Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Webprogramozás dinamikus...

Webprogramozás dinamikus weblaphoz. Hol tudnám - lehetőleg minél gyorsabban - megtanulni legalább az alapokat?

Figyelt kérdés
Egy dinamikus weblapot kellene megtanulni programozni - minél előbb. (WP-t kezelek, de az statikus és jórészt modulokból is gyorsan összerakható.)Kezdetnek alap dolgokra gondolok, melyet majd szeretnék fejleszteni. Hol keresgéljek? Van valakinek tapasztalata, ötlete? Előre is köszönöm!

2012. szept. 14. 15:08
 1/8 anonim ***** válasza:

A WordPress egy elég dinamikus rendszer, attól függetlenül, hogy te csak statikus dolgokat csinálsz rajta.


HTML és CSS megy?

Mert az az alap, előbb azzal kell tisztában lenned.


Utána jöhet a PHP, majd nem árt ha tudsz egy adatbázist is kezelni, tehát kevés SQL ismeret sem árt.


De ezeket jól megtanulni, nem valami gyors dolog.

2012. szept. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Amatőr vagy, de meg akarod tanulni a munkát? hmm

Szerintem, vesd el ezt az ötletet. Ha amatőr vagy úgy is csak k@ki lesz a munka :S + még ne vedd el a tanult Webmesterektől a mindennapi kenyerüket..

2012. szept. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Drone007 ***** válasza:

Gyorsan biztos nem fog menni, hacsak nem vagy emberfeletti memóriával és intelligenciával megáldva.


Első legolcsóbb módszer az internet. Rengeteg script és tutorial áll a rendelkezésedre, hogy a html, css, php, js alapjait elsajátítsd.

Második módszer, hogy megveszel bizonyos oktató jellegű könyveket, és azokból tanulsz. Ilyeneket, mint php 24 óra alatt, php black book, css, html, js, php zsebkönyvek.

A legdrágább módszer a tanfolyam online, vagy személyes jelleggel.


Egy biztos, ahhoz hogy jól menjen a dolog nem elég magolni, meg scripteket másolgatni (aztán ide írkálni, hogy miért nem megy XD ), hanem meg is kell érteni azt, hogy mi miért működik. Ne felejtsd el, hogy ez egy szakma, és több évig tart, míg valaki elég képzett lesz egy jól működő dinamikus weboldal naprakész elkészítéséhez. Ráadásul webdevelopernek lenni nem elég egyszer megtanulni, és aztán egy életre az leszel, hanem a folyamatosan változó és fejlődő szakmai elvárásokat és szabványokat is követni kell.


Sok sikert!

2012. szept. 15. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
15.20-as válaszadó! Köszönöm a hasznos tippeket! A HTML alapjaival tisztában vagyok azért, a többit bizony még tanulnom kell. De akkor megfogadom a tanácsod és az általad leírt sorrendben fogom elsajátítani a weblapkészítést.
2012. szept. 15. 07:50
 5/8 A kérdező kommentje:
18.41-es! Ezt szeretem, amikor valaki ennyire tudja motiválni a másikat! Nem a webmesterek kenyerét kívánom elvenni; pont az a gond, hogy a "drága" (a szó szoros és átvitt értelmében is) szépen faképnél hagyta a céget. Amúgy nem vagyok amatőr, informatikus volnék, csak ugyebár annak is van egy csomó ága...
2012. szept. 15. 07:52
 6/8 A kérdező kommentje:
Drone007! Köszönöm a válaszodat! Azt is köszönöm, hogy józan tanácsokat adtál. Utána fogok járni az általad leírtaknak. Jól gondolod, ez is egy szakma (komoly, és gyakorlatias), tulajdonképpen ez is egy nyelv, amit szintén folyton gyakorolni kell... Amúgy talán pont ez a jó benne, aki ezt csinálja, nem rozsdásodnak be az agytekervényei :-) Folyton képeznie kell magát, gondolkodni, frissíteni a tudását :-) Neked is sok sikert a munkádhoz, meg egyáltalán az élethez!
2012. szept. 15. 07:56
 7/8 anonim ***** válasza:

Egy másik témába már leírtam.

[link] itt html css-t tudsz tanulni.

(ja igen, ilyet hogy kétkattéskészaweboldaladnemkellsemmiforráskódotírni dolgokat, inkább csak az elején, egy két dologhoz használd.

Ha komolyabb oldalt akarsz összerakni, akkor a fent linken jó tutorialok vannak.

Üdv.: AkroMenToS

2012. szept. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
2. válaszoló: ilyen motivációs üzenetet még soha a világon nem láttam sehol sem, úgy beszélsz mintha te annyira értenéd a dolgot. Amit írtál, az alapján elmehetnél kőművesnek, ott nem lenne kinek a kenyerét elvenned (a példák mindig a való életből jönnek, nem igaz?)
2013. okt. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!