Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » A hupont.hu oldalon a honlapra...

A hupont.hu oldalon a honlapra már beszúrt képeket hogy lehet méretezni? (nagyítani, kicsinyíteni)

Figyelt kérdés

Van hupontom és a beszúrt képeket nem tudom mérettezni.

Oldalam: sztrikmarton.hupont.hu


2011. jún. 19. 12:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Előzetesen kell a képet úgy elkészíteni, ahogy látni szeretnéd az oldalon. Beszúráskor a kép eredeti méretében kerül fel, ezért ha kicsi képet szúrsz be az kicsi is marad.

Van lehetőség a kis képek felnagyítására, de ez jpeg esetén minőségromlással jár, szétesik az egész és csúnyán fog mutatni. Próbálj olyan képekkel dolgozni, ami alapból nagy.

2011. jún. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

de én régebben úgy csináltam, hogy gyorsan többször is rákattintottam a képre és kijöttek a nagyító nyilak.

És ott tudtam méretezni.

De most már nem tudom.

2011. jún. 20. 08:45
 3/4 anonim ***** válasza:

Az csak akkor fordul elő, ha nagyobb a kép mint a monitor felbontása. Mivel nem férne bele a teljes kép, ezért a böngésző lekicsinyíti, és ad egy lehetőséget hogy egy gombbal meg tudod nézni az eredeti méretet is.

De ebben az esetben is egy nagy képről van szó, amit csak a böngésző kicsinyített le. Alapból kis képen ez nem fog összejönni, mivel teljes méretében kitölti a képernyőt, így nincs mit nagyítani rajta.

2011. jún. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
hát de én minden képet tudtam méretezni eleinte.
2011. jún. 20. 10:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!