Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Egy informatikai főiskolát...

Egy informatikai főiskolát elvégzett szakember angol nyelvtudással jól megél külföldön Web programozásból?

Figyelt kérdés

Web designer-re gondolok. Csak mert én az szeretnék lenni és azt mondják Informatikus rokonaim hogy akár 1,5-2 millió forintot is lehet vele havonta keresni ha igazán értesz hozzá. És én is láttam olyan álláshirdetéseket külföldön amelyek valóban ennyit ajánlottak. Nektek mik a tapasztalataitok ez ügyben? Valóban lehet ennyit keresni?

Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2012. aug. 14. 19:51
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! És remélem el tudok majd helyezkedni egy jó munka helyen, ahol 16 év (8 általános, 4 szakközép és még 4 felső oktatás) tanulás megtérül. Itthon ez szinte lehetetlen.
2012. aug. 18. 13:54
 12/16 anonim ***** válasza:

Az autodidakta ugyebár "magát tanító". Eleve aki könyvből tanul, az már nem autodidakta, mert valamilyen összeszervezett formában veszi magához a tudást. Márpedig mindenki könyvből tanul. Az egyetemista, a főiskolás és az outsider is könyvből, jegyzetekből tanul, gyakorol. Persze a ti fogalmaitok szerinti autodidakta nem egy oktatási intézmény keretein belül teszi mindezt, nem jár előadásokra (az elég masszív elme, aki az előadásokon mindent megért és nem könyvből, jegyzetekből tanul), nem vizsgázik le a tanultakból, nem ír szakdolgozatot, nem kap diplomát.

Nem kell fejre állni az egyetemtől sem. Anno azt hallottam az egyetemen, hogy a kettes, azaz elégséges osztályzat azt jelenti, hogy már elégséges a tudásod ahhoz, hogy mérnök legyél. Hát nem sajnos. Nem szívesen ülnék olyan autóban, amelynek a futóművét és a fékeit egy ilyen ketteske tervezte. DE! Előfordulhat, hogy mire eljut odáig, hogy futóművet és féket tervezzen, már profibban csinálja, mint az, aki anno jó volt az egyetemen. Az iskola csak az alapokat adja, amelyre építhetsz. Folyamatosan képezned kell magad, frissen tartani a tudásodat.

Akár egy Ti fogalmaitok szerinti autodidakta is tekinthető már jó szakembernek, ha elég tudással és gyakorlattal és intelligenciával rendelkezik. Ehhez sok idő kell. Egyes helyeken nem hiába veszik úgy, hogy minden két, vagy három, az adott szakmában töltött, gyakorlattal eltöltött év megfelel egy-egy főiskolai, vagy egyetemi évnek. Lehet érvelni, hogy erre nincs semmi biztosíték. De mégis van, mert folyamatosan nem tölthetne el annyi évet az adott szakmában valaki, ha nem lenne benne jó.

Nagyon is értékelik a gyakorlatot, de annak akkor van igazán súlya, ha sok évet dolgoztál már előtte és jó is vagy az adott szakmában.

2012. aug. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Hát én úgy tudom hogy a diploma (és az ehhez "járó") nyelv vizsga azért minden munkahelyen előny, és igen valóban egy autodidakta is lehet nagyon jó a szakmájában (akár jobb is mint egy diplomás) de nehezebben fog munkát találni.

Előző kommentelő említette hogy a főiskolán/egyetemen 2-es (elégséges) szintet elérő tanuló is megkapja a diplomát. Ehhez annyit fűznék hozzá hogy akit valóban érdekel a szakma az elégszik meg az elégséges tudással, aki viszont 2-essel zárja tanulmányait, az valószínűleg nemigen fog a szakmában maradni és csoda hogy eljutott a diplomáig... Úgy gondolom nagyon ritka az az ember aki 2-esre tesz le 1 diplomát.


Vélemény? :D

2012. aug. 27. 21:09
 14/16 A kérdező kommentje:

Javítás:


"akit valóban érdekel a szakma az NEM elégszik meg az elégséges tudással"


Elnézést a hibáért!

2012. aug. 27. 21:12
 15/16 anonim ***** válasza:

Ezt alátámasztom.

Elég extrém eset, de volt, hogy egy 4-est visszamentem javítani, mert tudtam, hogy ennél sokkal jobban megy az anyag. (Nos igen, amikor a 2 órás géptermi zh végén szólnak, hogy jah a feladatot így vagy úgy kellett volna megoldani és csak 30 perced marad nem sokat tehet az ember...)

Meg is kaptam az 5-öst végül.


De valóban, a 2-es az "elégséges" tudás szintje elvileg. Csakhogy a legtöbb helyen a 2-es mércéje is olyan magasan van, hogy ha megszerzed, akkor az bőven elég tudást tartalmaz. (A jobb helyeken ez tényleg így van.)

Illetve a kettes és az 5ös között már jóformán egy hangyafingnyi különbség van.

Pl.: egyik ZH-n a pontozásunk úgy nézett ki, hogy 16 pont volt a max és ebből 12 kellett csak a 2-eshez. Egy feladat, 1 pont volt. Ha valakinek mázlija volt csak és pont tudott még +2 defet, akkor jelentősen jobbnak tűnt a jegye. A legtöbb helyen ez így működik.

2012. aug. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

#12 vagyok.

Több kettes, hármas van, mint gondolná a kedves kérdező.


Volt szerencsém besegíteni már több ember diplomamunkájába és voltak köztük közepesek és elégségesek, az utóéletükről tudom, hogy csak protekcióval jutottak valamire, volt pályaelhagyó, és nem a legrosszabb intézményekben tanultak.


Azt senki nem vitatta, hogy a hivatalos papírok előnyt jelentenek. A legideálisabb jelölt mindenhol a szakirányú végzettséggel rendelkező, sok tapasztalattal és tökéletes szaktudással (és egyebekkel, nyelvtudással, stb.) rendelkező ember. Ha a jelentkezők között nincs ilyen, akkor mérlegelnek, hogy a megfelelő szakirányú végzettség nélküli, de jó szakembert, vagy a végzettséggel rendelkező, de még tapasztalatlan munkaerőt veszik-e fel.

2012. szept. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!