Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Trendi programozási nyelvek,...

Trendi programozási nyelvek, van ilyen?

Figyelt kérdés

Keresek olyan prog nyelvet,ami platformfüggetlen,tehát multiplatformos inkább. Nem szerverfüggő,nem külső netes adatbázisfüggő,viszonylag egyszerűen kezelhető,az sem baj ha bizonyos tulajdonságokban hasonlít a Delphihez. Ami nem érdekel: Java, Php, Mysql, Perl. Van az alábbiakon túl, élet a szférában? Fontos, hogy ne lógjon ki a sorból és ne hanyagolja a trendet sem.


Légyszi írjatok néhányat, köszi.



2012. okt. 10. 19:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%
Hát ha azt akarod hogy trendi legyen akkor napjainkban a HTML5 a legtrendibb! :) Még a csapból is ez folyik! Használják mindenre weblapkészítésre, operációs rendszereket írnak ezen a nyelven sőt a Mozilla még egy mobil operációs rendszert is írt HTML5 nyelven! Ha később is ilyen felkapott lesz akkor ez lesz a jövő programozási nyelve! :)
2012. okt. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A HTML- semmilyen verzióban és semmilyen szinten nem tekinthető programozási nyelvnek.Internet nélkül nem élvezhető és komoly programokat meg főleg nem lehet benne írni. Szűkítsük a kört azzal a régmúltra visszanyúló dologgal, hogy inkább olyat keresek, ami képes közvetlen megkerülni mondjuk a winfos védelmét és közvetlen közelről tudja elérni, akár a portokat,interruptokat, bázis memóriát, stb hardwares finomságokat, akár pár sor programkód bepötyögésével. A C a C++ és C# az nem rossz, de mivel a kérdésemben eleve olyan prog nyelveket soroltam fel, amik nagy része ebből nőtt ki, eleve nem soroltam oda a C nyelveket. Ám ha valaki tud olyan C nyelvet, ami átmenetet ad a pascalba, vagy a delphibe és még trendi is, az jó lenne. Az az érzésem viszont, hogy közben lukra futottam a történettel, mert nem lesz ilyen.
2012. okt. 10. 20:13
 3/12 anonim ***** válasza:
Valszeg valóban lukra futottál. Próbáld meg a Visual Basicet, bár hogy mennyire trendi az jó kérdés. Néha-néha még felbukkan,hogy keresnek hozzá értő arcokat,de ez igen ritka.Egyes hardveres megszakításokat is könnyebben elérsz belőle,mint a delphiből,de az sem kerüli meg rendesen a windowst. Win32 Apik ismerete nélkül, az is felejtős.Mind1, talán neked egy próbát megér, hátha érdekelni fog.
2012. okt. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi.Ez már közelebbi és érdekesebb válasz! A VB-t már próbáltam néhány hétig, de nem igazán lelkesedtem be tőle.Trendinek nem éppen mondható.A win32es api programozás nem elhanyagolható, hozzáértések nélkül, ne is kezdjen senki sem programozni semmilyen nyelven,hacsak nem valami szar adatbázis programot akar írni,mert az még elmegy nélküle. Egyébként langyosodik a történet. Megy a kéz!
2012. okt. 10. 20:27
 5/12 anonim ***** válasza:
úgy látom,te inkább közvetlen akarod programozni a hárdvert mint a windows bármely gui vagy nem gui részét.Azt is feltételezem,hogy nem adatbázist szeretnél készíteni.akkor miért nem azt a kérdést tetted fel,hogy trendi hardware programozási nyelvet tudtok ilyet?ha ilyet keresel,nézz szét a játékkészítő programoknál,mert ott legalább a grafikai cuccokat közvetlen el tudod érni,de portokat és interruptokat,mi a frásznak akarsz ilyen közvetlenül programozni,azt nem vágom.Api és shell programozási tudás nélkül,úgy sem mész semmire,egyik nyelvben sem.trend ide,vagy trend oda.
2012. okt. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Várjunk egy picit...


1. Ki mondta,hogy csak a hardware programozási részekre kihegyezett, trendi prog nyelvet keresek?


2. Mi köze van mindehhez a játékkészítésnek és azon túl hogyan kötődik hozzá a port,interrupt és memória közvetlen programozása?


Az Api az persze,hogy nélkülözhetetlen sajnos,bár nélkülözhető lenne,de akkor már megint a 80-as évek programozási nyelveinél kötünk ki, ha nem vetjük be az API programozást. Én pedig pont ezt szeretném elkerülni, hogy ne a Qbasicnél, meg a Turbo Pascalhoz lyukadjunk ki. Mert ezek trendiek lehetnek az iskolában az info órán, 30 percig, de nem a mai üzleti realitásban.


Egy dolognak viszont örülök,hogy megemlítetted a shell programozást és már teszem is hozzá a batch programozást,mert ezzel azért még lehet trükközni,vagy főleg kicsit cheatelni valóban, aki ezeket legalább jól ismeri.

2012. okt. 10. 21:06
 7/12 anonim ***** válasza:
NA ez kezd érdekes lenni!:))Figyeljétek meg a végén,mert még kilyukadunk a JavaScripteknél.Az sem mondható komoly programozásnak,de legalább el tudsz vele indítani más program nyelveken írt, akár dos-os alkalmazásokat is.HA csalni akartok,bármivel lehet.Megírod a kódot 3-4 prog nyelven aztán lefuttatod a neten egy honlapon keresztül JavaScriptekkel.Így is jó,de mi a cél valójában.Ilyen trendi prog nyelv nincs,amire te gondolsz,mert mindegyikhez kell némi tudás és főleg gyakorlat.
2012. okt. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
59%

Ma a szakma nem arról szól, hogy ismerek egy programozási nyelvet, oszt' jóvan, hanem ismered a hozzá fejlesztett library-ket, az oprendszert, amire fejlesztesz(ez mind API programozás), rengeteg kiegészítő technológiát, valami domain-specifikus tudással rendelkezel, jó vagy angolból, tudsz csapatban dolgozni, hatékonyan kommunikálsz. EZ a trendi.


Kitörölheted a segged azzal, hogy megkerülöd a winfos védelmét, és portokat buzerálsz. Nem is értem, minek kell ez neked, mikor APIval ellenőrzötten és könnyen használhatóan megteheted mindezt.

BTW batch programozással meg olyan messze vagy a hardvertől, hogy nagyon-nagyon :D

2012. okt. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Python!

Trendi, scriptnylev lévén multi platformom és egy halom lib van hozzá.

Nagyon elterjedt és szinte bármire jó.

2012. okt. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Számomra építő válasz inkább a 2. válaszolóé volt. Bár kérdéses,hogy hol keresnek Phyton programozót,ha az üzleti részét nézzük. Amit manapság észrevettem,hogy minden vagy internetes adatbázis köré,vagy szerverek köré íródik,egyedi makrókat,vagy speckó cél alkalmazásokat,weboldalakat fejlesztenek és webdizájnólnak főképp,főleg itthon.Phyton egyébként még érdekes lehet azért,mert kicsit mintha ötvözné a delphit a c-vel, bár lehet hogy nem jól látom a dolgot.Ezer köszönet az ötletért!! Olyat láttam már nem egyet,hogy PHP,MYSQL,JAVA,ORACLE,ASP, meg egyéb fiszfasz programozási nyelvekre mennek és ezekre keresnek főként embereket,de Phyton az kiesik valahogy. Bár lehet,hogy nem jól látom a kérdéskört.
2012. okt. 10. 22:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!