Milyen weblap hosting oldalak vannak?
Elég sok van, szó szerint több száz. Néhányról van tapasztalatom.
Amit így előzetesen leírok, hogy nem mindegy a tárhely erőforrása. Egyszerű weboldalhoz (maximum 50 aloldal vagy bejegyzés, illetve párszáz kép), legalább 1 Gb RAM, 1 teljes CPU (100% CPU) és 10 Mb/s I/O kell. Használtam olyan tárhelyet, ami ennek a tört részét adta, és ez inkább csak statikus HTML oldalakhoz volt jó, hiába volt benne PHP és MySQL, kínzóan lassú volt egy dinamikus weboldalnál.
Lentebb írom, amik nekem beválltak.
1. NetHely: van ingyenes és fizetős tárhelyük. Bár az előző válaszadó nem volt megelégedve velük, nekem viszont pozitívok a tapasztalataim. Az ingyenes szolgáltatásuk a legjobb Magyarországon, annyira, hogy tudok olyan fizetős tárhelyet, ami mint sebességben, mint rendelkezésre állásban rosszabb a NetHely ingyenes tárhelyénél (de rossz szolgáltatókat ide nem fogok beírni). Fizetősben a Cloud tárhelyet ismerem, ezen egy 5000 termékes WordPress alapú webáruház van, ami teljesen gyorsan és hibamentesen működik rajta (van olyan tárhely, ahol 500 termékkel is belassúl).
2. HostingBázis: van SSD és NVME SSD tárhelyük is, az utóbbi gyorsabb, az előbbi olcsóbb. Viszont a legolcsóbb csomagjuk is bőven elegendő egy céges bemutatkozó weboldalhoz (kb. 10 aloldal és 2-300 kép).
3. TFMWorld - VPS4you: a kettő egy szolgáltató, a TFMWordl kizárólag Magyar magánszemélyek számára rendelhető, cserébe 10%-al alacsonyabbak az árai. Nagyon olcsó a webtárhely áraik. Meg a VPS is, az utóbbi előnyösebb, ha valaki ért a Linux rendszerekhez. HestiaCP-t ajánlok, az mindent tud, amit a fizetős tárhely panelok, Magyarra is le van fordítva és ingyenes.
4. Ethernetservers: ez külföldi tárhely szolgáltatás, azért került be a listámba, mert jóval a hazai árak alatt van, és nagy méretű meg nagy erőforrású tárhelyet kínálnak (kisebb oldalakhoz nem is ajánlom, mert úgy drágább, de ha valaki kihasználja, jobban megéri, mint ha hazai szolgáltatót választana). Ha Európai szervert választunk, a weboldal sebességén nem lehet észre venni különbséget. USA szerver már lassabb a nagy távolság miatt, bár ennek sem vészes a sebessége, de mivel van Európai szerverük is, értelemszerűen ezt érdemes választani.
Mi mikrovps-nél vagyunk NVE tárhely, sose volt panasz
bár egyszer mintha lett volna valamilyen tűz miatt kiesésük és vesztésük, de minket pont nem érintett.
Azokat akiket érintett biztos nincsenek jó véleménnyel róluk.
De mint mondtam nekünk semmi gondunk nem volt kb 10 éve már.
#4: Franciaországban voltak bérelt gépei a Mikrovps-nek, leégett az egész szerverterem:
Az viszont a Mikrovps hibája, hogy nem volt semmi mentése georedundáns helyszínen...
#5
Lehet, hogy volt mentése sőt biztos is csak az is a megsemmisülés áldozatává vált.
Hisz nem egy másik szolgáltatónál mentett.
Egyébként a mentés a felhasználó feladata, minden oldalról van napi mentés
automatikusan, saját meghajtóra.
Egy üzleti oldal ha olyan rendszergazdát foglalkoztat aki nem menti az oldalait az meg is érdemli, egyéni kis cégek meg tanulják meg, ha már nem fizeti meg.
#6: ezért írtam, hogy "nem volt semmi mentése georedundáns helyszínen".
A mentés pedig nem csak a felhasználó feladata, hanem a szolgáltatóé is, arra az esetre, ha a saját hibája miatt vesznek el adatok.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!