Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » W3C bizonyítvány mivel több...

W3C bizonyítvány mivel több egy ECDL vizsgánál?

Figyelt kérdés
ECDL vizsgával rendelkezem. Ezen kívül autodidakta módon kellő tudást halmoztam fel HTML, CSS, JavaScript stb tekintetében is. Nem hiszem hogy ezeket egy ECDL vizsga kellően reprezentál, de javítsatok ki ha tévedek. A [link] oldalon olvastam a W3C bizonyítványok megszerzési lehetőségéről. Kérdésem, hogy érdemes-e ezeket letenni? Különböző cégeknél való elhelyezkedésnél elfogadják ezeket a papírokat? Ha pedig nem akkor milyen alternatívák, lehetőségek vannak arra, hogy papírt szerezzek a webfejlesztői tudásomról anélkül, hogy potya tanfolyamokat végeznék el.
2011. máj. 26. 01:43
 1/5 P.O.C. ***** válasza:
54%

Diploma nélkül a Informatikában nem vesznek komolyan. Az sem árt, ha folyékonyan beszélsz angolul.

Ezen felül már csak a tényleges tudásodat nézik, amire úgyis hamar fény derül. Az ilyen gyorstalpalókat, mint a az ECDL is lecarják.

2011. máj. 26. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

P.O.C.

Én nem egészen úgy látom a dolgot, mint ahogy te.


Szerintem pont az informatika az a szakma, ahol a tudáshoz képes a végzettség elenyésző fontosságú. Ha csak az ismerősi körömből indulok ki, akkor látszik, hogy a diploma nem sokat számít. Sok barátom dolgozik a szakmában neves külföldi és hazai cégeknek dolgozva, és csak ketten vagyunk a társaságban, akinek végzettsége is van hozzá.

Az állásinterjúkon sok esetben nem is érdekli a munkáltatót, hogy van-e informatikai, programozói, vagy programtervezői végzettséged, hanem az, hogy megfelelő-e a tudásod, és milyen referenciákkal rendelkezel.

Sőt sokszor szívesebben alkalmaznak olyanokat, akiknek nincs felsőfokú végzettsége, mivel egy felsőfokú végzettséggel rendelkezőnek a kezdő bére eleve magasabb.

2011. máj. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, és erről a W3C bizonyítványról van valami válemény/tapasztalat? Esetleg másmilyen "papírszerzési lehetőségek"?

Azért érdekel a dolog, mert ha nincs diplomám, vagy folyamatban van a megszerzése, akkor milyen papírokkal tudok igazolni egy jártasságot weblapkészítésben, ha akár nyárimunkára, akár tartósabb diákmunkára, esetleg főállásban el szeretnék helyezkedni.

2011. máj. 26. 14:18
 4/5 anonim ***** válasza:
Ehhez nem papír kell, hanem referenciákat kell felmutatnod.
2011. máj. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ezer éve tettem fel ezt a kérdést, úgyhogy megválaszolom, ha valaki rátalálna:


A w3schools.com-nak semmi köze nincs a W3C-hez, csak kihasználják a nevüket. A bizonyítványuk annyit sem ér mint a papír amire nyomtatták. Sőt, ha valahova beállítasz hogy neked ilyen van, szerintem egyből elküldenének, mert ez is azt mutatja, hogy fogalmad sincs miről/kitől kaptál papírt.

Egyébként bizonyos szakmaibb körökben már önmagában a w3schools.com honlapjának a látogatása is verbális megkövezést válthat ki a környező szakemberekből. Én is inkább a MDN-et javasolnám.

2015. okt. 1. 19:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!