Szeretnék weblapot készíteni, aminek van vásárlós része is, de csak 2 dolgot lehet venni rajta. Nekifussak kezdőként egyedül?
Néztem pár videót, hogyan kell weblapot csinálni és nagyon könnyűnek tűnt.
Ha megveszem a domaint és mondjuk az elementorba előfizetek egy sablonos csomagra, akkor szinte csak be kell húzogatnom mindent.
Ha netán elrontok valamit vagy nem fog jól működni, vagy valami funkció nem fog működni, akkor utólag is kereshetek hozzáértőt, aki csak azt a kis részt kijavítja?
Vagy ha kuka az egész amit csinálok, a domaint, tehát a weblap címet át lehet tenni új munkalapra és azt nem fogom elbukni?
Vagy felejtsem el és bízzam hozzáértőre?
Sajnos kevés a keret rá, de ha muszáj kifizetni, vagy jobban járok vele, inkább összekaparom rá.
(Egy weboldal kellene, amin 2 dolgot fogok árulni. Az egyik egy videós anyag, kb 15-20x 30 perces videó, a másik egy havi szolgáltatás, a csoport tagságot veszik meg vele. Lenne benne hírlevél feliratkozás és fontos lenne, hogy a videókat csak az láthassa, aki előfizetett a csomagra.)
Rendszeresen belenyúlni nem kell valószínűleg. Max 1-2 új videó lesz benne néha, de semmit nem kell állítgatni az oldalon, ha majd készen lesz.
Mennyit kérhetnek egy ilyenért a weblap készítők?
Kb ilyesmit szeretnék, de sokkal minimálisabb tartalommal.
1 kezdő oldal, 1 vásárlós felület, 1 vip felület, ahol a fizetettek tudnak videót nézni, meg talán még 1 felület valaminek.
A dolog jogi része rendben?
Ha árulni akarsz valamit, akkor valamilyen jogi formában kell tenned. Egyéni vállalkozás, egyéni cég, bt, kft, ...
Ehhez kelleni fog egy könyvelő is.
A webshopban szerepelnie kell a vállalkozásod adatainak, a szerződési feltételeknek, a szállítási és fizetési módoknak, pontosan le kell írnod a garanciára, szavatosságra, jótállásra, elállásra, visszatérítésre vonatkozó dolgokat, és persze még sok minden mást.
Kell egy GDPR kompatibilis adatvédelmi tájékoztató, kell egy impresszum amelyben leírod többek közt a tárhelyszolgáltató adatait... kezdésnek ennyi minimum kelleni fog.
Ha Elementorban meg tudod csinálni, amit kétlek ugyan, akkor csináld. Hogyan kezeled a autentikációt? Hogyan csinálsz előfizetést? Ezeket tisztázni kell, mielőtt nekiállsz.
A hírlevelet mivel készíted el, és hogyan küldöd ki?
Vedd ki a biliből a kezedet!
1. Az ilyen Elementor és hasonló bohóckodások NEM weblapkészítés kategória
2. Ezekkel az összekattintgatós dolgokkal nem fogsz normális webshopot csinálni, előfizetős video streaminget meg pláne nem
3. Egy profi fejlesztő megcsinál neked egy ilyen weblapot... pár százezerért. De hogy a kattintgatva összetákolt vackodhoz nem fog hozzányúlni, az biztos.
4. Hiába csinálnád meg az elképzelésedet, a kutya sem látogatná.
Köszi a válaszokat, akkor profira bízom.
Könyvelőhöz van már időpontom, de 99% hogy ev-ként lesz működtetve első körben.
A többi dolgot átmásolnám egy hasonló foglalkozású oldalról, ami sok éve működik már, gondolom védve vannak jól, és minden benne van az impresszummal, adatvédelemmel, fizetéssel, garanciával kapcsolatban.
(Persze ha szabad ilyet)
Ebben mondjuk tud segíteni egy weblapkészítő is gondolom.
Mielőtt keresek weblapkészítőt, miknek kell meglennie részemről?
Tartalom, EV kiváltva, jogásszal beszélni, hogy rendben van-e az ötlet? Meg persze az összeg, amiért vállalják az oldalt.
Még valami?
Arra gondoltam, ami az oldal alján szomott lenni, adatvédelmi tájékoztató, ászf, impresszum stb.
Ezeket regisztrációkor némely oldalakon áz is kell lapozni és el kell fogadni, szóval másolható, maximum szerkeszteni kell a szövegen és máris saját lesz.
Vagy nem erre gondoltál?
Szia!
Fentebb többen írták, hogy ne vágj bele egyedül. Ezzel én részben értek egyet és ki fogom részletesen fejteni, miért. Meg pár technikai segítséget is adok (ha az a lesz döntés, hogy egyedül vágsz bele).
A WordPress a világ egyik legnépszerűbb tartalomkezelő rendszere. Az előnye, hogy nagyon sok mindenhez van kész bővítmény, rengeteg mindent meg lehet benne csinálni. Mivel sokan használják, rengeteg leírás és videós segítség van hozzá.
De ez hátránya is. Egyes bővítmények ütközhetnek másokkal, ha túl sok bővítményt használsz, előbb vagy utóbb hibába futhatsz. Mivel sok weboldalon használják, sajnos tele van az internet azzal is, hogyan lehet feltörni, alap beállításon nem a legbiztonságosabb rendszer (sokan foglalkoznak a feltörésével is).
Az első és legfontosabb dolog, hogy telepíts valamilyen biztonsági bővítményt. Én az All-In-One Security (AIOS) bővítményt ajánlom: [link]
Az ingyenes verzió megvéd a leggyakoribb támadásoktól, ez valószínűleg elegendő lesz a számodra. Fontos, hogy nem elég feltelepíteni, be is kell kapcsolni a védelmi szolgáltatásokat (és egyes almenüpontokon belül több fül is van, minél többet be kell kapcsolni, akkor lesz a védelem a leghatékonyabb). Viszont egyes bővítményeknél és témáknál bizonyos tűzfal beállítások hibát okozhatnak, ilyenkor át kell nézni, egyenként ki és visszakapcsolni, hogy megtudjuk, melyik beállítással nem kompatibilis. Egyébként 98%, hogy nem fogsz kompatibilitási problémába futni, ha minden védelmi funkciót engedélyezel (a népszerű témák és bővítményekkel 100%, hogy kompatibilis).
A másik fontos dolog, hogy legalább havi 2-3 alkalommal telepítsd a frissítéseket (automata frissítést ne engedélyezd, mert ha hiba van, addig nem fog menni az oldal, amíg nem javítod). A frissítés előtt erősen ajánlott biztonsági mentést készíteni. Ez lehet, hogy van a tárhelyszolgáltatónál, ha nincs, akkor a UpdraftPlus bővítményt ajánlom, amit itt elég részletesen és érthetően bemutatnak: [link]
Lehet, hogy a fentiek nincsenek benne minden leírásban és videós tanfolyamban, vagy csak megemlítik, de én ezzel kezdeném, mivel nagyon lényeges!
Írtad az Elementort. Ennek van egy ingyenes és fizetős verziója, és itt jön képbe, hogy mi éri meg és mi nem (pénzügyileg). Nem az Elementor az egyetlen weboldal építő WordPress-hez, bár ez az egyik legjobb, legalább is a PRO verziója. Ennek viszont 59 dollár egy évre az ára egy weboldalhoz, amire nálunk rájön a 27%-os ÁFA, így kb. 30000 Ft az éves díja. Ugyanakkor több weboldalhoz olcsóbb az ára, akár 1000 weboldalhoz is meg lehet venni a licenszet, akkor pedig csak kb. 200 Ft oldalanként az éves licensz. Sok webfejlesztő pedig meg is veszi ezt, és tovább értékesíti az ügyfeleinek. Továbbá nem az Elementor az egyetlen, más webfejlesztők másban dolgoznak (és van bőven választék), a lényeg, ha webfejlesztővel készítetted el, a 2-3 éves költséget nézve akár olcsóbban is kijöhetsz árban, mintha megvennéd az Elementor PRO-t, vagy másik prémium témát. Ráadásul a webfejlesztő ért hozzá, jobb weboldalt fog készíteni, mint te kezdőként. Ha pedig webfejlesztő csinálja, mindegy a használt rendszer, a hozzáértése és az ár fontos. Ezt figyelembe véve igazuk van azoknak, akik azt írták, hogy webfejlesztővel érdemes elkészítteteni.
Nagyon gyakori kérdés az is, hogy ingyenes vagy fizetős témát használjunk-e?
Az ingyenes legnagyobb előnye, hogy nem kell érte fizetni. Sajnos azonban ezzel az összes előnyt felsoroltam. A hátránya, hogy nem mindegyik ingyenes témához van támogatás (nincsenek hozzá frissítések, ami biztonsági és kompatibilitási hibát okozhat), és korlátozottabbak a funkciók. Ez részben igaz, mert vannak olyan megbízható ingyenes témák, melyekre folyamatosan vannak frissítések, ezek azonban prémium témák ingyenes verziói, amik korlátozott beállítási lehetőséget kínálnak. Lentebb fogok ajánlani megbízható ingyenes témákat.
A prémium témák teljes támogatást nyújtanak, sok beállítási lehetőséggel rendelkeznek, és sokkal szélesebb a választék, nem utolsó sorban pedig tetszetősebek is. Persze fizetni kell cserébe. Vannak olyan prémium témák, melyeket minden oldalhoz külön-külön meg kell venni (ezek egy oldalhoz olcsóbbak), másokhoz pedig mennyiségi licenszet is lehet venni (akár korlátlan weboldalhoz is). Megint csak ugyanoda lyukadok ki, mint amit fentebb írtam, egy webfejlesztővel olcsóbb elkészíttetni a weboldalt, mint megvenni egy prémium témát, mivel ő már megvette, amit jutányosabb áron tovább ad az ügyfeleinek.
Tehát ha te készítenéd el a weboldalt, ingyenes témákban és bővítményekben kell gondolkoznunk. Vagy megvehetsz egy olcsóbb prémium témát, amivel vagy el tudod készíteni az oldalad, vagy nem, ezért rizikós.
A leírásom hátralevő részében az ingyenes megoldásokra koncentrálok csak, természetesen kizárólag biztonságos megbízható oldalakat fogok ajánlani. Az általad körülírt honlaot kb. 50-100.000 Ft áron készítené el egy webfejlesztő, tehát ennyit takaríthatsz meg, ha te csinálod meg. Viszont cserébe ő profibb munkát csinálna, mint te, már csak azért is, mert az ingyenes témákból nem lehet annyit kihozni, mint egy prémiumból. Tehát ez egy nagyon fontos érv, amit figyelembe kell venned.
Az első téma, amit ajánlok, az Astra Free: [link]
Ezen belül is az Elementor Free kinézetek a legtetszetősebbek. Fentebb részleteztem az Elementort, van ingyenes verziója, csak lényegesen kevesebbet tud a PRO-nál, de a legszükségesebb funkciók benne vannak. Sajnos az Astra Fee-ből is sok szolgáltatás kimaradt, amit a prémium tud, ezért elsősorban alap (szöveges és fényképes) weboldalakhoz ajánlom. Az a gond, hogy webáruházhoz (termékek, szolgáltatások értékesítéséhez) az ingyenes verzió csak korlátozottan alkalmas. Ez alatt azt értem, hogy pl. WooCommerce-hoz nem fogsz tudni fejlécet hozzá adni, teljesen egyszerű (üres) lesz a dizájnja a vásárlás oldalnak. Ha megveszed az Astra PRO-t vagy Elementor PRO-t, akkor már menni fog ez a szolgáltatás, de erről fentebb írtam részletesen...
A második oldal, amit ajánlok: [link]
Itt vannak egész tetszetős és modern ingyenes webáruház sablonok is. A gond, hogy nem kifejezetten webáruházat szeretnél (mert arra kiválóak ezek a témák, igaz minimális egyedire szabási lehetőség van az ingyenesben, azaz olyan lesz, mint amit a demoban látsz, de cserébe minden szükséges szolgáltatás integrálva van). A hátrány, hogy mivel ingyenes (és nincs túl sok profi ingyenes választási lehetőség), ezért nagyon sok weboldalon használják, amik csaknem egy az egyben ugyanolyanok. Bár itt megjegyezném, hogy a vevők nem azt fogják nézni, jártak-e a tiedhez hasonló oldalon, hanem a termékeid, az áraid, és a szolgáltatásaid fogják érdekelni, ebből a szempontból nézve ez teljesen megfelel.
A harmadik oldal, amit érdemes felkeresned: [link]
Itt is találsz pár tetszetős ingyenes témát, korlátozott személyre szabási lehetőséggel. Itt szintén van ingyenes webáruház téma.
Még ezt az oldalt érdemes megnézned: [link]
Innen is letölthető néhány ingyenes téma. Én a Parabolát használtam ezek közül, ez le van Magyarra is fordítva, van esély, hogy a többihez is van fordítás.
Ha valami nem működik, vagy elrontasz, természetesen utólag is kereshetsz webfejlesztőt. Bár ez fejlesztőtől is függ, de jó eséllyel új oldalt fog ajánlani. Főleg ha neki van olyan prémium témája, ami jobb az általad használt ingyenesnél. Amit javaslok, hogy rendszeresen legyen biztonsági mentésed, erről fentebb írtam.
Hallottam egyszer egy ilyen sztorit, hogy a megrendelő csak egy egyszerű oldalt akart egy-két lappal, amolyan "landing" page. Szépen megcsinálták neki, örült mindenki, kb 100 ezer forint volt. Aztán jött vissza a megrendelő, hogy húú kicsit változtatni kellene, mert ő elfelejtte mondani, hogy kéne még egy gomb oda. Oké, mi legyen a "gomb". Hát hogy "webshop" :D
Az a baj, azért az már elég összetett dolog. Authentikáció, tanusítványok, domain, (ha videókat akarsz tárolni, akkor az 5GB amazon szerverre se nagyon férsz rá), rendelkezésre állás, online fizetés, számlázás, email küldös (smtp domain és ezek jó beállítása) akkor ott van még a streaming szolgáltatás része. Ez azért elég húzós dolog. (nah meg hirdetés, google SEO stb stb....)
De!! Ha nem kell neked teljesen saját dolog, saját elképzelés csak "fizetős oktatás", akkor ne találd fel a spanyol viaszt, mert nagyon drága lesz ha normálisan akarod csinálni. Ott pl a webuni.hu (és biztos van még egy rakatt hasonló oldal), ahol már a "keretrendszer" kész, gondolom valami részesedésért árulhatod a videóidat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!