Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan csináljak weboldalt?

Hogyan csináljak weboldalt?

Figyelt kérdés

Van tapasztalatom CSS/HTML/Javascript/PHPban éd szeretnék egy saját weboldalt csinálni, ami természetesen nem okoz gondot, de szeretném is közzétenni.

Sima .hu végű kellene, találtam is rá domaint 2000ft/2évre. Hogyan tovább? Lehet ingyenes hátteret tenni hozzá?

Linux szerverre már töltöttem fel régen egyetemen weboldalt, de az már régen volt és ott már volt egy kész szerver.



2023. febr. 20. 23:18
 1/3 A kérdező kommentje:

Bocsánat, automatikus javítás.

Lehet ingyenes tárhelyet?*

2023. febr. 20. 23:19
 2/3 anonim ***** válasza:

Google: Ingyenes webtárhely

láss csodát: [link]

2023. febr. 21. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Van több ingyenes tárhely is, szerintem a Nethely szolgáltatása a legjobb: [link]

Ők adnak ingyenes aldomaint is (több végződés választható), továbbá módosíthatók a PHP verziók és beállítások, van MySQL és ami lényeges, hogy kompatibilis a népszerű CMS-ekkel (pl. WordPress, Joomla!). Tehát ehhez semmit sem kell venni, domaint sem, cserébe nem lesz SSL tanúsítvány, és hosszabb lesz a webcím.

Az ingyenes szolgáltatás 256 Mb tárterületet ad, ami nem sok, de egy kisebb weboldalhoz elegendő, tanuláshoz és gyakorláshoz pedig kiváló. Céges oldalhoz viszont inkább a fizetős szolgáltatásukat ajánlom, illetve ehhez tényleg szükséges domain nevet venni.


Amit ajánlanék, ha komolyabban szeretnél weboldal készítéssel foglalkozni, hogy nézz utána valamelyik CMS-nek. A WordPress, a Drupal és Joomla! a legnépszerűbbek. Alap szinten megismerkedhetsz többel is, így könnyebben tudsz választani. Részletesen viszont egyet tanulj meg, de arra szánd rá az időt és ismerd meg alaposan.

Én a WordPress-t választottam, ezért ezt részletezem. De te dönthetsz másik mellet is. A WordPress előnye, hogy ez a legnépszerűbb, a legtöbb weboldalt WordPress-ben készítették. Ez nagy előny, mert szinte minden ötletre van kész megoldás (bővítmény). Hátránya is van, mivel népszerű, sokan foglalkoznak a feltörésével is, természetesen ez nem jelenti azt, hogy ne lenne biztonságos.

Amivel én kezdem, az egy Security bővítmény telepítése, az All-In-One Security ingyenes verzió elegendő: [link] Természetesen ezt nem elég telepíteni, be is kell kapcsolni a védelmi szolgáltatásokat, különben semmit nem ér. Viszont ha mindent aktiválunk, nagyon megnehezíti a hackerek dolgát, ezzel együtt már elég biztonságos. Még egy dologra kell figyelni, legalább havonta telepítsük a WordPress, bővítmények és témák biztonsági frissítéseit (ajánlott gyakrabban). Az automatikus frissítés felejtős, mivel ha hiba van, akkor nem biztos, hogy egyből észrevesszük vagy reagálni tudunk rá. A frissítés előtt legyen mentésünk ebben segítségünkre lesz a szintén ingyenes UpdraftPlus bővítmény, vagy ha tárhelyen van mentés (pl. JetBackup), ez is használható. Így ha gond van, egy gombnyomással visszaállhatunk az előző működő verzióra, és várunk pár napot, amíg javítják a hibákat.


Gyakori kérdés WordPress esetén, hogy ingyenes vagy fizetős témát válasszunk-e. Volt olyan videós tanfolyam, ami szinte kötelezőként említette a prémium téma megvásárlását, ezzel én nem teljesen értek egyet, ingyenest viszont körültekintően kell választani, mivel könnyen "mellélőhetünk".

Az ingyenes téma előnye, hogy nem kell érte fizetni, de ezzel a legnagyobb előnyt le írtam. Előnye még, hogy kiváló gyakorláshoz, tanuláshoz, illetve egyszerűbb weboldalakhoz. A hátránya, hogy nem mindegyik ingyenes témát frissítik a szerzők, ha pedig nem frissítik, könnyen előfordulhat, hogy egy újabb WordPress verzióval nem lesz kompatibilis. Erre írtam, hogy ha nem jó ingyenes témát választunk, könnyen mellélőhetünk, ugyanis a frissítés hiányának semmilyen következménye nincs, ha ingyen adják. Azonban vannak megbízható ingyenes témák is, amikhez rendszeres frissítések vannak, lentebb ajánlok néhányat. Ezeknek viszont a hátránya, hogy valamelyik prémium téma "lebútított" változata, itt a cél, hogy ha tettszik, illetve később fejlesztenéd az oldalad, akkor megvásárold. Ettől függetlenül ezek az ingyenes témák teljesen jók egyszerűbb weboldalakhoz, sőt még céges bemutatkozó weboldalakhoz és webáruházakhoz is megfelelnek.

Az egyik, ha nem a legjobb megbízható ingyenes téma az Astra: [link] Ezen belül is az Elementor Free témákat ajánlom, ezek csaknem olyan tetszetősök, mint egy prémium téma. Az Elementor egy weboldal építő WordPress-hez, ennek is van ingyenes és fizetős (Pro) verziója. Az Astra nagy előnye, hogy a Demó oldalt importálhatjuk, majd átszerkeszthetjük a saját szájízünk szerint. Bár az ingyenes verzióban korlátozottak a beállítási lehetőségek, ennek ellenére elég jól egyedire szabható, a legszükségesebb szolgáltatásokat tudja az ingyenes is.

A másik oldal, amit érdemes megnézni, a [link] Ezen "szakoldalakhoz" vannak témák (pl. Webáruház, fotóblog, magazin). Ha pl. magazint vagy webáruházat készítenénk, bár az Astra is alkalmas ezekre, sokkal előnyösebb egy kifejezetten erre tervezett témát használni. Itt is van demó tartalom importálás, webáruház esetén pl. egy komplett használatra kész rendszert kapunk, amit csak le kell fordítani és feltölteni a saját termékeinkkel. A hátránya, hogy kevésbé szabható egyedire, mint az Astra, elég kötött az ingyenes verzió, a prémium már több beállítási lehetőséget kínál. Természetesen az ingyenességért cserébe sok oldal használja ezt, azaz egyből fel fogod ismerni, ha egy másik oldal is az általad választott témát használja, mert szinte egy az egyben ugyanúgy fog kinézni. Szerencsére egy webáruház esetén a vevő nem ezzel fog foglalkozni, hanem a termékek ára, leírása és a termékképek fogják érdekelni, ezért teljesen megfelel ez a téma. Egy webáruház készítés 100.000 Ft felett van, gyakorlatilag most adtam egy kész rendszert ingyen, csak fel kell tölteni egy tárhelyre, lefordítani és használni. :)

A legnépszerűbb fizetős téma áruház a ThemeForest: [link] Itt nem csak WordPress témák vannak, de ebből is több ezret találunk, gyakorlatilag bármilyen oldalhoz. Ezek a témák egyedileg megvásárolhatók, azaz ha megvettük, csak egy oldalon tudjuk aktiválni. Cserébe elég jók az áraik, 50-70 dollár körül már nagyon profi témát vehetünk. Ezt akkor ajánlom, ha több oldalra nincs is szükségünk, pl. egy webáruházat indítanánk, vagy profi céges weboldalt szeretnénk.

Népszerű "univerzális" téma a Divi: [link] Náluk is többszáz weboldal terv van, használható webáruházhoz, magazinhoz, bloghoz stb. Az éves licensz 89 dollár, az örökös 249 dollár. Az örököst ajánlom, hosszú távon jobban megéri. Mit kapunk ezért? Először is azt, hogy korlátlan weboldalon aktiválhatjuk (ha több weboldalt szeretnénk készíteni jobban megéri). Másodszorra, ahogyan írtam, rengeteg kész weboldal terv van hozzá, és hetente egy újabbal bővül a lista. Ha te weboldal készítéssel foglalkozol, és ezt megveszed, akkor tovább tudod adni az ügyfeleidnek, bármilyen oldalt kérnek tőled, ahhoz fogsz találni kész tervet (olyant biztosan, amit egy kis átalakítással felhasználhatsz). De az alapoktól is felépíthetsz egy weboldalt ennek a segítségével, olyant amilyent szeretnél. Sokkal kevesebb munkával és egyszerűbben jobb oldalt készíthetsz vele, mint HTML, PHP vagy CSS-ben. Kivéve, ha valami egyedi rendszert írnál, ahhoz jobb a "kézi kódolás", de általános weboldalhoz előnyösebb ez. A YouTubeon van pár oktatóvideó Divi-hez, amik részletesen elmagyarázzák a kezelését.

Tipp: a HelloWP oldalon a fenti ár töredékéért megveheted a Divit, 9900 Ft-ért. A különbség, hogy a HelloWP-n egy API kulcsot kapsz, amit korlátlan weboldalon aktiválhatsz, míg ha az Elegant Themes oldalon veszed meg, akár minden ügyfelednek külön API kulcsot generálhatsz, amit később a saját belátásod szerint bármikor inaktiválhatsz. Egy webfejlesztőnek ez nagyobb kontrolt ad, ennyivel tud többet a hivatalos.

2023. febr. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!