Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan kell szöveget elküldő...

Hogyan kell szöveget elküldő űrlapot készíteni?

Figyelt kérdés
Frontpageban dolgozom és kíváncsi lennék hogyan tudok olyat csinálni, hogyha valaki belép az oldalamra és a szövegmezőbe ír valamit egy gomb lenyomására a mezőbe írt karaktereket elküldje nekem e-mail címre.Erre gondoltam <form actiom="mailto:példa@példa.hu" method=post> de nem tudom hogyan illesszem be!Ha vki ért hozzá és segítene megköszönném!
2010. márc. 30. 17:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
2010. márc. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Az űrlap az csak űrlap, a feldolgozást PHP végzi.

Tanuld inkább a forráskódokat mint a webszerkesztő programok kezelését.

2010. márc. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Második... ott a pont :D


Amúgy: [link]

2010. ápr. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Kösz mindenkinek de nem egészen erre gondoltam.Megprobálom leirni szándékomat példákban.:Tehát tegyük fel hogy van egy felhasználónév gyanánt használható szövegbeíró rublika, és hogy van egy ehhez hasonló jelszóbeíró is.Ha valaki beírja az adatokat és lenyomja a regisztráció vagy akár bejelentkezés gombot, akkor a beírt szövegeket elküldi egy megadott e-mail címre.
2010. ápr. 3. 16:24
 5/12 anonim ***** válasza:

"felhasználónév gyanánt használható szövegbeíró rublika"

"egy ehhez hasonló jelszóbeíró is"

"regisztráció vagy akár bejelentkezés gombot, akkor a beírt szövegeket elküldi egy megadott e-mail címre"


Szerintem tökéletes útmutatók a fenti válaszok a leírásodhoz. Ha logika nélkül programozol, akkor felejtsd el a szakmát. Ha azt akarod, hogy valaki megírja helyetted, akkor hirdess és fizess érte.

2010. ápr. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

ez lemaradt...

"felhasználónév gyanánt használható szövegbeíró rublika"

"egy ehhez hasonló jelszóbeíró is"

input parancs... típusa text


"regisztráció vagy akár bejelentkezés gombot"

input... submit


"akkor a beírt szövegeket elküldi egy megadott e-mail címre"

a megadott email-script

és kb ennyi az egész


és minek elküldeni e-mailre? amikor a regisztrációnak automatikusnak kéne lenni, mert elmegy e-mail és valakinek meg kéne csinálnia az oldalba is a reget, mert ugye van belépés...

azt sem tudod mit akarsz és programozásban dolgozol?

ki ad neked munkát? :P

2010. ápr. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
phishingelünk phishingelünk?
2010. ápr. 4. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Előző... amúgy elsőre erre gondoltam én is :P
2010. ápr. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Kedves "és minek elküldeni e-mailre?azt sem tudod mit akarsz és programozásban dolgozol?

ki ad neked munkát?"! Lehet hogy csak én értem félre de mégis ki a ló.... mondta neked hogy regisztrációt akarok csinálni.Én tudom jól hogy azt hogy kell de én egy másik dologra lettem volna kíváncsi.TE pdeig ahelyett hogy a b4lf4sz hangulatjeleid használatával gúnyolódnál velem, inkább megírhatnád a megoldást de látom nincsen sok fogalmad a honlapszerkesztésről, (pont mint nekem).És azt sem tudom hogy honnan veszed hogy én munkát kérnék bárkitől is.Úgyhogy ha megkérhetlek, ha nem tudsz segíteni akkor ott az "X" a jobb felső sarokban.Köszönöm

2010. ápr. 4. 11:32
 10/12 anonim ***** válasza:

A válasz már meg lett írva egyszer.

HTML ben ürlapon nem tudsz e-mailre küldeni semmit!

Bármilyen ilyen scriptet PHP-vel kell feldolgoztatni és azzal el lehet küldetni egy megadott e-mail címre.

nem muszáj PHP lehet ASP, is ha azt jobban értenéd esetleg.


és a form actiom részbe nem a címet írod, hanem a feldolgozó oldalt.


amit az elküldő gomb hív meg és küldi át az ürlap adatait a feldolgozónak.

<form action="feldolgozo.php" method="post">


a mailto: csak linké alakít emailcímet ezáltal ha rálatint valaki akkor a saját levelezőkliense nyilik meg és címzetnek automatikusan kitölti a megadott címet.


Mégegyszer mondom, ha programozni szeretnél, akkor ne webszerkesztő programot használj, hanem vegyél könyvet és tanulj forrráskódott, vagy néz ingyenes oktatóvideót, esetleg olvass e-bookot

2010. ápr. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!