Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Weboldalhoz háttér ahol...

Weboldalhoz háttér ahol menük, kapcsolat, rólunk stb, linkeket elhelyezhetem hol találok? Hol tudok csinálni? Info lenn.

Figyelt kérdés
Lényeg,hogy olyan háttér kéne nekem ( letölteni,vagy ha tudok programot amivel tudok csinálni) ahol ilyenek vannak,hogy kapcsolat,rólunk,információ,stb,stb és ezeket linké tudom alakítani,hogy egy másik oldalra irányítsanak.Hol találok ilyeneket,vagy mivel tudok ilyet csinálni? ( html + CSS )

2012. szept. 12. 13:44
 1/2 ROOCK válasza:
Csinálsz egy menüt és abba beleirod ezeket azt beraksz valami hátteret vagy most ezt nem értem ha kifejtenéd érthetöen talán tudok segíteni
2012. szept. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 ROOCK válasza:

tess ez egy komlett menü de csak föoldal gombal html+css+magyarázatok a magyarázatokat töröld ki különben nem fog müködni


Ez a HTML je az menüdnek


<html>

<head>

<title>Menü</title>

<link rel="stylesheet" href="style.css"/>

</head>


<body>

<div id="container">

<ul id="menu">

<li><a href="">Föoldal</a></li>

</ul>

</div>

</body>

</html>



Ez a css cucca


Alap beállításai

*{

padding: 0;

margin: 0;

font-family: verdana; ez az alap betütipus

font-size: 20px; ez az alap betüméret

text-decoration: none;

}

body {

Háttér helyére tedd be afilet ami a háttered vagy egy képnek az url-jét

background-image: url('háttér');

background-attachment: scroll vagy fixed; ez az hogy fix legyen a kép vagy görgethető

}


ul#menu{

ez maga a menünek a kinézete a list-stylet az hagyd ugy azzal ne foglalkozz a height az a menünek a magasságga

list-style: none;

height: 50px

}


ul#menu li {

ez az hogy a menün belül a szöveg pl földal merre zárt legyen ez pl barrazárt és 20 pixellell jobbra van húzva

float: left;

margin: 0 20px 0 0;

}


ul#menu li a{

background-color: red; ez a menünek a háttérszine

display: block; ez csak annyi hogy block tipusi a menüd tehát kocka alaku(asszem nem biztos)

height: 50px; ez az eggyes gombok mérete

}

2012. szept. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!