Van domain címem, ehhez keresek ingyenesen letölthető egyszerű holnap sablont, demót. (jóga órák tartásához)? Olyan sablont, amit át tudok csak írni? Nem vagyok informatikus, sem webprogramozó.
Szia! Én is a WordPress-t ajánlom, az sokkal egyszerűbb, mint a Joomla!
A WordPress-hez vannak ingyenes és prémium (fizetős) sablonok.
Az ingyenes előnye, hogy nem kell fizetni érte, sajnos azonban ezzel sikerült is felsorolnom az összes előnyét. A hátránya, hogy kevesebbet tud a prémium sablonokhoz képest, kevésbé testre szabható. Egyes ingyenes sablonokat nem is frissítik folyamatosan (vagy esetleg valaki tanulásból, gyakorlásból megírta, és egyáltalán nem lesz hozzá frissítés), valljuk be, ingyenes sablonnál ennek semmi következménye nincs. Viszont elképzelhető, hogy később a WordPress újabb verziójával nem lesz kompatibilis, esetleg biztonsági problémái lesznek. Ingyenes sablonnál ezért olyant ajánlott választani, ami mögött valamilyen üzleti modell áll. Ez alatt azt értem, hogy van ingyenes és prémium verziója, természetesen ebben az esetben az ingyenes szándákosan "le van butítva", kevesebb szolgáltatást tartalmaz annak reményében, hogy megveszed majd a fizetőst. Az egyik legnépszerűbb ilyen sablon az Astra: [link] Náluk vannak ingyenes és prémium weboldal tervek (elég sok ingyenes érhető el). Vannak benne blokkszerkesztő és Elementor kinézetek, én az Elementort ajánlom, egyrészt mert szebb, másrészt pedig egyszerűbb a kezelése. Az Elementor egy sablon független weboldal építő, aminek szintén van ingyenes és pro verziója, az ingyenes az alapvető szolgáltatásokat tartalmazza. Mivel az Astra és az Elementor is meglehetősen népszerű, és sokan megveszik a fizetős verziót, ezért egyiknél sem kell attól tartani, hogy nem kapsz frissítést az ingyeneshez. Egy alapszintű "bemutatkozó" oldal elkészítéséhez elegendő az ingyenes verzió is. Küldök egy elég részletes videó segítséget, ez az Elementor Pro-t mutatja be, de az ingyenesnek egy az egyben ugyanez a kezelése és felülete, csak kevesebb szolgáltatást tartalmaz: https://www.youtube.com/watch?v=KQVabfAXLXk
A prémium sablonok hátránya, hogy fizetni kell érte. Cserébe folyamatos frissítést, szükség esetén supportot kapsz (ez alatt azt értem, ha megvettél egy témát, és valami nem működik, plusz díj befizetése nélkül segítenek a megoldásbam). A prémium témák sokkal több beállítási és személyre szabási lehetőséget tartalmaznak, mint az ingyenesek. Népszerű prémium téma és weboldal építő a Divi: [link] Ha náluk egyszer megveszed az örökös licenszet, korlátlan weboldalon használhatod, továbbá több száz weboldal tervet kapsz, ami hetente bővül egy újabbal. Ehhez is küldök egy videó segítséget: https://www.youtube.com/watch?v=xRAQ4TOkxEA
Ha elolvasod a kicsit hosszabb írásom, van egy "meglepetésem". A WordPress-t GPL licenszben adták ki, ez röviden annyit jelent, hogy szabadon terjeszthető és szabadon másolható. Ez a hozzá írt témáknál és bővítményeknél is kötelező, azaz ezeket is GPL licenszben adják ki, ha egy prémium témát vagy bővítményt bármilyen forrásból megszerzel, azt legálisan használhatod. A fentebb írt Divi-t is, például innen letöltheted egy csomó más prémium témával együtt: [link] Regisztráció után havi 25 ingyenes letöltést kapsz.
Persze most felötlik a kérdés, hogy akkor miért érdemes megvenni pl. a Divi-t, ha ingyen is letöltheted, ráadásul ez még legális is? Mit kapsz a pénzedért? A válasz, amit fentebb is írtam, hogy támogatást. Ha nem veszed meg, nem kapsz hozzá automatikus frissítéseket, illetve Divi esetén nem éred el a weboldal terveket, de minden más szolgáltatás működni fog (így a videóban bemutatott módon felépítheted vele az oldaladat anélkül, hogy fizetnél érte). Frissíteni is tudod, csak le kell tölteni a legfrissebb verziót, majd a témáknál ugyanúgy telepíted, mint először, ekkor észlelni fogja, hogy már fent van egy régebbi verzió, és felajánlja a frissítést. Ezt 2-3 havonta egyszer ajánlott megcsinálni, ennyi kényelmetlensége lesz, ha nem veszed meg.
Ez a GPL licensz egy kiskapu (a szerzők érthető módon nem verik nagy dobra, de kötelező betartaniuk), így ha valaki ezt ismeri, nagyon sok prémium témát és kiegészítőt használhat ingyen és legálisan, kisebb korlátozásokkal.
Összességében a Divi-t ajánlom, mivel ennek egyszerű a kezelése, minden szolgáltatást egyben tartalmaz, ráadásul Magyar nyelven is elérhető. A GPL verzió pedig csak annyiban korlátozott, hogy kész weboldal tervet nem lehet importálni, ezt leszámítva minden más menni fog vele. Jobb, mint az ingyenesek, GPL verzióban mégis ingyenes lesz. :) Ha megnézed a Divi videót, és értesz egy kicsit a dolgokhoz, szerintem menni fog.
Azért nem egészen így van. Kezdőnek minden cms bonyolult. Amikor én kezdtem ismerkedni a cmssekkel még 2006-ban joomlával kezdtem. Na az után a Wordpress volt nekem bonyolult.
Mellesleg attól, hogy a cmsek közül a Wordpress, amit a legtöbben használnak, még nem azt jelenti, hogy az a legjobb. Az tény, hogy sokkal több ingyenes kiegészítő van hozzá, meg a kezdők emiatt is jobban szeretik, de ne feledkezzünk meg arról a szomorú tényről, hogy rengeteg wordpress oldalt fel is törnek egyrészt a nem megfelelő hozzáértés és a felhasználók könnyelmű felelőtlen hozzáállása miatt.
Ingyenes és fizetős sablonok vannak más cms-ekre is. Nem Wordpress az egyetlen. Joomlára is van.
Az elementor egy szar. Értem én hogy könnyen lehet vele sablont csinálni, de annak ára van. Teleszemeteli az oldalt. Sőt a szövegdobozokba belehányt szövegek nem tárolódnak a WP adatbázisában, így egy esetleges sabloncsere alkalmával kikukázod a beleírt szöveget. Ha nagyon sok tartalmat elementorral viszel be idővel lomha lesz az oldal, lassabban töltődik be, ezeket a goole nem szereti, emiatt hátrébb fogja sorolni. A diviről nem tudok nyilatkozni, de az tény, hogy az összes page builder szemetel.
Ameddig csak az számít, hogy legyen egy könnyen összerakható szép weboldalad, akkor jó választás lehet egy ilyen. Ha már fontos, hogy hozza is a látogatókat, akkor nem.
"keresek ingyenesen letölthető egyszerű holnap sablont, demót. (jóga órák tartásához"
Tegnap sablon esetleg? :-)
Ha nem tervezed hogy sűrűn módosítod az oldalt. És nem akarsz sokat foglalkozni vele. Szóba jöhet még valami hasonló lehetőség.
De ehhez keresned kell valakit, hogy a minimális php résszel egészítse ki.
Üzenet küldés pl.
Ez itt például egy ugyan ilyen rendszerű, szépen kidolgozott ingyenes éttermi sablon:
köszönöm a további válaszokat. Igen, nem tervezem, hogy sűrűn módosítom. Ez egy "információs" oldal lesz,szolgáltatás lehetőségekkel,(gyermekeknek tanfolyam lehetőségek), árakkal (ezek nem fognak változni), és ami változó lenne, az a blog, amit időnként feltöltök. Semmi más.
Tényleg köszönöm a sok választ, próbálok sablont keresgélni, de még nem tudom, hogy melyiket. Az Astra szimpi, azok alapján persze, amiket írtak róla, és hogy frissítik is folyamatosan. Ez plusz.
De tényleg kezdő vagyok, ezért olyan sablon után kutatok, ami ha úgy vesszük "félkész" és nekem tulajdonképpen szinte csak módosítanom kell a tartalmakat. (tudom, sok a kérésem :) )
Szia, Én maximálisan egyetértek "gentoojedi" bejegyzésével.
Ha azonban a WordPress-nél maradsz akkor a Divi-nél tényleg nincs egyszerűbb. A visual bilder megoldása nagyon könnyűvé teszi az oldal építést, azt tudja amit kérsz csak át írod a szöveget cseréled a képeket és kész.
Nyilván nem ennyire egyszerű azért sok mindenre kell figyelni, de alapvetően ennyi.
Ha olcsón akarod megúszni: [link]
És itt találsz még rengeteg kiegészítőt WP-hez. Sőt vannak kész weboldal sablonok is: [link]
Ugyan akkor én a helyedben statikus weboldal készítővel raknám össze a fő tartalmat. A leírásodból egyértelműen ez lenne a leg egyszerűbb. És ma már ezekhez is lehet találni blog íráshoz szükséges kiegészítést.
Szinte már végletekig egyszerű a Mobirise: [link]
kezd az ingyenes verzióval, szerintem neked bőven elég lesz.
Persze van más hasonló is. Keress így Static webpage, vagy SSG.
Blog kiegészítéshez is találsz jópár lehetőséget, egy itt van: [link]
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!