A weboldal felbontásának optimalizálása a programozó dolga?
hát, ez egy nem túl értelmes kérdés, már ne haragudj!
: adott egy honlap, melynek forráskódját csak és kizárólag az adott oldal programozója (vagy programozói) képesek módosítani/írni/törölni/stb. Na, akkor ha nem az ő illetve ők feladata odafigyelni a felbontás optimalizálására, akkor vajon kié lehetne még?
jaa, hogy úgy érted, hogy a különböző szakterületek közül ki? ... aha, bocsi... na, hát nézzük:
pl azt akarjuk, hogy az oldal 783 pixel széles legyen, ennek legyen egy háttérképe..
mondjuk te, mint grafikus, ideadsz egy 10*710es képet, amit megszerkesztettél..
Én akkor azt teszem, hogy fogom a képet, elnevezem bg.png-nek és az oldalhoz tartozó stíluslapon azt írom, hogy:
body {
width: 783px;
color:#FFF;
background-image: url(bg.png);
background-repeat: repeat-x;
}
A grafikus által adott képet fel tudom használni úgy, hogy egyszer megjelenítem, ismétlem vízszintesen, ismétlem függőlegesen, vagy mindkét irányban, nyújtom, összenyomom, stb..
Szóval: szerintem a programozó határozza meg, persze az sem hátrány egy real-cégnél, hogy összebeszél a két szakterület, hogy Te figyejjé máá, olyanra csináld a hátteret, hogy n*m-es méretű legyen, és...
Válaszoltam?
Értem akkor ha jól értem nekem nem kell ezzel foglalkoznom.
sitebuilder sajna nincs a ismerőseim közt csak programozo
A grafikusnak elég nagy a felelőssége a weboldal működésében, hiszen már tervezéskor látnia kell, hogy maga a weboldal hogyan is fog kinézni, és az egyes dinamikus elemek (hover effektek, sliderek) hogyan működtetik az oldalt. Ezért sok esetben nem elég az, ha a desgner átpattintja a design-t, arra is szükség van, hogy a programozóval egyeztessék a működési paramétereket.
A programozói megoldásokat nyilván a programozó ismeri, és ezért ő tudja megmondani, hogy adoitt megoldáshoz milyen grafikai elemekre van szükség, a designer pedig ez alapján vágja fel a design elemeit.
Szóval a pontos kommunikáció nagyon fontos.
A weboldal mérete pedig lehetőleg ne legyen 1000 pixelnél szélesebb (a háttér persze túlnyúlhat, de a hasznos terület ne), mivel a mostanában divatos tabletek/netbookok az 1024x600-as felbontáson üzemelnek. A weboldal szélességének variálására menet közben is van lehetőség, ez mostanában nagyon trendi, de plusz munkát ró a programozóra és a grafikusra is. Ezt a CSS media query-vel lehet megoldani. Arról van szó, hogy a weboldalt különféle felbontású eszközökre (mobiltelefon, tablet, desktop) is optimalizáljuk. Példák:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!