Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan csináljak saját honlapot?

Hogyan csináljak saját honlapot?

Figyelt kérdés

Értékesíteni szeretném a könyvem.

Szóval megrendeléseket felvenni.

Elöször valami ingyenes kellene talán.

.... Es ha van pénzem fizetős.

Tippek?



2022. nov. 10. 05:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ingyenes pl. a webnode vagy wix. (De egy csomó mindenhez nem férsz hozzá, adatok, stb.)


Ami nem ingyenes, de relative olcsó és az analytics-et belőve a vásárlói adatok és mozgás is több infót ad neked (jól jöhet az online marketing építésekor).

Tárhely: ezit.hu

WordPress sablon: [link]

Ehhez már kell egy kis tanulás, de simán tudod csinálni magad.

Plugin-ok közül: Shopify vagy Woo-commerce és akkor webáruház jelleggel lehet rajta vásárolni.


Egyedi weboldal drága és nem is biztos, hogy megéri, ha csak annyi a célod, hogy reklámozz rajta.


Egy picit úgy érzem, hogy nem vagy járatos a témában, érdemes olyasvalakit keresned, aki tudja, hogy mit-miért érdemes csinálni. Plusz az értékesítési folyamat olcsóbb, ha jól van belőve az oldal, tudod mi az a SEO, írsz blogot és úgy csinálod, nem csak nesze-könyv, vedd meg. Ez így drága lesz, mert attól, hogy van egy weboldalad, senki sem fog rámenni megnézni és megvenni, mert sehol se lesz a Google keresőben.


Össze érdemes kapcsolni más social media felületekkel, mint Insta, Fb. Twitter, etc. célközönségtől függően.

2022. nov. 10. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igazad van ne Vagyok jártas rtas a témában. Koszonom a válaszod.
2022. nov. 10. 05:31
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a WordPress-t ajánlom. A YouTube-on vannak hozzá oktató videók.

https://www.youtube.com/watch?v=iRz0gaLjOkU

https://www.youtube.com/watch?v=llHJ_kAC6NE

https://www.youtube.com/watch?v=KQVabfAXLXk


Az első dolog, ami szükséged lesz, egy webtárhely és domain név.

Van ingyenes tárhely is, pl. [link]

Magyar ingyenes tárhelyben ők a legjobbak, de vannak náluk fizetős csomagok is. Adnak ingyenes aldomaint is. Amire biztosan jó lesz az ingyenes tárhely, az a weboldal szerkesztés megtanulása és gyakorlása. Van náluk alkalmazás telepítő, így nem kell FTP-vel szenvedned. Kisebb terjedelmű személyes oldalakhoz szintén megfelel az ingyenes tárhely.

Viszont komolyabb oldalakhoz már fizetős tárhelyet, meg saját domaint ajánlok (a Nethelynél ezt is tudsz regisztrálni). Céges oldalnál a domain alap követelmény.


A másik gyakori kérdés, hogy ingyenes vagy fizetős témát válassz-e. Ebben megoszlanak a vélemények. Komoly weboldalhoz mindenképp fizetős (prémium) témát javasolok. De...


Az ingyenes témák legnagyobb előnye, hogy nem kell értük fizetni, de ezzel sajnos az előnyök ki is merültek. Sokhoz nincs frissítés (támogatás), ami biztonsági és inkompatibilitási hibákat okozhat (egy ingyenes témánál ennek pedig nincs is következménye). Viszont sok megbízható ingyenes téma is van (ezek többnyire prémium verzióval is rendelkeznek), van néhány egész jó és megbízható ingyenes téma. Ajánlok is kettőt, ha ingyenes téma mellet döntesz, és ezek valamelyikét használod, akkor nagyon nem lősz mellé.

Az egyik az Astra Free: [link] Ezen belül is az Elementor Free kinézeteket ajánlom (az Astrának és az Elementornak is van Pro változata, ezek lényegesen többet tudnak a Free-nél). Viszont a Free verzióban is elég tetszetős kinézetek vannak, importálni tudod a teljes demo oldalt a tartalommal együtt, amit utána csak átalakítasz. Szerintem az Astra a legjobb és legkönnyebben megtanulható ingyenes téma, 1-2 kinézet csaknem olyan jó, mintha prémiumot használnál.

A Másik a ThemeFreesia: [link] Náluk specifikusabb témák vannak, pl. webáruház, fotós oldal, szintén van mindegyiknek prémium verziója, és ennél is importálni tudod a demo tartalmat. Náluk tényleg nagyon profi kinézetek vannak, az ingyenes verziónak egy nagy hátránya van, hogy minimális a testreszabási lehetőség. Talán hátrányként még azt emelném ki, hogy mivel náluk vannak a legjobb és legtettszetősebb ingyenes kifejezetten webáruház témák, ezért elég sok websopnál választották ezt, viszont mivel alig lehet testre szabni, ezért ezek a webáruházak csaknem egy az egyben ugyanúgy néznek ki. Itt azért megjegyezném, hogy ha valaki rendelni szeretne, akkor nem azt nézi, hogy már járt pontosan ugyanígy kinéző webáruházban, hanem a termékek ára, a termékképek és a leírások a lényegesek a számára. Ezt figyelembe véve teljesen megfelelnek ezek az ingyenes témák, akár több ezer termékes webáruházhoz is.


Fizetős témában sokkal szélesebb a választék, több funkciót kínál, meg tetszetősebb is. A legnépszerűbb prémium téma áruház a ThemeForest: [link]

A témák átlagára 40-60 dollár, kb. 15-25.000 Ft, ezért a pénzért csak egyetlen oldalon használhatod őket.

Illetve még kiemelném a Divi-t, ez a HelloWP-n 10.000 Ft-ért megvásárolható, és korlátlan oldalon használhatod: [link]

Küldök a Divi-hez is egy oktatóvideót, ha megveszed: https://www.youtube.com/watch?v=RrWGUevrX1w


Ami még fontos, hogy telepíts valamilyen Security bővítményt, például All-In-One Security: [link] Fontos, hogy ezt nem elég telepíteni, kapcsold is be a szükséges védelmi szolgáltatásokat (alapértelmezés szerint az összes tűzfal beállítás be lehet pipálva, de lehet 1-2 bővítmény, amivel nem fér össze, ilyenkor egyenként át kell nézni a beállításokat).

Szintén fontos, hogy legalább havonta frissítsd a WordPress-t, a bővítményeket és a témát. Továbbá töröld a nem használt témákat és bővítményeket.

Meg érdemes folyamatos biztonsági mentést is készíteni, ha pl. frissítéskor hiba van, vissza tudd állítani. Erre az Updraft Plus bővítményt ajánlom: [link] Ez tud menteni többek között Google Drivera, így nem a webtárhelyeden foglalja a mentés a helyet.


Vagy ha nem szeretnél megtanulni weboldalt készíteni, akkor érdemes egy webfejlesztőt keresni, aki elkészíti neked. Ennek az előnye, hogy ő (remélhetőleg) profi benne, és sokkal jobb weboldalt készít, mint te csinálnál.

2022. nov. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Szerintem jobban jársz ha nem készítesz oldalt hanem bemész pl vmi online bolt kínálatába. Amúgy a facen szokott lenni egy hirdetés hogy ingyen honlapot csinálnak vmi iskola tanulói gyakorlásként. Sajnos nem emlékszem a nevére.
2022. nov. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy otthon a témában, akkor nem a WordPress a te megoldásod.


Annyiban igaza van a többieknek, hogy pl. egy blog sokat dobna a látogatottság növelésen. De mikorra? Talán jövő ilyenkor.


Két sokkal egyszerűbb megoldás. Persze domain név és tárhely mindenképp kell.

Mivel pénzt akarsz keresni én nem erőltetném az ingyenes megoldást.

A domain egy évre bruttó 1260 HUF a tárhelyből én kezdésnek egy statikus tárhelyet javaslok az egy évre 4960 Ft Nem gondolnám, hogy ez sok.


Ha ezzel megvagy akkor [link] weboldalon regisztrálj. Itt 1000 feliratkozóig és havi 12000 levélig ingyenes a hírlevél feliratkoztatás, igaz cserébe ott lesz a logójuk a leveleid alján. Ebben a szolgáltatásban van ún. landing oldal szerkesztő is.


De egyel jobb és talán könnyebb is a https:mobirise.com oldalon található statikus webhely generátor.


Viszont a reklámozást meg kell oldani és az nem gondolnám, hogy ingyen menni fog, legalábbis nem lesz nagy a látogatottság, ami viszont kell a vásárláshoz.


Ezzel a kettővel bőven be tudod indítani az eladásaid, és ráérsz később tanulni a WordPrest meg a woocommerce webáruházat, ha egyáltalán 1 db könyv miatt rá szánod magad.


Ha még a fentiek használata is nehézségekbe ütközik.

Arra az esetre írtam neked privát üzenetet is.

2022. nov. 11. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Annyiban igaza van a többieknek, hogy pl. egy blog sokat dobna a látogatottság növelésen. De mikorra? Talán jövő ilyenkor."


Teszteltem az elmúlt években. 2-3 hónap egy szorgalmasan írt SEO-zott blog felépítése és a 250-es kattintási költséget le tudtam nyomni 30-ra, arról nem beszélve, hogy mekkora lett az organikus elérése a Search-ben. Nem agysebészet ez azért.


A hírlevél is jó ötlet, de attól a Search-ben nem lesz előbb, és nem a célközönségnek fog spamelni, ha címeket vesz, vakon lő, és az mindig drágább, mint a célzott közönségnek értékesíteni.

2022. nov. 11. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehet könyvesboltokban is meg saját eladás is egyszerre. Aki neked szánja az árrést is, az tőled rendel. Főleg ha dedikáltat akar...
2022. nov. 11. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

6-os, "és nem a célközönségnek fog spamelni, ha címeket vesz, vakon lő, és az mindig drágább, mint a célzott közönségnek értékesíteni."


Nos erről én is lebeszélném. De egy jól elkészített értékesítési tölcsérbe, ha a hirdetésből be tereli az érdeklődőket, és nekik küld leveleket, akkor mégiscsak hamarabb lesz vásárlása.


Ettől függetlenül ha lehet a témáról rendszeresen blogolni természetesen az csak jó.


És bár nem agysebészet, de mindenképp több tanulást igényel egy WP blog.

És van már erre a célra is statikus megoldás, ami lássuk be sokkal biztonságosabb. Pl. Publii [link]

2022. nov. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!