Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Lejárt domain nevet regisztrál...

Lejárt domain nevet regisztráltam újra. Lejárt a 8 napos meghirdetés. Nyugodtan használhatom komoly célra, már nem kell attól tartanom, hogy elveszik?

Figyelt kérdés

2002 óta működött ez a domain, de az előző tulajdonosa nem újította meg. Régen egy ismert és sokak által használt szolgáltatás volt rajta, amit én is használtam, de már egy jó ideje megszűnt ez. Beregisztráltam ezt a domaint, azóta lejárt a 8 napos meghirdetés, senki sem lépett fel a regisztráció ellen. A név nagyon is tetszik nekem, és jól illeszkedne egy már működő oldalamhoz. Oltalom nem áll fenn a szóra, pontosabban lejárt az is.

Ebben az esetben bátran használhatom az érintett domain nevet, vagy elképzelhető, hogy az előző tulajdonos igényt tart rá?



szept. 15. 14:58
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt hozzá teszem, hogy jóhiszeműen használom a nevet, és a félreértések elkerülése érdekében kommunikálom, hogy a domain új tulajdonoshoz került, ez már egy másik szolgáltatás. Egyáltalán nem utalok arra, hogy a régihez bármi köze lenne, nem koppintottam le, nem vettem át semmit.
szept. 15. 15:05
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha lejárt a "Bejegyzett feltételes használat" állapot, és már "Delegált" állapotban van, akkor nincs mitől félned, használhatod. Lehet tudni, hogy mi ez a domain?
szept. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 BeefEater ***** válasza:
Ahogy a #2 írta. Kivéve, ha a domain például védjegy, mert akkor még esetleg lehet belőle problémád.
szept. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#3: ha védjegy, akkor be sem tudja regisztrálni, elbíráláskor visszadobják.
szept. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!