Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan kell podcastot csinalni?

Hogyan kell podcastot csinalni?

Figyelt kérdés
Ket baratnommel szeretnek csinalni egy podcast musort spotifyra lehetoleg. Hogy kezdjunk bele? Valaki aki ert ehhez elmagyarazna kerlek?

#podcast #saját podcast
2023. okt. 13. 20:45
 1/3 anonim ***** válasza:
93%
Megnyitod a telefonodon a diktafon alkalmazást, elindítod és elkezdtek beszélgetni. Ha esetleg tudjátok előre, hogy miről beszélgettek és fel is készültök belőle az általában nagy segítség az adásmenethez.
2023. okt. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
0%
Miért lett törölve a 100%-os válaszom? Én sem tudtam, de a Google egyből adott rá választ, hogy kell pod vagy vod castot csinálni.
2023. okt. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Legfontosabb a tartalom:

Legyen érdekes, amiről beszéltek, legyen érdekes a véleményetek róla, legyetek felkészültek a témában, hogy érdekesen és értékes információkat tudjatok átadni.

A vélemény önmagában nem mindig elég, nem árt, ha előre megbeszélitek, hogy mi a téma és előre felkészültök belőle, utána olvastok.

Az sem árt, ha jó a beszéd stílusotok és élvezhető a beszéd módotok, beszéd technikátok is.

A legtöbb tapasztalatlan beszélő nagyon terjengősen beszél, sokat ő-zik, hogy közben gondolkodni tudjon rajta, hogy mit is akar mondani - csak ezt hallgatni nem annyira élvezetes. Profi rádiósok és sok podcastnál is az ő-zéseket, nyelvbotlásokat, meg a témától eltérő csapongásokat is egyesével kiszerkesztgetik, de ez rengeteg időt, energiát, macerát jelent.


Egyik fontos tényező a technika:

Érdemes minél jobb hangzásra törekedni, hogy minél élvezhetőbb legyen a technikai minőség.

Lehet egy telefont is letenni egy asztalra, hogy felvegye mindkettőtök hangját, de ez elég fapados megoldás.

Ráadásul, ha az asztalon van a mikrofon (vagy a telefon, amiben a mikrofon van), akkor az földrengés erejével vesz fel minden apró koccanást, ami hozzáér az asztalhoz. Tipikus probléma, hogy akár egy jó mikrofont is letesznek egy állványon az asztalra, de beszéd közben az asztalon van a beszélő keze, dobol, kocogtatja az asztalt. Ruhára csíptetett mikrofonnal is könnyen előfordul, hogy a beszélő mozgatja a ruháját, ami hozzádörzsölődik a mikrofonhoz, vagy beszéd közben a mellkasához kap, ütögeti gesztikulálás közben, amivel a mikrofont is ütögeti. Az ilyeneket érdemes elkerülni.


Érdemesebb beszélőnként egy-egy külön, lehetőleg minél jobb minőségű mikrofonba beszélnetek. Ideális esetben dinamikus mikrofon, amibe nagyon közelről kell beszélni, cserébe a háttér zajok kevésbé szűrődnek be. Érdemes a mikrofont külön álló állványra tenni, hogy az asztal csapkodás kevésbé szűrődjön be. Profibb helyen rázkódás csillapított rugalmas állványokat használnak, ilyenkor kisebb gond, hogy az asztalra van felszerelve.


Másik fontos tényező a helyszín:

Minél jobb akusztikájú (csendes és nem visszhangos) helyszín. Ha üres egy szoba, nagy sík felületek vannak benne csupaszon, akkor jobban visszhangzik és sokat ront a felvétel élvezhetőségén. Ha a földön szőnyeg, a falakon fali kárpit, festmények, függönyök, vagy egy profi stúdióban szivacsos hangszigetelés van, akkor kevésbé visszhangzik.


Aztán jön a podcast feltöltése. Legegyszerűbb, ha regisztrálsz az anchor.fm-re, amit egy ideje már Spotify for Podcasters-nek hívnak. Ennek elég egyszerű és könnyen kezelhető felülete van, van hozzá egész egyszerűen használható app telefonra is. Ide fel tudod tölteni a podcastot és már lehet is publikálni, segít automatikusan megosztani nem csak Spotify, hanem a főbb konkurens podcast rendszerekben is. (Kivéve a YouTube, oda külön kell feltölteni. Most nem tudom, hol tart a YouTube-podcast integráció, erre mindenképp keress rá. Egy ideje nagyobb támogatást ad a YouTube a podcast feltöltésre. Talán már csak hangos podcastot is fel lehet tölteni.


Aztán már csak hirdetni kell Facebook és minden más felületen, hogy eljusson minél több hallgatóhoz - ez az igazán nehéz része...


Sok sikert!

2024. jan. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!