Nagyon speciális, egyedi, komoly témájú oldal. Mi a véleményetek róla? Tesztüzemmódban van. Többi lent -->
Most értem el oda, hogy az éles üzemmód előtt vadidegen emberek véleményét is kikérjem, hiszen 17-60 éves korosztály minden tagját meg kell céloznom.
1) Milyen a weboldal kinézetre? Megnyerő? Visszataszító? Semleges? Érthető? Könnyen kezelhető? - Csak hobbiként foglalkozom webszerkesztéssel és grafikával, flash-sel. Az oldalamon minden grafikai elem saját készítésű, leszámítva a böngészők ikonjait. Mit kellene még hozzátenni? Alakítani? A színvilág a tartalom témájának egyik szimbóluma, erről felesleges kritikát fogalmazni, ez a kiindulásom elengedhetetlen alapja volt. Ezen belül a harmóniát igyekeztem megteremteni.
2) Tartalom. Nem viccnek szánom az oldalt, nagyon is komoly témát boncolgatok, jogi háttérrel. Kérném nem viccnek venni... Mi az előzetes vélemény? Érdeklődés? Megvennétek egy ilyen "terméket"? Hiszel benne, hogy megvalósítható?
3) Marketing. Természetesen már van alap koncepcióm, de érdekelne, ti mivel, hogyan, hol stb. népszerűsítenétek az oldalt? Mivel hívnátok fel a figyelmet? Szórólap lesz, blog van, facebook van, Google Adwords lesz, linkcserét tervezek...
4) Blog. Vélemény? Még csak alap bejegyzéseket tettem fel, később izgalmasabb "cikkek" is helyet kapnak, mint szerintem ilyen lett a már látható "vadászgép és foci"?
5) Megfogalmazás: mi a véleményed a szövegeim megfogalmazásáról? Figyelemfelkeltő? Semleges? Rossz? Siralmas?
A link pedig:
Ezen felül két direkt linket is megosztok, ezek a későbbiekben természetesen nem lesznek elérhetőek. Tervezem, hogy az időjárás függvényében változtatom olykor a nyitóoldal megjelenése, ami a dizájnnak ad némi érdekességet.
Esőben:
[link] /index_esregnet.html
Télen majd, ez talán már megszokott:
[link] /index_schnee.html
Lesz esetleg napsütés stb. Egyelőre ennyit készítettem el.
Ok. Köszi. El fogom olvasni :)
A css3-as beállításaimon viszont nem hiszem, hogy változtatok, hogy háttérképekkel szöszöljek, még ha az is az ára, hogy kint kell hagynom az ajánlott böngészőket. Az IE úgy ezer év múlva talán eljut oda, hogy elérje a XXI.századot és akkor majd leszedhetem :)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
Lehet, hogy most meg fogsz sértődni, de a design szerintem iszonyatosan béna és idegesítő, ráadásul a html kódok is szörnyűek.
Nem az a baj, hogy a PHP-hez nem értesz, hanem az, hogy még a html-hez sem.
Ja és az izgőmozgó flash-ek pedig kifejezetten teljesen fölöslegesek, idegesítőek, és ezeknek köszönhetően nekem mobil Interneten rohadt lassan töltődött le az oldal. Nem is szívesen böngésztem végig az oldalt, mivel korlátozott adatforgalommal bír az internetem. Szerintem azt is figyelembe kéne venned, hogy sokan böngésznek még igen lassú internettel, és sokan vannak azok is, akik nem szívesen várnak egy csomó időt arra, hogy egy nagy helyigényű flash-t végre letöltsön a böngésző.
A menü is szétesik, ráadásul ha az egérmutatót valamelyik menüpont felé helyezem, a háttérkép el is tűnik.
A menüpont elöl azt a nagy, bumszli sokszöget is eltüntethetnéd, mert zavaró, és még a menüt is kitakarja.
A honlap IE-ben és Forefoxban teljesen másképp jelenik meg.
Az IE igaz, hogy nem tökéletes böngésző, de azért honlapot lehet rá optimalizálni.
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
Benyomások:
1., levelek: Komolytalan.
2., hibás takaródiv: Böngésző-specifikus kód.
3., mozgó zászlók: Felesleges erőforráspazarlás.
4., felső menüsor: Ronda lila átmenet és túlságosan lekerekített gombok.
5., intro: takarja a gombokat, ötből három menü elérhetetlen.
6., felső menüsor hover: eltűnik a gradient
7., felső menüsor gradient: csak Firefox alatt működik a moz-gradient - nuku böngészőfüggetlenség
8., CPU használat (Core 2 Duo 2.2 GHZ): [link] [link]
Összefoglalva: a kilencvenes évek elejéről szalajtott optimalizálatlan, túlcsicsázott valami a végeredmény.
Mint szimpla látogató már a levelek láttán azonnal egy hatalmasat csapnék az X-re.
23:45!
Nem sértődöm meg, én kérdeztem :)
Megnéztem én is, az összes hibát kizárólag a javascript kódoknál jelzi. Nem értem, miért, mert működnek. Többször macskakörömnél jelez, máskor egy zárásnál... passz. De akkor ezek szerint a youtube sem ért a html-hez, mert a beágyazó kódját is hibásnak jelzi több helyen :) Talán az xhtml-lel van baja :P De a böngészők értelmezik, úgyhogy nem izgat :P
Igen, azon sokat gondolkodtam, hogy a flash sokáig töltődik, hagyjam-e...? Még megfontolás alatt áll... :) Sajnos a mobilinternet egy hulladék, pláne a korlátolt adatos... azzal egy origora vagy egy indexre se mennék fel... utóbbin most éppen egy idegesítő reklámnyitó flash van, amit mindenki elítél, mégis ott van :)
IE-ben természetesen máshogyan fog megjelenni, ez a css3 miatt van: [link]
Honlapot lehet rá optimalizálni, de nem css3-mal, hanem apró kis háttérképekkel, amik ugyanúgy belíssátják az oldalt. Ezért lenne a css3, ami meggyorsítja.
A főmenünél többen írjátok, hogy eltűnik a háttér. Nem értem? Nem tűnik el semmi, css-ben átírtam, hogy ugyanolyan legyen a háttérszíne mint az alatta levőé... Lehet ferdeficamosnak tűnhet, de nekem ez tetszett :)
00:25
Kedves montihun!
1. Levelek. Csaknem mindenki véleménye egybeesik, ezért azokat leszedem, valóban elvonja a figyelmet a fő tartalomról. Ezért jó mindig vadidegeneket megkérdezni :)
2. Leírnád mire gondolsz? Mi a hiba?
3. Erről írtam az előbb :)
4. Szubjektív, de persze köszi a hozzászólást.
5. Ezt is többen írtátok, be lehet zárni a bezárás gombra kattintva. Ez nincs észrevehető helyen? Vagy csak szimplán tarjátok zavarónak, hogy takarja bezárás nélkül?
6. Erről is írtam az előbb :)
7. Ezt sem értem. Nem csak mozra írtam css3 kódot:
IE: background: #722fd4;
MOZ: background: -moz-linear-gradient(top, #f199b5 0%, #722fd4 100%);
CHROME: background: -webkit-gradient(linear, left top, left bottom, from(#f199b5), to(#722fd4));
OPERA: background: -o-linear-gradient(#f199b5, #722fd4);
A CPU használatot még én is megnézem a levelek nélkül :) Meg most már kíváncsi vagyok az index.hu mennyit emészt, csak most sok mindenem van nyitva.
Továbbra is fogadok kritikát :) Több szem többet lát
00:25
Kedves montihun!
Megnéztem a CPU használatot gépemen (2,66 Giga) index.hu esetében. Chrome és Firefox alatt is 97-100%, míg a Gmail használatakor 5-7%! Nem látom ezt negatívumnak az én oldalam esetén. Miért linkelted be a két képet? Nyilvánvalóan bármely flash tartalom jelentősen növeli az erőforrások igénybevételét, akár az index.hu-ra megyünk, akár egy tisztán flash alapú webpage-re.
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
"Megnéztem én is, az összes hibát kizárólag a javascript
kódoknál jelzi."
Hát ez rohadtul nem igaz. Csak pár szarvas hiba: hiányzó zárótag-ek, egymásba nem ágyazható tag-eket ágyazol egymásba, nem létező elementeket használsz.
"Nem értem, miért, mert működnek."
Mit nem lehet ezen érteni? A validátor megmutat minden hibát, és még magyarázatot is ad rájuk. Ha nem érted, akkor az két dolog miatt lehet. Angol nyelvtudásod nagyon gyenge, vagy a HTML ismereted kevés. Én azon csodálkozom legjobban hogy a honlap nem hullik jelen állapotában darabjaira. A valid honlap pedig a SEO egyik alapja.
"youtube sem ért a html-hez, mert a beágyazó kódját is hibásnak jelzi több helyen"
A Youtube-bal rohadtul nem lehet összehasonlítani a te honlapodat. Még csodálkozom is, hogy csak ennyi hiba van az oldalukon, mivel itt dinamikus tartalomról kell beszélni, amit napi szinten több millió felhasználó módosíthat.
Ha az embedre gondolsz, azzal semmi gond nincs, mivel HTML 5-ben már létezik. A Youtube is HTML 5-ben van.
Az embed helyett pedig van object. Gnodolom, hogy az embedet object-re kicserélni, nem olyan nehéz dolog?
"Igen, azon sokat gondolkodtam, hogy a flash sokáig töltődik, hagyjam-e...?"
A flash-nél az egyik legfontosabb dolog az optimalizáció, ami nálad nincs meg, ezt rengetegen elrontják, amíg meg ehhez nem értesz, addig szvsz hanyagold a flash-eket a honlapodon.
"Sajnos a mobilinternet egy hulladék, pláne a korlátolt adatos"
Nehogy azt hidd, hogy csak mobilinternetem van. Most éppen vezetékes Internetet használok, mivel itthon vagyok, de az biztos, hogy rohadt nagy a flash-ek mérete, ami biztos hogy nem indokolt ezeknél az animációknál.
Ja és a mobilinternetnek lehet, hogy vannak hátrányi, de nekem ez munkaeszköz, és a stick szinte mindig a zsebemben csücsül. Nem mehetek el úgy egy weboldal megrendelőjéhez, hogy ne vigyem magammal.
"IE-ben természetesen máshogyan fog megjelenni, ez a css3 miatt van"
Ez is egy nagy hülyeség.
Jó lenne ha utánanéznél az cross browser megoldásoknak.
Jé, csak nem egy megoldás szegélylekerekítésre IE böngészőhöz:
"Honlapot lehet rá optimalizálni, de nem css3-mal,"
Ez is ostobaság.
CSS 3-mal is ugyanolyan megjelenést tudsz adni a honlapnak IE alatt, ha értesz a honlapkészítéshez. Sőt sokszor készítek olyan honlapot, ahol CSS 3-mal és CSS 2.1-gyel is felépítem ugyanazt a stílust, hogy minél több böngészőn működjön, de a ma elterjedt böngészők, ha normálisan van megírva a CSS, akkor rendesen is jelenítik meg a honlapot.
Még egy-két dolog a honlapod kódjairól. Semmi rendszert nem véltem felfedezni benne, mintha csak minden oda lenne hányva egymásután, ahogy esik úgy puffan alapon.
Használsz css-t külső állományból, használsz az aktuális oldalon, és össze-vissza használsz stílusmeghatározásokat HTML-ben.
Hát nagyon köszi! Ezt a megoldást nem ismertem! :) Bár továbbra se kezeljen senki profinak, soha nem tanultam sehol webszerkesztést, mindent csak magamtól a netről, segítség nélkül.
Bár ezeket továbbra se nevezném css3 használatának, amit te javasoltál, már ott megbukott nálam, hogy árnyéknak kizárólag a fekete színt fogadja el... Más megoldásokkal sem nevezném css3-nak, mert vagy szűrőket kell alkalmazni, vagy javascriptet:
<script type="text/javascript" src="DD_roundies.js"></script>
vagy más egyéb körülményes megoldást. Ha mindenki kiírná, hogy oldala nem használható IE alatt, Billék kb 3 hónap alatt kihoznák a normális böngészőt szerintem... Megjegyzem, hogy még a NEPTUN felsőoktatási rendszernél is kiírják az ajánlott böngészőket. Valóban meg lehet oldani a css3-mal azonos beállításokat, de rendkívül gyatra és körülményes módon, megmondom őszintén, nem volt kedvem vele vacakolni... Őszintén, mi olyan marha bonyolult a micro profi fejlesztőinek a css3 szabvány átvételében? A html5 átvételében? stb...
Megértem, hogy neked webfejlesztőként szükséges, hogy a megrendelő elé valid honlapot készíts, bár nézd meg az origo.hu oldalt, "mindössze" ennyi hiba van benne: "103 Errors, 126 warning(s)", ahhoz képest hogy temérdek pénzt fizethet az origo a csapatának egy profi honlapért... És ott nem egy ember dolgozik rajta, és nem amatőr szinten, mint én... És ott is zárótagekre is jelez hibát stb. Akkor ők sem értenek hozzá egy valag pénzért? :) Sz@r honlapot én is csinálok nekik 100 ezerekért :) Az origón semmilyen felhasználó nem módosít semmit.
A css-t azért használok a html-ben is, mert arra az oldalra használom azokat a beállításokat, lehet kiteszem majd egy külön külsőbe, de így egyelőre jobban átláttam. Befolyásolja ez a SEO-t egyébként, vagy csak fejlesztőként szúrja a szemed? :)
Mellesleg valaki itt fik@zta a statikus html oldalaimat. Az origo ugyanilyen xhtml statikus html, mint az enyém. Akkor most mi a baj ezzel?
És az origo is nyit külön fület, ha más oldalra visz.
A Flash sajnos tényleg nagy méretű, már kaptam rá tippet, hogy előbb videoba tömörítsem, aztán swf-be, ezt még kipróbálom. Más megoldás lenne?
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
"A css-t azért használok a html-ben is, mert arra az oldalra használom azokat a beállításokat,"
Miért nem pakolod egy css állományba az összeset? Az lényegtelen, hogy nem minden oldalon lesz az összes tulajdonság felhasználva, de legalább egy helyen lesz tárolva, és könnyebben el fogsz igazodni rajta. Ha nagyon bonyolult számodra, hogy átlásd, akkor pedig írj hozzá megjegyzéseket, valahogy így:
/*Ez egy megjegyzés a CSS állományomon belül*/
"Az origo ugyanilyen xhtml statikus html, mint az enyém. Akkor most mi a baj ezzel?"
Ez nagy tévedés az Origóval kapcsolatban. A kimenet igaz, hogy HTML, de biztos, hogy dinamikus weboldalról van szó.
Szerver oldalról a böngészőnek mindig html lesz elküldve értelmezésre, csak az a különbség, hogy az Origónál ezt program(ok) generálják le és küldik el a böngészőnek.
Egyébként, azzal nincs gond, hogy egy honlap statikus, de már ilyen honlapokra alig van igény. Nagy az igény arra, hogy a honlap tulajdonosa szakértelem nélkül tudja saját honlapjának legalább bizonyos részeit módosítani, bővíteni. A statikus honlapokkal az a legnagyobb probléma, hogy mindig a forrást kell szerkeszteni ha valamit változtatni szeretnél a weblapon. Ez a szerkesztés a fejlesztés folyamatát nagyon lelassítja, mivel többletmunkával jár.
"Befolyásolja ez a SEO-t egyébként, vagy csak fejlesztőként szúrja a szemed? :)"
Nem a CSS elhelyezése befolyásolja a SEO-t, hanem az, hogy a honlap messze áll attól, hogy valid legyen.
Ahogy már fentebb írtam ez az egyik alapja a SEO-nak, de ezen kívül sok más tényező is befolyásolja a keresőben való rangsort.
"Flash sajnos tényleg nagy méretű, már kaptam rá tippet, hogy előbb videoba tömörítsem, aztán swf-be, ezt még kipróbálom. Más megoldás lenne?"
A videóba tömörítés egy fokkal jobb megoldás a tiédnél, de ennél van egy sokkal jobb módzser.
Mindössze egy képkockára van szükség. Nem a timeline-on kell elvégezni az animálást. Ahhoz az egy kép objektumhoz kell egy kis actionscript, ami a mozgatást végzi.
Itt van néhány tutorial, ami segítségedre lehet:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!