Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » PhP-Fusion-t felraktam a...

PhP-Fusion-t felraktam a weblapomra, de az 'ő' betüt egy kérdőjellel (? ) írja. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
A 'ő' betüt egy kérdőjelnek írja, meg még lehet hogy az 'ű' betüt is. Kipróbáltam, hogy átírtam a maincore.php átírtam egy részen de nem működött. Mit csináljak?
2011. febr. 22. 12:15
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

amúgy megnéztem egy default (magyar) változatot...

UTF-8ban van, szóval azzal nem kell törődni...

de a két sor, amit írtam az fontos!


Most Komodo IDE-t használok. Jópofa. Pl. css-ben, ha egérrel rámegyek egy színkódra és a CTRL-t lenyomva tartom, akkor megjeleníti. Nekem az ilyen apróság bejön.

A phpDesigner-nél nem emlékszem, hogy volt-e ilyen, de ott meg az tetszett, hogy ha projectet csináltam, akkor pl. figyelte, hogy milyen ID-kat adok CSS-ben és a HTML szerkesztésnél feldobta ajánlatként, akkor a változóneveket PHP-ban (nem kellet pl beírnom a $ezzelnovelemertfontos -t ha már egyszer megadtam valahol:D). SVN problémám adódott és ezért tértem át Komodo-ra...

2011. febr. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
hát lehet kipróbálom a komodo-t mert php designer-be megcsináltam rendesen, betoltam alá minden és mostmár nem csak a kérdőjelek maradtak, hanem minden ékezetes betűk helyén Ăś ĂŠ. viszont nem utf8-ba mentettem el (mert nem találtam sehol:D). hol találom arra a módot?
2011. febr. 22. 15:12
 13/14 A kérdező kommentje:
na megtaláltam, UTF-8-ba mentettem, felraktam szerverre, de még mindig nem jó:(
2011. febr. 22. 15:16
 14/14 anonim ***** válasza:

Felraktam tesztelés miatt, hogy segíthessek:

"ÁRVÍZTŰRŐ TÜKÖRFÚRÓGÉP árvíztűrő tükörfúrógép"

ezzel teszteltem

Üzenőfalon jól jelenik meg?

És ha Cikkben rakod fel akkor?


Semmit(!) nem változtattam meg és működött.


Telepítés:

1. letöltöttem: [link]

2. a "files" könyvtár tartalmát feltöttem

x. ezt nem csináltam meg, de neked lehet kell:

Az alábbi fájloknak és mappáknak kell 777-es attribútumokkalrendelkezniük:


administration/db_backups

forum/attachments

images

images/articles

images/avatars

images/news

images/news_cats

images/photoalbum

images/photoalbum/submissions

images/imagelist.js


3. a phpmyadmin-ban létrehoztam egy adatbázist, aminek az illesztése utf8_hungarian_ci

4. elindítottam a valami.hu/setup.php-t

5. kiválasztottam a magyar nyelvet

6. beírtam amiket kell (mysql elérések stb... admin cuccok)

7. és kész


Annyi, hogy majd telepítés után a setup.php törölni kell és a config.php attribútumát 644-re kell állítani


Nekem tökéletesen ment sorbeírás nélkül is. Bár a sorokat egy programozói fórumon néztem, ahol dettó ez volt a probléma.

2011. febr. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!