Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Programozási nyelvek? (Bővebbe...

Orbit-titkosnév kérdése:

Programozási nyelvek? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok. Milyen nyelveket kéne megtanulnom, hogy honlapot szerkesszek, esetleg csak hobbiból tanulni nyelveket. Html-en kivűl, ha a neten van INGYEN, MAGYAR abból a programzási nyelvből amit írtok kérem linkeljetek is. 12/F vagyok, és csak szeretnék hobbiból tanulgatni, van notepad++-om is és tudnék is gyakorolni rajta (benne). Ha meg már profi vagyok, akkor meg majd egy honlapot, de az még messze lesz! :) Értelmes válaszokat köszönöm. :)
2013. febr. 28. 20:16
 1/4 asdokininja3 válasza:

Szia! Látom hogy a html nyelvet már tudod, azért nézd át, és ha tényleg tudod, akkor én a php-t ajánlom, azután esetleg ott a javascript.

(én sem tudom még annyira ezeket a nyelveket, a html megy, és a php félig, de ahogy olvasgattam témákat, ezeket tartottam a legfontosabbnak, és ezt ajánlja mindenki.)Sok sikert

2013. febr. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nocsak, végre valaki, akit úgy tűnik komolyan érdekel a téma.


A HTML mellé kezdj el ismerkedni a CSS-el. Ezek még nem programozási nyelvek, de egy egyszerűbb (egész pofás) statikus oldalt már fogsz tudni csinálni velük!


Egy tipp, amit sok hobbi fejlesztő elfelejt: nézz utána és alkalmazd a szabványokat. (HTML és XHTML is van 3 féle doctype, ebből a "Strict" a legszigorúbb. Ha ezzel készíted az oldalad, akkor szinte garantált, hogy még a régi IE5-6-ban is megfelelően fog kinézni.)

Na meg nem árthat kicsit a HTML5 és CSS3 lehetőségeivel is foglalkozni.


Ezeket nem olyan sok idő megtanulni, esetleg ami még hasznos lehet az a javascript.

Ezzel már elég sok dolgot meg lehet oldani és szép eredményeket lehet elérni. Ha az alapok megvannak, akkor érdemes lehet egy frameworkot (keretrendszert)is kiismerni, ami jelentősen meg tudja a későbbi munkákat könnyíteni.

Ajánlom ehhez a jQuery-t.


A javascript mellett (akár előtt) érdemes lehet egy szerver oldali nyelvvel is megbarátkozni, ez a webfejlesztés világában jellemzően a PHP szokott lenni.


Rengeteg sok leírás található a neten, nem szemeznék inkább ki belőlük egyet-egyet, de a Google nagyon segítőkész szokott lenni ilyen téren (na igen, a kereső használatának megismerése is elengedhetetlen manapság, illetve érdemes lehet az angol nyelvet elkezdeni tanulnod ha eddig nem tetted ezt meg.)



Egy aranyszabály: olvashatsz bármennyi leírást, nézhetsz bármennyi videót a legfontosabb, hogy GYAKOROLJ!

Ezzel rögzülnek legjobban a dolgok.


Sok sikert a továbbiakban! :)

2013. febr. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Oké köszönöm szépen! :) Angolt csak 9.eiktől fogok tanulni addig franciát, és angolba szerintem nem tudnék belevágni, így egy magam. És amiket mondtál h jQuery, stb az megtalálható notepad++-ba vagy ahhoz más program kell?
2013. márc. 1. 06:08
 4/4 anonim ***** válasza:

A nodepad++ egy szövegszerkeztő, ennél fogva azt írsz benne amit akarsz.

Amúgy valszeg igen.

2013. márc. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!