Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » CSS-ben nem lehet a tartalom...

CSS-ben nem lehet a tartalom alapján kiválasztást csinálni?

Figyelt kérdés
tehát például azokat a <td> elemeket szeretném kiválasztani, aminek a tartalma abc, vagy tartalmazza az abc karakter sorozatot

2012. febr. 20. 20:52
 1/5 anonim ***** válasza:

PL:


a[href*="google"] {

color: red;

}


Jelöld ki azokat a hivatkozásokat, amiknek a href tulajdonsága tartalmazza a google kifejezést valahol.


Összes szelektor:

[link]

2012. febr. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én ilyen eseteke jQuery-t szoktam használni

$('td:contains("akarmi")'). ...

2012. febr. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló. Értem a példádat, de ebből nem derül ki, hogy az én problémám megoldható-e, mert én nem attribitumban akarok keresni, hanem magában a tartalomban. Ha meg lehet csinálni, akkor írd légyszi le, hogyan lehetne ezt kiválasztani: <td>abc</td>
2012. febr. 20. 21:45
 4/5 anonim ***** válasza:
Sajnos nem lehet megcsinálni. Ehhez már javascript kell.
2012. febr. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A tartalom, az nem egy speciális attributum? Mondjuk a content attributum, az nem azt jelenti? Nem lehet eleve is egy <td> tartalmát attributumban megadni?


És javascripttel hogyn lehetne?

2012. febr. 20. 22:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!