Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha most vagyok 8. osztályos...

Ha most vagyok 8. osztályos és érdekel a számítástechnika azon belül is a programozás és szeretem is csinálni akkkor milyne progrma nyekvet kezdjek tanulni?

Figyelt kérdés

Melyiket ajánlanátok esetleg Javát vha C++ vagy C#?

Sajnos az általánosban nem veszik komolyan és még csak a JustBasic nyelvét tanuljuk.

Ha tudtok más nyelvet ajánlani az is jó csak adjatok ötleteket.



2012. dec. 8. 12:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A cékerítést javaslom. :)

Reiter Istvánnak van egy könyve C# programozás lépésről lépésre címmel. Múlt hónapban vettem még, az elindulásban rengeteget segít szerintem. Táptalajnak tökéletes.

2012. dec. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Kössz a választ !

Azért még a többi nyelvről is szeretnék hallani, egy kicsit.

2012. dec. 8. 12:21
 3/13 anonim ***** válasza:
Az általad felsorolt három nyelv között sok a hasonlóság. Talán a C++ a legnehezebb közülük, de ha ezt megtanulod rendesen akkor nem lesz problémád a másik kettővel sem. Egyébként így kezdetben elsőnek szerintem is jó választás lehet a C# mert sok minden megoldható benne egyszerűen.
2012. dec. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Valaki tudna még véleményt nyílvánítani a Pascal nyelvről.

Ha erről nem tudtok akkor elmondanátok hogy Basic nyelvekel még érdemes-e foglalkozni?

2012. dec. 8. 12:49
 5/13 anonim ***** válasza:

Hát, én még olyan álláshirdetést nem láttam, hogy Pascal vagy Basic programozót keresnének...


Mind a kettő túlhaladott nyelv. A pascalt nem ismerem, de a basic-re ne pazarolj egy percet sem.

2012. dec. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Hát igen a Basic egy elég elavult nyelv lett.

De más felkapott nyelvett nem tudtok ajánlani ami jó és felkapott nyelv és nem fogok éhen halni belőle.

2012. dec. 8. 13:13
 7/13 anonim ***** válasza:
Általánosban már ezen gondolkodsz, hogy melyik az a nyelv, amit ha megtanulsz, nem fogsz éhen halni? :)) Én C#-ot ajánlom kezdésnek vagy kisebb konzolos alkalmazásokhoz a C++ -t. Pascalhoz volt "szerencsém", de nagyon nem jött be a szintaktikája meg úgy az egész. Java is jó, eléggé hasonlít C#-hoz emlékeim szerint.
2012. dec. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válszokat akkor ezt a két nyelvet a C++ és a C# elkezdem tanulni.

De informatika tanárommal konzultáltam és ő mondot nekem még pár nyelvet ami szerinte jó vélekednétek róluk,

a neveik: D,E,F#, és J,J#.

Szerintetek ezeket a nyelveket is érdemes tanulni.

2012. dec. 8. 16:56
 9/13 anonim ***** válasza:

D,E,F#, és J,J#??????

Ezeket meg ne tanuld, mert időpazarlás.

2012. dec. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Egyáltalán léteznek ezek a nyelvek? :O C#-ot javaslom még mindig.
2012. dec. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!