Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » HTML+CSSel hogyan lehet olyan...

HTML+CSSel hogyan lehet olyan weblapot készíteni ami minden képernyőn és képernyőfelbontáson ugyanolyan?

Figyelt kérdés
Tehát...ha 800x600-as monitoron nézed akkor pont passzol, de ha 1600x1200-as felbontáson, akkor is ugyanazt lásd. Tehát az elemeket(betűtípus,fejléc mérete,dobozok helye és mérete) dinamikusan változtassa. HTML+CSS-el hogy lehet ezt megoldani?

2012. júl. 3. 16:33
 1/6 anonim ***** válasza:

800×600-as div-t középre illesztesz és abban dolgozol... így mindenhol kifér... és mindenhol azt látják. :D

Vagy mindenhol %-os értékeket adsz meg szélességnek és magasságnak...

Am szerintem bőven optimalizálhatsz nagyobb méretekre is... a 800×600 felbontást kétlem, h neten szörföző használná. Ha meg vmi tableten lesnek az oldalra... arra lehet külön oldalt írni.

Esetleg javascripttel lekéred a felhasználó méreteit és mindent ahhoz igazítasz függvényekkel.

2012. júl. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem. Az a gondom, hogy azt kérte a megbízó hogy MINDEN képernyőfelbontáson ugyanúgy jelenjen meg az oldal... :S
2012. júl. 3. 18:50
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos egy kis logikai bukfenc van a kérdésedben, mivel ha minden felbontáson ugyanazt akarod látni, akkor fix méretekkel kell dolgozni.


Ha dinamikusan változnak az objektumok méretei, akkor nem ugyanazt fogod látni különböző felbontásokon (vagyis 800x600-as felbontáson teljesen mást lesz az eredmény mint 1600x1200-ason). Ebben az esetben %-os méretekkel kell dolgozni.

Kevés tartalom esetén pedig a pedig a %-os méretezés elég rondán tud kinézni.

2012. júl. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A megoldás a resposive design. Képekkel is meglehet csinálni hogy ha növekszik az ablak mérete akkor a kép is növekszik, de nem kezdőknek való feladat. Js -re a képméretezéshez szükség van.
2012. júl. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jobban belegondolva, nincs is teljesen igazam, amit akarsz inkább fluid design, illetve a megrendelő jó nagy marha lehet, ha mobilon nézi valaki akkor hogyan férne ki egy monitornyi méretű oldal.


Elég munkás megcsinálni. Szerintem nyugodtan duplázd meg az összeget amit kértél.

2012. júl. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Akkor ezt hanyagoljuk, mert fluid és resporive designről sem hallottam még :)
2012. júl. 4. 16:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!