Egy informatikai főiskolát elvégzett szakember angol nyelvtudással jól megél külföldön Web programozásból?
Web designer-re gondolok. Csak mert én az szeretnék lenni és azt mondják Informatikus rokonaim hogy akár 1,5-2 millió forintot is lehet vele havonta keresni ha igazán értesz hozzá. És én is láttam olyan álláshirdetéseket külföldön amelyek valóban ennyit ajánlottak. Nektek mik a tapasztalataitok ez ügyben? Valóban lehet ennyit keresni?
Előre is köszönöm a válaszokat! :)
igen lehetséges, én is halottam ilyen állásokról. magyar országon ahhoz képest tényleg szegényes a fizetés. de a 2 milliós munkákért már igen jó körbe kell lenni, igen jó szaktudással:) 1-1,5 millióra tenném, de inkább főleg 1 millióra egy átlagos munkát kint.
előttem szólóhoz még annyit, hogy nincs különbség a főiskola, és az egyetem között, régen volt különbség, és ezt külföldön is tudják az emberek, abban igaza van, hogy a szaktudás számít főként.
Ha valóban igaz az, hogy a szaktudás számít, akkor ha valaki autodidakta módon megtanulja profin, de nincs papírja, akkor is van esélye a munkára?
Vagy papír nélkül szóba se állnak vele?
Kicsit szerencse is kell ehhez.
Mint mondtam, jobban szeretik, ha van.
Kivételek vannak persze mindenhol, de az igazán jó melókat úgy is hirdetik, hogy felsőfokú szakirányú végzettség kell.
Azért amikor valaki magától tanul rengeteg dolog van, ami kimarad.
Igen, egy egyetemen sem tanítanak meg programozni (példának hozom), de mégis adnak egy olyan alapot és ismeret anyagot ami elengedhetetlen ahhoz, hogy utána te magadtól szépen nekiülj és tanulj.
Pont egyik ismerősömmel beszélgettünk erről és ő maga mondta, hogy a cégüknél felvételizőknél JELENTŐSEN látszik, hogy ki tanult magától és ki valahol, egy egyetemen/főiskolában.
Azért ezeken a felsőoktatási helyeken adnak egy olyan szaknyelvet is neked, amit magadtól sokkal lassabban, vagy jóval kevésbé tudsz megtanulni.
Példának hozta, hogy igen, az autodidakták is tudták a kérdésre a választ, nagyjából körül írták, de nem tudták megnevezni.
Ott sem egyből a papírt nézték, de pontosan tudták, hogy kinek van erről papírja.
Tehát lehet otthon tanulni, de akkor garantáltan kimaradnak dolgok, amit nem hiszem, hogy külföldön is annyira nagyon díjaznának.
csatlakozom az előttem szólóhoz. az ő előttire pedig a véleményem, hogy melyik országot írta le?
"Külföldön sokkal jobban szeretik az autodidaktákat."
igen ha főiskolai/egyetemi papírral mész nyilván elküldenek:) ezt te sem gondolhatod komolyan.
nyilván külföldön is a munkavállalás papírral működik, kint (németország, anglia, stb) érzékenyebbek is rá mint kis hazánkban.
magyarországon is a vállalkozás úgy működik, hogy kell hogy legyen felvéve szakember is, szakirányú végzettséggel. én sem csinálok egy fogorvosi rendelőt, és megyek fogakat csinálni.
szóval amit leírtál maximum indiába jönne be vagy nem tudom:)
nagyobb cégnél van nekem is ismerősöm, hollandiába, érettségivel dolgozik. van ilyen is ha ismerőshöz megy az ember nyilván létezik nem egy nem kettő ilyen, de ha valaki kimegy csak úgy hát akkor nem tudom.
"szinte minden esetben az autodidaktát választják, már csak azért is, mert a próbamunkák során a "sulisok" rendre elhasalnak az autodidaktákkal szemben."
akkor te még nyilván nem jártál felsőoktatási intézményben, ha így vélekedsz. ott is autodidakta módon kell tanulni, csak ott van mit, nem úgy mint az interneten ahol annyi elavult technológia van fent a html 5 korában, annyi helyen látni font és center tag-eket, és sorolhatnám.
lényeg a lényeg, a tudás. de attól hogy nézem az interneten a dr house-t nem fogok praktizálni:) nem akarom megsérteni a 8#-as hozzászólót, de véleményem szerint nincs igaza, vagy legalábbis én nem ezt láttam az életben.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!