Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Szerintetek jó az oldalam?

Szerintetek jó az oldalam?

Figyelt kérdés

Szerintetek milyen az oldalam, min változtatnátok, esetleg mit bővítenétek rajt?


[link]



2012. dec. 28. 10:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem rossz. Egyedül talán az a fura, hogy az oldal nem is egészen a bal oldalon van, de nem is középre rendezve. Ritka az ilyen megoldás, nálad szándékosan ilyen? (1280x800-as kijelzőn nézem, Chromium 20.0.1132.47 Built on Ubuntu 12.04, running on LinuxMint 13 (144678) alatt)
2012. dec. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igazából akármilyen kóddal akartam középre rendezni, hogy minden felbontásban középen legyen, nem sikerült sehogyse, azért ilyen :(
2012. dec. 28. 10:14
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem rossz. Nekem pont azért tetszik, mert nem középre van igazítva.


gondolom az absolute pozíció miatt.

2012. dec. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Drone007 ***** válasza:
100%

Pozitívum, hogy törekszel a jó megjelenésre, a színek viszonylag rendben vannak (bár itt-ott a linkek színei beleolvadnak a háttérbe), de sajnos ezen túl sok jót nem tudok elmondani.


Hibák:

1. Az oldal lassú, a képek lassan töltenek be, mert nem használsz thumbnaileket, hanem eredeti méretű (és így nagy fájlméretű képeket) illesztesz az oldalba, ami lassítja a betöltődést.

2. a posztok dobozain nincs padding. Faltól falig nem írunk szöveget, mert zsúfoltság benyomását kelti.

3. túl sokféle betűtípust használsz, ez követhetetlenné és zavarossá teszi a mondanivalót. (főcím és menü, címsorok és dobozfejécek, normál szöveg, kiemelt szöveg, oldallapozó). Használj 2 jól elkülöníthető betűkészletet.


És most nézzük az oldal forrását, szerkezetét:


4. a meta információs tagekben hibák vannak. Ne használj a tartalomhoz idézőjelet, mert a html tag attribútumait lezárja!

5. a menü map-area-val van megoldva. Azt listával old meg, a menu linkjei nagyon fontos részét képezik az oldal keresőoptimalizálásának, ezért map-area technikát itt nem szabad használni!

6. sok lezáratlan tag-et találtam: paragrafusok, táblázatcellák, rosszul használt sortörés tag-ek, meta-tagek, img tag-ek

7. sehová nem mutató linkek néhány img tag-en

8. a legsúlyosabb: táblázatot nem használunk az oldal szerkezet felépítésére!


Remélem kijavítod ezeket a hibákat, és akkor egy remek oldalad lesz. Sok sikert!

2012. dec. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
be se jön nekem
2012. dec. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Először is megszabadulnék ettől a ronda barna arany háttértől. Hagyományos fehért vagy feketét választanék.

Meg tényleg középre kéne igazítani. Aztán jöhet a többi...

2012. dec. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát egy picit nem ártana középre igazítani, meg egy picit sötétítenék a hátteren, vagy hasonló, mert a világosszürkén fehéret olvasni hosszútávon fárasztó, de ez csak az én véleméynem, várd meg a többiek választát is. Egyébként meg szerintem jó.
2013. febr. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!