Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan oldjam meg ezt HTML-ben?

Hogyan oldjam meg ezt HTML-ben?

Figyelt kérdés

Lenne egy táblázat, ami így nézne ki:

Szeretném, ha a képen leírt módon jelennének meg a letöltések, tehát mikor kijelölöm a listából a letöltést, akkor a letöltés képe és leírás megjelenik.


2011. júl. 11. 12:16
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:

Kép lemaradt

[link]

2011. júl. 11. 12:17
 2/25 zsomkovacs ***** válasza:

A többsoros cellák a következőképpen készülnek:


<td rowspan=2>


A kép és szöveg megjelenítése már nehezebb, ahhoz minimum Javascriptre lesz szükség.

2011. júl. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Táblázatot megtudom csinálni, csak a kép megjelenítése nem megy :/

Hasonlóra akarom, mint a játékok menüiben a mentés betöltése

2011. júl. 11. 12:34
 4/25 anonim ***** válasza:

Több megoldás is elképzelhető:


Az egész egy php fájl. A bal oldali linkekre amikor rákattintasz megjelenítik a index.php?letoltes=1 letoltes=2 stb-t. Innen kiszeded az ID-t és a php eldönti h a jobb oldali részre mit írjon.


Az oldal újratöltése nélkül ez megoldható ajax-al.


Másik megoldás ha nincs sok és fix letöltés van akkor javascripttel. Gyakorlatilag jobb oldalon az összes lehetséges szöveget berakod külön divekbe majd bal oldalon való kattintáskor csak beállítod, hogy az összes div display:none; tulajdonságú legyen, csak az nem amelyik neked kell.


Ismét másik megoldási javaslat, ha javascript úgy cseréli a tartalmat, hogy stringekben tárolod a képek url-jét és a leírásokat, és bal oldalon a kattintásra innerHTML -be betöltöd a megfelelő divbe/img tagbe a megfelelő string tartalmát.


Megoldhatod iframe -vel is a tartalom cseréjét.


stb stb stb

2011. júl. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

az előző válasz részletes, és korrekt, azon elindulva rátalálsz a megoldásra.


++bár: nem egészen értem, de ha jól gondolom: tfh: ebookokat akarsz letölteni. Adott egy legördülő lista, ami olyan, mint a fb profilom menüje; ott kiválasztasz egy könyvcímet, és "leokézod", akkor jöjjön be egy táblázat a könyv adataival.. ez a feladat??

Mert ha igen: a megoldás legegyszerűbb módja sztem: egy szétcss-elt select option tag, hogy ki is nézzen valahogy.. oda az optionokhoz beírod a címeket.. de az átadott paramétert nem a cím lesz, hanem value-vel pl számokat adsz neki 0-1-2-3-4-5-6.

Ezen kívül csak egy adatbázisra lesz szükséged, de ehhez még egy mezei txt-fájl is elég: csinálsz egy "tömbben tömböt" és beleírod a fájlba: sorszam1+cim1+kep1+leiras1#sorszam2+cim2+kep2+leiras2# stb módon az adatokat; a "leokézás"-hoz definiált form action=péhápéfájl.php pedig azt csinálja, hogy:

1. beolvassa a db-tartalmát egy változóba

2. explode #-nél, forech()-el indexelt tömböt kapva

3.$ valami = $_GET [] -tel a listából kiválasztott adat= számot változóba teszed

4. kiírod táblázatos formában a db-ből kapott tömb $valami-adik sorát.


szerintem ennél egyszerűbb módja nemigen van, persze tévedhetek, de nekem ez tűnik a legegyszerűbbnek..

2011. júl. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

14:13:

sok ötletet adtál, a legjobb a div-es

Heimdall:

php-t még nem tanultam, javascriptet valamennyire értem

igazából egy játékhoz készített pályák letöltési linkjét akarom, valahogy így: [link]

a Name majd a letöltés neve lenne, a Date helyett Letöltés típusa lenne, a kép helyett egy betekintő, a kép alatt lenne egy leírás, hogy méret, stb.

a webcím: [link]

2011. júl. 11. 15:53
 7/25 anonim ***** válasza:

hát, akkor értelem szerint eldöntött tény, hogy js-sel fogod megcsinálni.. bár a leírtjaid alapján a php-s megoldás működőképes, de nyilván, ha nem vagy otthon a nyelvben, akkor sokkal célszerűbb azt a megoldást választanod, amelyikhez értesz.

sok sikert hozzá különben.

2011. júl. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
lehetséges lenne Flashben megoldani?
2011. júl. 12. 09:40
 9/25 A kérdező kommentje:
vagy esetleg tudnál segíteni php-ben?
2011. júl. 12. 12:02
 10/25 anonim ***** válasza:

Flashben mindent meg lehet csinálni! Nem vicc! kérdés, hogy mennyire kezelhető méretű lesz a megoldás..

Konkrétan nem állnék neki flashelni, mert abban a biztos tudásom nem terjed ki ilyen szintre, de tuti, hogy lehetséges: van egy loreál nevű szépészeti cikkeket gyártó cég; nekik full flash oldaluk volt '08-ban, nem tudom, azóta mi lett, nem látogatom őket :D viszont tuti, hogy ehhez nagyban hasonló rendszerük volt termékkatalógus-megnéző/letöltő célra, úgyhogy megcsinálni meg lehet, kérdés, értesz-e annyira a nyelvhez..


De én továbbra is inkább phpt javaslok; vagy js-t, ha abban 'képebb'-ben vagy..

Helpdesk: ott a fenti hozzászólásomban benne van minden, amit tudni kell; de ha gondolod: összeütök hamarosan egy működő példát, hogy egyről beszélünk-e....

<folyt. köv...>

2011. júl. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!