Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Van olyan hogy netrendőrség?

Van olyan hogy netrendőrség?

Figyelt kérdés
A honlapom úgy van megcsinálva hogy a jelszavakat admin menüben látom és állítólag az a személy net rendőr és megtud büntetni pénzbirságra. Igaz ez?
2011. aug. 24. 14:06
 1/9 anonim ***** válasza:
igen
2011. aug. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha a te honlapod, akkor a jelszavakkal azt csinálsz, amit akarsz...

G.

(és van net-rendőrség!)

2011. aug. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Sunyi kis g!ci vagy, ha a saját usereid jelszavait nézegeted.

Ezúton 16 hónapnyi f?szkorbácsra ítéllek.

2011. aug. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát, létezik egy olyan (illegális, tehát büntethető) tevékenység, amit "adathalászat"nak neveznek. Ez azt takarja, hogy pl csinálok egy oldalt, hogy lépjél be a wowos accountoddal és akkor kapsz plusz tíz aranyat /vagy mit/.. de az oldal semmit nem csinál, csak lementi a beírt adatokat, így jogosultságot szereztél valaki acc-jához.. na, ez illegális.


Saját oldalon regisztrációs felület esetén viszont elvileg nem az, mivel: 1. honnan látná bárki is, hogy hogyan tárolod. 2. egyszerűen írsz egy "felhasználási feltételek" c. izét, amiben jelzed, hogy ha regisztrálsz ide, akkor tárolva lesz a jelszavad..regisztrációnál pedig be kell ikszelni az elfogadom a felh feltételeket és csókolom...


(bár a jelszavakat sose tárold nyersen, használj hasht!)

/itt viszont jön a tyúk vs tojás esete: ha saját hashem van, vissza tudom fejteni a hashelt jelszavakat, ha akarom.. ergó, bár nem nyers formában tárolom, de ha nagyon akarom, tudom tudni a jelszót.../

2011. aug. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ott kezdődik a dolog, hogy adatvédelmi törvény(eke)t sértesz azzal, hogy kódolatlanul tárolot a userek jelszavát (sőt nekem úgy tűnik direkt beleraktad az adminba is, hogy listázza).
2011. aug. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Normális kommenteket vártam nem olyat h sunyi kis g*ci a k*rva anyádat neked, amúgy nem az enyém az oldal a barátomé.
2011. aug. 26. 20:00
 7/9 anonim ***** válasza:
még ha ezt elvetjük, már akkor is alapból szégyen vagy hogy fluorral pózolsz xD
2011. aug. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ne anyázz, cigány.
2011. aug. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
És akkor a haverod a suttyó paraszt, hogy visszaél a rábízott adatokkal.
2011. aug. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!