmi hatranya a tervednek! De ha nem a sajatjaid, es a logo is mase stb. akkor torvenyt sertettel vele hogy te penz is keresel rajta! Kivetel ha a video eredeti szerzoje megalopott veled, vagy egyszeruen nem veszi szamba!
2013. márc. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Néztem van rá példa értékesítenek dolgokat e téren. Első körben akkor célszerű valami staff-al/adminnal beszélném, később nehogy kellemetlenség érjen.
2013. márc. 15. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!