Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Mennyit kell levonni 1024-ből...

Mennyit kell levonni 1024-ből a jobb oldali scroll kihagyásához?

Figyelt kérdés
Annyi ilyen honlapot látok, ahol 1024-re terveznek, aztán alul ott a csúnya görgetősáv. Mi a pontos érték, amit le kéne vonni?
2011. aug. 30. 00:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Amit te szeretnél megoldani az teljesen hülyeség. Rengeteg különböző böngédző van, és browser window mindegyiknél már alapértelmezetten más és más, és a felhasználók teljesen egyénire tudják szabni.

Én személy szerint, ha 1024 px szélességre optimalizálok honlapot, akkor 960-980 közötti px-lel szoktam dolgozni. Vagy használhatsz %-os méreteket is, de ezt viszonylag szerény tartalommal rendelkező oldalakon nem célszerű használni. Ha már járatos leszel webfejlesztésben, érteni fogod, miért is bukott ötlet a pont akkora méretű honlap, mint a böngészőablak (ez alól a flash honlapok kivételek).

2011. aug. 30. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi, aha, már én is utánanézegettem, több helyen a 960-at javasolják. De ez a honlap mennyire lett tervezve akkor? 990-re? Nálam chrome-mal 1024-ben szinte pöccre ki van számolva. Bár szerintem csúnya is:


[link]

2011. aug. 30. 00:41
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
2011. aug. 30. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy meg rakj fel firebugot (chrome-ra nem tudom mi a neve).
2011. aug. 30. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Valahol (asszem PC World) olvastam feltételes CSS-ről, ahol a vizsgált feltétel a képernyő széle volt. Tehát csinálhatsz több stíluslapot (vagy inkább egy általánost és több kis kiegészítőt) a különböző szélességekhez. 1000 pixelnél mindenképpen legyen kisebb, ha 1024-re tervezel.
2011. aug. 30. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Feltételes CSS nincs.

Kérdező!

Esetleg JavaScripttel le tudod kérni a a browser window méretét, és akkor document.getElementById('silus').style.width segítségével autómatikusan tudod változtatni az adott div szélességét, ha akarod még a magasságát is.

Az általad linket oldalon, pedig semmi ördöngösség nincs, csak ismételt háttereket használnak, és a görgetősáv pedig el van tüntetve.

A görgetősávot pedig CSS-ben simán el lehet (overflow:hidden;).

JavaScripttel pedig írhatsz függvényt is, ami akár automatikusan ki be kapcsolja a görgetősávot.

2011. aug. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Attól még feltételeknek kell teljesülnie, hogy az legyen a stílus(lap), ami.


[link]

2011. aug. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szvsz teljesen fölösleges így megbonyolítani a dolgokat:

Itt egy régebben készített JavaScriptem, amiből könnyedén ki lehet indulni. Ez igaz jelenleg arra szolgál, hogy kiírjuk vele a böngészőablak aktuális szélességét és magasságát.

Kérdező, átírni a te konkrét problémádra neked is menni fog remélhetőleg.

<!--

function ablakmeret()

{

var szelesseg, magassag;

// ablakméretek:

if (window.innerWidth) {

szelesseg=window.innerWidth;

}

else if (document.documentElement && document.documentElement.clientWidth) {

szelesseg=document.documentElement.clientWidth;

}

else if (document.body) {

szelesseg=document.body.clientWidth;

}

if (window.innerHeight) {

magassag=window.innerHeight;

}

else if (document.documentElement && document.documentElement.clientHeight) {

magassag=document.documentElement.clientHeight;

}

else if (document.body) {

magassag=document.body.clientHeight;

}

document.getElementById('ablakmerettxt').innerHTML=szelesseg+"*"+magassag;

t=setTimeout('ablakmeret()',1);

}

-->

2011. aug. 31. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, miért lenne bonyolultabb, mint átírni egy másra való JS kódot. Aki kicsit is tud angolul, az megérti, hogy "screen and (min-width: 1000px)". Kevesebb a hibalehetőség, mint egy kód átírásánál. Ha egyszer a modern böngészők támogatják, miért ne használjuk? Ezzel csinál az ember egy általános stílust pl. 1024-re, kiegészíti egy-két más mérettel, és csinál egy újat a mobileszközökre (handheld) valamint egy nyomtatási stílust (print), amiben pl. a bannereket kihagyja. JavaScripttel azért kellene kódolni, hogy mindet tudja.
2011. aug. 31. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!