Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogy hívod a menü gombjának...

Hogy hívod a menü gombjának azt az állapotát, amikor benne állsz a menüpontban és a menü gombja megváltozik, és addig úgymarad, amíg át nem mész egy másik menüpontba?

Figyelt kérdés
Mert ugye a link a normál, a visited a lila, az active az éppen kattolsz, a hover meg mikor fölé viszed az egeret...na de akkor ez hova tartozik?
2012. ápr. 9. 22:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Annak nincs külön neve, ezt simán az oldalakba szokták beégetni, vagy javascripttel manipulálják.
2012. ápr. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
nekem írni kellene róla, csak nem tudom, hogy mi lenne a megfelelő szó rá..
2012. ápr. 9. 22:55
 3/9 anonim ***** válasza:

css-ben beállítani kell. Ugye a linkeket html-ben a href-fel hozod be.


Tehát az a tageket kell változtatni css-ben pl:

html:


<ul>

<li><a href=http://menüpont linkje>Menüpont neve</a></li>

</ul>


css:


ul li a:active {

font-color: #91xD41

}



Az active nem az mikor kattolsz, hanem mikor benne vagy a menüpontban.

2012. ápr. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

tévedsz: a kérdezőnek igaza van,az a:active szelektor akkor van, amikor ráklikkelsz!


kérdező: nincs hivatalos neve, a leggyakoribb a "current" elnevezés; a témáról guglizni is ezzel a kulcsszóval lehet legjobban.

2012. ápr. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem hoverről van szó?

Mi az, hogy "benne állsz a menüpontban", ezt azt akarja jelenteni, hogy fölé viszed az egérkurzort?

2012. ápr. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Monti: tekintve, hogy felsorolta mind a 4 állapotot a kérdésében, én arra tippeltem, hogy az id="current" jellegű változást kérdezi, de nemtom.
2012. ápr. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

a benne állsz a menüpontbant úgy értem,hogy rákattintottál és elengedted az egérgombot (és épp olvasgatod az adott menüpont tartalmát) szóval nem kattintasz másik menüponra, nem csinálsz semmit,csak elengedted és ami ennek hatására történt, ott megálltál és nem lépsz sehova...és mindaddig,amíg ebben a menüpontban maradsz, addig ennek a gombja lesz másmilyen...ha átmész egy másik menüpontba, akkor ennek a gombja visszaáll eredetire és a másik változik meg..ennél érthetőbben nem megy...


köszönöm mindenkinek,aki eddig válaszolt, ezekszerint kb az a válasz a kérdésemre, hogy egyikhez sem tartozik a 4 közül,hanem egész más a helyzet...

2012. ápr. 11. 00:51
 8/9 anonim ***** válasza:

akkor én értettem jól: a 4 közül egyik sem.

Akkor továbbra is a current elnevezést ajánlom használni; gyakorlatban ez úgy néz ki, hogy:


a htmlben legyen 3 menügomb:


<a href="x.html">x</a>

<a href="y.html">y</a>

<a href="z.html">z</a>


a stíluslapon:


a:link {color:#FF0000;}

a:visited {color:#00FF00;}

a:hover {color:#FF00FF;}

a:active {color:#0000FF;}


Na, ha azt akarod, hogy legyen current, tehát amin állsz oldalon más legyen a menü, akkor definiálsz plusz egy pszeudo-osztályt a stíluslapon:


a.current:link {color:#000000;}

a.current:visited {color:#000000;}

a.current:hover {color:#000000;}

a.current:active {color:#000000;}



Ekkor magában az x.html-ben a menü:


<a class="current" href="x.html">x</a>

<a href="y.html">y</a>

<a href="z.html">z</a>


Az y.html-ben:


<a href="x.html">x</a>

<a class="current" href="y.html">y</a>

<a href="z.html">z</a>


A z.html-ben pedig:


<a href="x.html">x</a>

<a href="y.html">y</a>

<a class="current" href="z.html">z</a>

2012. ápr. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kedves Heimdall!


Nagyon szépen köszönöm:)

2012. ápr. 13. 09:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!