Van valami olyan program amellyel az internet-hozzáférést lehet korlátozni?
Internet Lock... egy jelszó alapú Internet hozzáférést szabályozó program. Segítségével az egyes telepített szoftverek Internet elérését szabályozhatjuk különböző szempontok szerint.
Példák:
* Netes oldalak letiltása
* Jelszavas védelem
* Engedélyezheti egy vagy több oldalt, amíg a többit letiltja
* Az összes internetes program védelmére is használható
Bocsánat, az internet hozzáférést időileg szeretném korlátozni. pl. hogy 2 és 3 óra között ne legyen internet.
De azért köszönöm a válaszokat!
Van szoftveres megoldás is, de ha valaki hoz magával egy gépet, felbútol egy LIVE oprendszert, akkor meg is kerülte az egész "védelmet". Szerintem nem is "programra", hanem egy rendes rúterre van szükséged. A forgalmat MAC-cím (hálózati kártya csipszethez kötött) . Ha statikus belső IP-t használsz, akkor IP szám szerint tudsz korlátozni. Lehetőségek egy rendesebb rúterben: QOS vagyis kvótázási lehetőség, itt megadhatod, hogy a _teljes elméletileg rendelkezésre álló sávszélesség_ hanyad részét engedje át magán az eszköz. Lehetőségek: mindenkinek/adott ip-címnek/adott MAC címnek, ezek opcionálisan kiválaszthatók. Másik módja a bekorlátozásnak a szülői gyermekfelügyelet (parent control) menüpontban van. Itt időkorláthoz, URL és IP tartpmányhoz kötött módon magát a megjeleníthető tartalmat tudod lekorlátozni. Leginkább a webet szokták ezzel redukálni, vagy pl. a webezést feleslegesen lassító gusztustalan reklámszervereket és egyéb vírusszóró kacatokat teljesen kilövöldözheted vele. Általában a szabályok használata némiképp lassítja a böngészést, főleg ha sok szabályt adunk meg. Olcsó eszközöknél 50 felett nem érdemes megadni.
Van a bekorlátozásnak egy harmadik módja, ez a szűrés menüpontban (filter, biztosnás, safe, vagy hasonló menüpontokban szokott lenni. Ez kicsit hasonlít a gyerekfelügyeletre, csak itt nem adhatsz meg időkolátot és picit több lehetőséged van a nem webes szolgáltatások esetén portszám és ki/bemenő irány megadásos szűrésekre.
A rútereket egymás mögé sorosan is felfűzheted a belső hálózaton, vagy párhuzamosan is leágaztathatsz róla, tetszőleges fa alakzatot kialakítva, így tetszőleges "parancsuralmi" láncolatot is kaphatsz. Egy hátránya van a dolognak, az okosabb rúterek ára. Ha egyszerűbb dolog kell, azt a gagyi is tudja, amit bagóért megveszel újonnan, vagy valahonnan összevaterálsz használtban...
A rúter kiváltható olyan géppel, ami folyamatosan be van kapcsolva, minimumk két hálózati kátyát tartalmaz és egy alkalmas szoftver fut rajta, ami lehet akár egy általános linux vagy windows disztribúció is (ezek is tudnak rútolni, persze korlátozott mértékben), de nem kell új eszközt beállítani, csak egy egyébként is használatban lkévő gépet plusz kártyával ellátni és bekapcsolva tartani... Vagy letölthetsz a netről CD-ről futtatható, vagy onnan telepíthető célorientált, linux bázisú tűzfalszerver rendszert ISO-kép formátumban. (Varázsszavak a guglinak: IPCOP, Trustix, Sentry, Coyote, Distros, az utolsó nem linux, hanem BSD alapú, kifejezetten paranoidoknak fejlesztve) Ezek általában az olcsó megoldások közül a legtöbbet tudják, sok professzionális, félmilliós gyári eszközt is kenterbe vernek és lepukkant, másra már nem alkalmas gép meg a legtöbb helyen van. Hátránya: zúg, sok áramot zabál, helyigényes és mozgó, kopó alkatrészei vannak.
Lehet válogatni, mit szeretnél ezek közül összedobni... :))) Sok sikert a barkácshoz!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!