Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan kel űrlapot készíteni?

Hogyan kel űrlapot készíteni?

Figyelt kérdés
megrendelő űrlap kellene A programozási nyelv: HTML
2011. nov. 22. 10:18
 1/10 Antimod ***** válasza:

Az kevés lesz, mert az adatokat fel is kell dolgozni.

Itt van egy használható leírás:


[link]

2011. nov. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszi de a googlet én is tudom használni de nekem egy kész űrlap kéne
2011. nov. 22. 10:29
 3/10 anonim ***** válasza:
szia ha van űrlapod akkor még fel is kell dolgozni...
2011. nov. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ez első probléma, hogy a HTML nem programozási nyelv, ezért az űrlapon küldött adatok feldolgozására alkalmatlan.

Űrlapot nem úgy szokás készíteni, hogy letöltesz egy sablont, hanem megtanulod a HTML form-ok készítését, mondjuk innen:

[link]

Utána elkészíted a feldolgozó szkriptet. Itt találsz a PHP elsajátításához segédleteket:

[link]

Az adatokat valahol tárolni is kell, erre két lehetőség van, az adatokat e-mail-ben küldöd el, vagy adatbázisban tárolod.

Én a kettőt kombinációját szoktam használni.

Megrendelésnél a megrendelőnek is célszerű egy megrendelő lapot küldeni, hogy ki tudja nyomtatni magának.

Erre több lehetőséged is van.

A megrendelő lapot e-mail-ben kapja meg automatikusan, vagy a megrendelés elküldése után kap nyomtatási lehetőséget a honlapon, vagy PHP-ben generálsz egy PDF dokumentumot, amit megkaphat e-mailben, vagy kinyomtathat, vagy letölthet. Ehhez nézz utána a PHP FPDF könyvtárának!

[link]


Az egyik legfontosabb szempont a biztonság a feldolgozó szkriptek készítésénél, mivel aki nem ért megfelelően a szerver oldali programozáshoz, az rengeteg biztonsági rést képes hagyni.

Jelenleg arra következtetek, hogy te még egyáltalán nem rendelkezel olyan tudással, hogy egy ilyet önállóan összedobj, ezért inkább azt tudom tanácsolni, hogy még tanulj sokat, és utána próbáld meg elkészíteni a megrendelőt, vagy ha sürgős a dolog, akkor kénytelen leszel megfizetni egy webprogramozót, hogy készítse el neked.

2011. nov. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
enyi macera egy űrlaphoz inkáb nem is csinálok űrlapot azért köszi mindenkinek a választ megy a zöld hüvelyk új:D
2011. nov. 22. 11:23
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia keresd meg ezt a srácot

[link]


Vértes Tamásnak hívják :)

2011. nov. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszi de nem szándékozok pénzt bele fecölni gondolttam én is megcsinálhatom de azt mondják ehhez szakértelem kel
2011. nov. 22. 11:44
 8/10 anonim ***** válasza:

Bocs hogy ezt írom

beszélj Tamásal attol hogy beszélsz vele az még nem kerül pénzbe!!!!

2011. nov. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
rendben megprobálom megkeresni :)
2011. nov. 23. 12:17
 10/10 anonim ***** válasza:
:))
2011. nov. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!