Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » A weboldal felbontásának...

A weboldal felbontásának optimalizálása a programozó dolga?

Figyelt kérdés
szóval ha én 1280x1024 ben dolgozom akkor a programozónak kell ezt már megfelelővé tenni nem?
2011. szept. 17. 13:46
 1/7 anonim ***** válasza:

hát, ez egy nem túl értelmes kérdés, már ne haragudj!


: adott egy honlap, melynek forráskódját csak és kizárólag az adott oldal programozója (vagy programozói) képesek módosítani/írni/törölni/stb. Na, akkor ha nem az ő illetve ők feladata odafigyelni a felbontás optimalizálására, akkor vajon kié lehetne még?

2011. szept. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát nem a grafikussé aki nem érti a javascriptet és a php-t... szval én nem értelek téged.
2011. szept. 17. 14:18
 3/7 anonim ***** válasza:

jaa, hogy úgy érted, hogy a különböző szakterületek közül ki? ... aha, bocsi... na, hát nézzük:


pl azt akarjuk, hogy az oldal 783 pixel széles legyen, ennek legyen egy háttérképe..

mondjuk te, mint grafikus, ideadsz egy 10*710es képet, amit megszerkesztettél..

Én akkor azt teszem, hogy fogom a képet, elnevezem bg.png-nek és az oldalhoz tartozó stíluslapon azt írom, hogy:


body {

width: 783px;

color:#FFF;

background-image: url(bg.png);

background-repeat: repeat-x;

}


A grafikus által adott képet fel tudom használni úgy, hogy egyszer megjelenítem, ismétlem vízszintesen, ismétlem függőlegesen, vagy mindkét irányban, nyújtom, összenyomom, stb..


Szóval: szerintem a programozó határozza meg, persze az sem hátrány egy real-cégnél, hogy összebeszél a két szakterület, hogy Te figyejjé máá, olyanra csináld a hátteret, hogy n*m-es méretű legyen, és...



Válaszoltam?

2011. szept. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A sitebuilderé.

És jobb esetben csak a szélesség számít.

[link]

2011. szept. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Értem akkor ha jól értem nekem nem kell ezzel foglalkoznom.

sitebuilder sajna nincs a ismerőseim közt csak programozo

2011. szept. 17. 14:37
 6/7 compactegon ***** válasza:
elég sokan böngésznek még 1024x768-as felbontással (látogatóim 50%-a!), szóval lehet picit széles az az 1240px. egyébként igen, a designeré az első lépés, a többit a sitebuilder/programozó oldja meg.
2011. szept. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Drone007 ***** válasza:

A grafikusnak elég nagy a felelőssége a weboldal működésében, hiszen már tervezéskor látnia kell, hogy maga a weboldal hogyan is fog kinézni, és az egyes dinamikus elemek (hover effektek, sliderek) hogyan működtetik az oldalt. Ezért sok esetben nem elég az, ha a desgner átpattintja a design-t, arra is szükség van, hogy a programozóval egyeztessék a működési paramétereket.

A programozói megoldásokat nyilván a programozó ismeri, és ezért ő tudja megmondani, hogy adoitt megoldáshoz milyen grafikai elemekre van szükség, a designer pedig ez alapján vágja fel a design elemeit.

Szóval a pontos kommunikáció nagyon fontos.


A weboldal mérete pedig lehetőleg ne legyen 1000 pixelnél szélesebb (a háttér persze túlnyúlhat, de a hasznos terület ne), mivel a mostanában divatos tabletek/netbookok az 1024x600-as felbontáson üzemelnek. A weboldal szélességének variálására menet közben is van lehetőség, ez mostanában nagyon trendi, de plusz munkát ró a programozóra és a grafikusra is. Ezt a CSS media query-vel lehet megoldani. Arról van szó, hogy a weboldalt különféle felbontású eszközökre (mobiltelefon, tablet, desktop) is optimalizáljuk. Példák:

[link]

2012. márc. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!