Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Javascripttel lehet Androidos...

Javascripttel lehet Androidos okostelefonokra szabva is weboldalt írni, vagy csak a régi séma használható? Lásd alább

Figyelt kérdés
A régi onclick() event helyett vannak érintőképernyőre specializált eventek?

2012. okt. 18. 21:19
1 2
 1/11 Drone007 ***** válasza:

Az onclick esemény, és más hívások ugyanúgy működnek érintőképernyőn is.

Ugyanakkor a jquery-nek van egy érintőképernyőre optimalizált alkalmazáscsomagja. Én azt javaslom, ha kifejezetten okostelefonra/tabletre írsz weboldalt (vagy reszponzív oldalt írsz).

[link]

2012. okt. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És ezeket akkor tudja az összes Androidos böngésző?
2012. okt. 19. 09:37
 3/11 A kérdező kommentje:
Amit belinkeltél ez szuperül néz ki, csak kicsit összezavarodtam. Számomra a js egy weboldalt leíró nyelv, itt meg programokat készítenek vele. Ezeket is a böngésző futtatja? vagy hogy is van ez?
2012. okt. 19. 20:03
 4/11 Drone007 ***** válasza:

A javascript egy böngészőkbe épített értelmezővel futtatható (kliens oldali) script nyelv. Önmagában nem alkalmas weboldalak létrehozására - bár létrehozhatóak vele html elemek.

A JQuery egy script library, vagyis egy script-készlet, script könyvtár, aminek a segítségével egyszerűen meg lehet hívni gyakran használt javascript folyamatokat, összetett metódusokat.


A javascript kódsorokat a böngészők értelmezik és futtatják, az androidos böngészők is.

De azt hangsúlyozom, hogy a javascript szinte semmit nem ér html - és manapság már a css - ismerete nélkül.

2012. okt. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
De Query-t azt külön istalláli kell a böngésző mellé, vagy az már minden Androidos böngészőben s benne van alapból?
2012. okt. 20. 11:31
 6/11 A kérdező kommentje:
Tudna valaki válaszolni? Előre is köszönöm.
2012. okt. 28. 19:44
 7/11 Drone007 ***** válasza:

A jquery-t linkelni kell a weboldalad head részébe, hogy használhasd. A jquery mobile-hoz maga az alap jquery is szükséges + a hozzá tartozó css, és az oldalról letöltött képek. Az oldalad head részébe ezeket a sorokat érdemes beszúrni:

<link rel="stylesheet" href=" [link] />

<script src=" [link]

<script src=" [link]


Egyébként azon az oldalon, amit legelőször leírtam minden tudnivaló le van írva a használatához, bemutatók, demókkal együtt.


Sok sikert!

2012. okt. 29. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
ha jól értem ezek javascript kódokra linkelnek, amiket akár be is másolhatnék a html kódomba. Tehát semmilyen új funkciót nem tudnak, csak előre megírt függvényekkel segítenek? Elvileg csak olyant tud, amit nélküle is le lehetne programozni, vagy mást is?
2012. okt. 29. 08:18
 9/11 Drone007 ***** válasza:

Természetesen jquery nélkül is meg lehet oldani mindent, hiszen ezek is csak előre megírt függvények, de sokkal kényelmesebbé teszik a javascript használatát. Ráadásul ez elég jól optimalizált rendszer.

Emellett a jquery használata nem azt jelenti, hogy a javascriptet el lehet felejteni, hiszen ez csak egy könnyítés, de például egy popup ablakot sokkal könnyebb belőle levezérelni, mint ha egy komplett függvényt kellene megírni hozzá. Nem is beszélve az animációkról.


A jquery mobile-t azért ajánlottam, mert vannak speciális mobilos eventek beleépítve (pl.: tap, taphold, swipe...)

2012. okt. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Értem, nagyon köszönöm.

A tap-ot az onClick eseményből és az idő figyeléséből tudja összekombinálni a jquery?

2012. okt. 29. 12:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!