Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Nincs olyan program amivel...

Nincs olyan program amivel lehet korlátozni a internetet?

Figyelt kérdés

#internet #net #internetkorlátozás
2012. aug. 16. 20:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Mármint hogy értve? Hogy Üzbegisztánban legyen, de Srí Lankán meg ne?
2012. aug. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
3 gép küözt elosztani és bekorlátozni
2012. aug. 16. 23:46
 3/8 anonim ***** válasza:
Azaz a sávszélességet akarod elosztani vagy bekorlátozni ? Vagy azt hogy 1 gépen mennyi ideig lehessen használni a netet ?
2012. aug. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem programra, hanem egy rendes rúterre van szükséged. A forgalmat MAC-cím (hálózati kártya csipszethez kötött) . Ha statikus belső IP-t használsz, akkor IP szám szerint tudsz korlátozni. Lehetőségek egy rendesebb rúterben: QOS vagyis kvótázási lehetőség, itt megadhatod, hogy a _teljes elméletileg rendelkezésre álló sávszélesség_ hanyad részét engedje át magán az eszköz. Lehetőségek: mindenkinek/adott ip-címnek/adott MAC címnek, ezek opcionálisan kiválaszthatók. Másik módja a bekorlátozásnak a szülői gyermekfelügyelet (parent control) menüpontban van. Itt időkorláthoz, URL és IP tartpmányhoz kötött módon magát a megjeleníthető tartalmat tudod lekorlátozni. Leginkább a webet szokták ezzel redukálni, vagy pl. a webezést feleslegesen lassító gusztustalan reklámszervereket és egyéb vírusszóró kacatokat teljesen kilövöldözheted vele. Általában a szabályok használata némiképp lassítja a böngészést, főleg ha sok szabályt adunk meg. Olcsó eszközöknél 50 felett nem érdemes megadni.

Van a bekorlátozásnak egy harmadik módja, ez a szűrés menüpontban (filter, biztosnás, safe, vagy hasonló menüpontokban szokott lenni. Ez kicsit hasonlít a gyerekfelügyeletre, csak itt nem adhatsz meg időkolátot és picit több lehetőséged van a nem webes szolgáltatások esetén portszám és ki/bemenő irány megadásos szűrésekre.

A rútereket egymás mögé sorosan is felfűzheted a belső hálózaton, vagy párhuzamosan is leágaztathatsz róla, tetszőleges fa alakzatot kialakítva, így tetszőleges "parancsuralmi" láncolatot is kaphatsz. Egy hátránya van a dolognak, az okosabb rúterek ára. Ha egyszerűbb dolog kell, azt a gagyi is tudja, amit bagóért megveszel újonnan, vagy valahonnan összevaterálsz használtban...


A rúter kiváltható olyan géppel, ami folyamatosan be van kapcsolva, minimumk két hálózati kátyát tartalmaz és egy alkalmas szoftver fut rajta, ami lehet akár egy általános linux vagy windows disztribúció is (ezek is tudnak rútolni, persze korlátozott mértékben), de nem kell új eszközt beállítani, csak egy egyébként is használatban lkévő gépet plusz kártyával ellátni és bekapcsolva tartani... Vagy letölthetsz a netről CD-ről futtatható, vagy onnan telepíthető célorientált, linux bázisú tűzfalszerver rendszert ISO-kép formátumban. (Varázsszavak a guglinak: IPCOP, Trustix, Sentry, Coyote, Distros, az utolsó nem linux, hanem BSD alapú, kifejezetten paranoidoknak fejlesztve) Ezek általában az olcsó megoldások közül a legtöbbet tudják, sok professzionális, félmilliós gyári eszközt is kenterbe vernek és lepukkant, másra már nem alkalmas gép meg a legtöbb helyen van. Hátránya: zúg, sok áramot zabál, helyigényes és mozgó, kopó alkatrészei vannak.

Lehet válogatni, mit szeretnél ezek közül összedobni... :))) Sok sikert a barkácshoz!

2012. aug. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
szerintem a kérdező processzora el fog szállni egy error::tldr -el :D
2012. aug. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Végülis nem volt része a kérdésnek, hogy maga akarja beállítani, vagy kész igénybe venni szakmai segítséget is. Egy válaszba mindent nem tudtam belesajtolni. :)

Ha valamit nem ért, majdcsak megkérdezi, vagy megkér egy szakembert, aki fütyürészve beállítja. Ha azonban maga csinálja és megveszi az eszközt, úgyis érdeklődik a kereskedőnél, illetve amikor ténylegesen elkezdi beállítani, akkor meg szembejönnek vele a felsorolt funkciók, mint menüpontok. Csak választania kell, a válaszból ismerős dolgok közül. Ha a disztribúciókat tölti le, akkor is ott a részletes leírás a neten mellette. Szerintem az informatika a próbálkozás és a határtalan önbizalom tudománya... :D

2012. aug. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

hát én azt hittem, értek hozzá, mikor az elsőt megvettem, de

azért 2 órát sikerült izzadni, de most ha benézek a menüjébe, nem is értem, mi volt olyan nehéz

2012. aug. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Némelyik menüje tényleg eléggé elvarázsolt, de egyszer úgyis szembejön az emberrel az ilyesmi.

Pl. ha töltögetni kellene és mondjuk jól esne 4db külső dinamikus IP cím, hogy gyorsabban menjenek a lelassított dolgok. :)

2012. aug. 22. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!