Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogy lehet JavaScriptben vagy...

LOLoszto kérdése:

Hogy lehet JavaScriptben vagy HTML-ben egy olyan üzenetet készíteni ami a honlap meg nyitásakor jelenik meg esetemben arra kel hogy a honlap Firefox alatt fut tökéletesen. Ennek a kódját letudnátok írni?

Figyelt kérdés

2012. máj. 18. 20:30
 1/8 anonim ***** válasza:

<html>

<head>

<script type="text/javascript">

function show_alert()

{

alert("A kiírt üzenet");

}

</script>

</head>

<body onload="show_alert()">


</body>

</html>

2012. máj. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm
2012. máj. 18. 20:33
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem elég, hogy nincs optimalizálva, ezt még a látogató arcába is tolod.
2012. máj. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

am hozzá teszem , hogy manapság a firefoxot a nagy memo igény miatt sokan hanyagolják. (mint pl én is)


már alapból 800 mega megy el a GB ha megnyitod a facebookot!

A javaslatom a következő:

Írd át a style , hogy IE,Opera,Safari,Chrome tudja futtatni

máskülönben a nézettség csökkenni fog!


Még egy okoskodás mert okos vagyok és tapasztalt:

Ne másolj fél vagy teljes kódokat (a honlapra vonatkozik) (ez abból következik , hogy ilyen alapvető dolgokat nem tudsz)


Jah és a google a barátod!

(javaslom a honlap áttanulmányozását: [link] )


Ez az utso okoskodás:

Némelyik weblap készítő (mint én) tesz a forráskódjába olyan eltávolíthatatlan kódokat amiből látszik , hogy másoltad!

Ha jogvédett tartalomról van szó akkor mind1 , hogy eltávolítottad-e vagy sem!

2012. máj. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"tesz a forráskódjába olyan eltávolíthatatlan kódokat amiből látszik"


Ez kifejtenéd?


Kérdező:

Az alert ablak jó megoldás lehet, de baromi idegesítő, ha mindig előjön! Ezen egy sütivel tudsz segíteni.

De talán egyszerűbb, ha teszel egy "főoldalt" az index.html-re, ahol le van írva minden és van egy "belépés" gomb, ami továbbvisz a tényleges oldalra.


(De mondjuk nem tudom hogy sikerült úgy megírni az oldalt, hogy csak Firefox alatt menjen tökéletesen...)

2012. máj. 18. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nos....

egyetértek az előttem lévő kommentjével....

DEEE:

-Nem ő írta a weblapot (mert ha ő írta volna a weblapot akkor már tudna ilyen ALAP dolgokat)

-Nem szívesen fejteném ki (én is használom) de adok "néhány" kulcsszót:

PHP-Iframe

JS (itt pl én sokat használok)


DE ha komolyan érdekel a dolog akkor elmondom privibe!

2012. máj. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Annyira nem érdekel, csak azért kérdeztem, mert a webes világban ilyen nem létezik, hogy eltávolíthatatlan. :)

Bármit teszel bele, könnyedén ki lehet szedni, lehet az iframe (amit nem szép manapság használni) és lehet az bármilyen javascript kód.



Azt pedig, hogy nem ő csinálta nem zárnám ki ennyiből.

Simán csinálhat oldalt úgy, hogy a javascriptet egyáltalán nem ismeri.

2012. máj. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jó Igazad van SORRY !

Bár én az alábbiakból zártam ki:

-Nem ismeri a prog.hu

-Nem ismeri a W3 schools.comot

-Alap dolgokat nem tud

-Csak firefoxos környezetet tud létre hozni! (magam sem értem hogy hogyan de pl a travian.hun is volt (félkövér,dőlt) ilyen

-PHPt nem ismeri (ezt abból húztam le, hogy JSbe és HTML be akarja megíratni)

-A HTML5-ről még azt se tudja mi az....


aaaam az iframe viszonylag csányá de pl külsős oldal megjelenítéséhez tökéletesen megfelel (include nem megy el odáig).

Am mivel általában kezdők (lásd feljebb) szokták használni a copy-paste verziót így nem szokták eltávolítani a JS kódokat (gondolják azt , hogy az nagyon fontos DEE nem értenek a JShez!)

Szal én már sok (mondja az angol) noob-ot láttam életemben.(aki nem ismerné az angol szlenget annak elárulom, hogy "kezdő"t jelent!)

2012. máj. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!