Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Egy informatikai főiskolát...

Egy informatikai főiskolát elvégzett szakember angol nyelvtudással jól megél külföldön Web programozásból?

Figyelt kérdés

Web designer-re gondolok. Csak mert én az szeretnék lenni és azt mondják Informatikus rokonaim hogy akár 1,5-2 millió forintot is lehet vele havonta keresni ha igazán értesz hozzá. És én is láttam olyan álláshirdetéseket külföldön amelyek valóban ennyit ajánlottak. Nektek mik a tapasztalataitok ez ügyben? Valóban lehet ennyit keresni?

Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2012. aug. 14. 19:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Az egyetemet jobban szeretik, de ha a tudás megvan, akkor elég jó munkákat lehet elcsípni.
2012. aug. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

igen lehetséges, én is halottam ilyen állásokról. magyar országon ahhoz képest tényleg szegényes a fizetés. de a 2 milliós munkákért már igen jó körbe kell lenni, igen jó szaktudással:) 1-1,5 millióra tenném, de inkább főleg 1 millióra egy átlagos munkát kint.


előttem szólóhoz még annyit, hogy nincs különbség a főiskola, és az egyetem között, régen volt különbség, és ezt külföldön is tudják az emberek, abban igaza van, hogy a szaktudás számít főként.

2012. aug. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nekem az a tapasztalatom, hogy nagyon jónak kell lenni hogy ennyit keress. Komoly tapasztalat és nagyon jó ajánlólevelek kellenek. A jellemző inkább az hogy azért keresnek nálunk szakembereket, hogy ne kelljen ennyit fizetni. Ahol ennyit kínálnak oda értelemszerűen csakis a legjobbak mehetnek és webdesignerből kishazánkban Dunát lehet rekeszteni. Szóval nem olyan egyszerű ez.
2012. aug. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Ha valóban igaz az, hogy a szaktudás számít, akkor ha valaki autodidakta módon megtanulja profin, de nincs papírja, akkor is van esélye a munkára?


Vagy papír nélkül szóba se állnak vele?

2012. aug. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Na igen, máshonnan indul az ár, ha magyar akcentussal beszélsz...
2012. aug. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Kérdésemben a szaktudást a honlapkészítésre értettem. Vagyis profi benne, csak nincs papírja. Az angol nyelv nem akadály. 4.
2012. aug. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Kicsit szerencse is kell ehhez.

Mint mondtam, jobban szeretik, ha van.


Kivételek vannak persze mindenhol, de az igazán jó melókat úgy is hirdetik, hogy felsőfokú szakirányú végzettség kell.

2012. aug. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
35%
Külföldön sokkal jobban szeretik az autodidaktákat. Aki dolgozott már kinti cégeknek/magánszemélyeknek, az tisztában van ezzel. A kinti munkaadó lehetőség szerint olyan embert választ a munka elvégzésére, aki vérprofi. Azzá pedig az iskolában senki nem válik és ezt külföldön nagyon is tudják. A túlkínálat és a hivatalosság miatt kerül elő a papírozás, de, amennyiben ez elhagyható, szinte minden esetben az autodidaktát választják, már csak azért is, mert a próbamunkák során a "sulisok" rendre elhasalnak az autodidaktákkal szemben. Ez a papírozósdi Magyarországon trendi csak, a kinti munkáltatókat sokkal jobban érdekli a minőség, mint a bizonyítvány. Megkapod a feladatot és az ahhoz tartozó határidőt és pont. Amég minden a terveik szerint zajlik profi módon, a kutya nem lesz kíváncsi a papírjaidra, sőt, ha valakik, hát pont a munkaadóid lesznek a Te legnagyobb menedzsereid, kint ugyanis ha jó híred van, nyertél. A 1,5-2 millió Forint túlzás, főleg egy viszonylagos kezdőnek. Ennyi pénzhez már nem csak profinak kell lenni, hanem vezetőségi tagnak is. Webdesign-al nem lehet ennyit keresni, kivéve, ha a cégedben vagy designer, alkalmazottként ez irreális. Az igazsághoz természetesen hozzátartozik, hogy az ismeretség elengedhetetlen, csak úgy nem fedeznek fel senkit. Kell egy "indítótöltet", utána, ha komolyan veszed és meg vannak elégedve veled, bármit elérhetsz.
2012. aug. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Azért amikor valaki magától tanul rengeteg dolog van, ami kimarad.

Igen, egy egyetemen sem tanítanak meg programozni (példának hozom), de mégis adnak egy olyan alapot és ismeret anyagot ami elengedhetetlen ahhoz, hogy utána te magadtól szépen nekiülj és tanulj.

Pont egyik ismerősömmel beszélgettünk erről és ő maga mondta, hogy a cégüknél felvételizőknél JELENTŐSEN látszik, hogy ki tanult magától és ki valahol, egy egyetemen/főiskolában.

Azért ezeken a felsőoktatási helyeken adnak egy olyan szaknyelvet is neked, amit magadtól sokkal lassabban, vagy jóval kevésbé tudsz megtanulni.

Példának hozta, hogy igen, az autodidakták is tudták a kérdésre a választ, nagyjából körül írták, de nem tudták megnevezni.


Ott sem egyből a papírt nézték, de pontosan tudták, hogy kinek van erről papírja.


Tehát lehet otthon tanulni, de akkor garantáltan kimaradnak dolgok, amit nem hiszem, hogy külföldön is annyira nagyon díjaznának.

2012. aug. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
53%

csatlakozom az előttem szólóhoz. az ő előttire pedig a véleményem, hogy melyik országot írta le?


"Külföldön sokkal jobban szeretik az autodidaktákat."


igen ha főiskolai/egyetemi papírral mész nyilván elküldenek:) ezt te sem gondolhatod komolyan.


nyilván külföldön is a munkavállalás papírral működik, kint (németország, anglia, stb) érzékenyebbek is rá mint kis hazánkban.

magyarországon is a vállalkozás úgy működik, hogy kell hogy legyen felvéve szakember is, szakirányú végzettséggel. én sem csinálok egy fogorvosi rendelőt, és megyek fogakat csinálni.


szóval amit leírtál maximum indiába jönne be vagy nem tudom:)

nagyobb cégnél van nekem is ismerősöm, hollandiába, érettségivel dolgozik. van ilyen is ha ismerőshöz megy az ember nyilván létezik nem egy nem kettő ilyen, de ha valaki kimegy csak úgy hát akkor nem tudom.


"szinte minden esetben az autodidaktát választják, már csak azért is, mert a próbamunkák során a "sulisok" rendre elhasalnak az autodidaktákkal szemben."


akkor te még nyilván nem jártál felsőoktatási intézményben, ha így vélekedsz. ott is autodidakta módon kell tanulni, csak ott van mit, nem úgy mint az interneten ahol annyi elavult technológia van fent a html 5 korában, annyi helyen látni font és center tag-eket, és sorolhatnám.


lényeg a lényeg, a tudás. de attól hogy nézem az interneten a dr house-t nem fogok praktizálni:) nem akarom megsérteni a 8#-as hozzászólót, de véleményem szerint nincs igaza, vagy legalábbis én nem ezt láttam az életben.

2012. aug. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!