Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Milyen "betűadagot" kell...

Milyen "betűadagot" kell választanom, hogy normális betűket írjon?

Figyelt kérdés

Üdv!

Itt ez a kép: [link]


A weblapomon Emailt lehet küldeni, de egyes betűket úgy jelenít meg a kapott Emailben, ahogy az fönt látható.

Az egész Email küldő rendszer (egy php fájl) egy Flash fájlba van beleépítve. Gondolom a Flash fájlban és a PHP fájlban is meg kel változtatnom a "betűadagot". Pl.: ilyenek vannak, hogy: "Latin Extended A"....stb, a PHP fájlban meg valahol ott ehet a megoldás, hogy "charset=..."

Sokat próbáltam, eddig 1 sem volt jó, ezért lehet, hogy más a megoldás.

Remélem valaki ért ehhez és tud segíteni!

Előre is köszönöm!


2011. márc. 15. 19:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Karakterkódolás a neve. A helyes megjelenítéshez pedig Közép-európai (ISO 8859-2) vagy Unicode (UTF-8) kell(ene). A legtöbb oldal ezeket használja.
2011. márc. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sajnos az már alapbeállítás volt, és az sem jó, szerintem a Flash fájlban kellene vmire változtatni...
2011. márc. 15. 19:22
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerkesztetted valamelyik fájlját is?

Lehet hogy az a gond, amikor elmented a FORMÁTUM is UTF-8 legyen.

2011. márc. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mentésnél nem találok olyan lehetőséget, hogy UTF 8, hogy ha a PHP fájlról van szó :/
2011. márc. 15. 20:22
 5/9 MultiVadász ***** válasza:
Amúgy mit jelent az, hogy betűadag?
2011. márc. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Azért írtam idézőjelben, mert nem tudtam, hogy hívják azt, amikor ki lehet választani, hogy milyen karakterek legyenek...
2011. márc. 17. 16:45
 7/9 MultiVadász ***** válasza:

Szóval azt szerintem karakterkészletnek mondják. Kérlek legközelebb legyél igényes, és használj szép (akár idegen) kifejezéseket is.


Nézted már fájlszinten a karakterkódolást? (NotePad++ pl. ezt is tudja állítani)

2011. márc. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Én ehhez nem értek, és tényleg kellene a segítség. Aki eddig segített mutatta, hogy ki kell jelölni a szövegdobozt a flash fájlban, és ott embed gomb, majd választani kell a karakterek közül. Ilyenek vannak, hogy Latin extended A....

De eddig 1ik sem volt jó....

2011. márc. 17. 20:17
 9/9 A kérdező kommentje:

Sikerült minden!!!!

Megoldás: a php fájlban charset= utf-8

Még1x köszönök mindent!

Sajnos nem tudtam, hogy hova is kell beírni....

2011. márc. 19. 18:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!