Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Egy projekten belül a Laravel...

Egy projekten belül a Laravel és a React külön-külön fut?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy van a /webshop mappa. Azon belül van egy /laravel és egy /react mappa. Két külön terminálban megnyitva ezeket a mappákat elindítom a “php artisan serv” és az “npm start” parancsokkal a két különálló projektet és a laravel backend rest api-kon keresztül kiszolgálja a react appot?


Más szavakkal a laravelben lesznek endpointok amiket különböző metódusokkal(get, post…) és paraméterekkel meg lehet hívni(attól függ, hogy fogad-e paramétert az endpoint) a párhuzamosan futo react alkalmazásból?

Nagyjából jól képzelem el?


Yt-n néztem pár videót és ott úgy csinálták, hogy magába a Laravel appba integrálták a React-ot. De akkor, hogy lesznek elkülönítve egymástól? Én ezt a fentiek alapján képzeltem el.

Ha esetleg van valami videó ami jól szemlélteti ezt megköszönném ha ellinkelné ide. Vagy esetleg valami hasznos írás ahol ez jól le van írva.


Még egy gondolat/kérdés.

Egy laravel backend és react frontend projektbe a laravel view-ben lesz bármi is? Vagy minden ami frontend az a reactban lesz?



2022. okt. 5. 22:17
 1/2 anonim ***** válasza:
78%

Igen, jól gondolod. Ha a fenti külön parancsokkal indítod el a kettőt, akkor az külön fog elindulni. Az egyik node.js-en fog futni, a másik php-n. Két teljesen külön processz, csak mind a kettő végső soron ki van téve egy-egy portra, amiken keresztül lehet velük kommunikálni.


A második kérdésedre nem tudok válaszolni, mert nem ismerem jól a Laravelt. De gondolom az lehet a logika mögötte, hogy a React végső soron csak Javascript, tehát a Laravel képes "házon belül" futtatni. Egy helyen fog futni a backend és a frontend.


Ez egyébként semmi extra, bármilyen API-nak mondhatod azt, hogy a normál backend endpointok mellett az egyik endpoint egy html fájlt adjon vissza CSS-sel, Javascripttel. És akkor ha megnyitod azt az endpointot egy böngészőben, akkor kapsz egy szép weboldalt tádám.


A backend és a frontend szétválasztása nem szükségszerű, a PHP emlékeim szerint úgy jött létre, hogy alapesetben egyben kezelte a dolgokat. Mindemellett manapság szokás külön szerveren futtatni a kettőt, mert szólnak amellett érvek, hogy két teljesen különböző funkció, amik különböző terhelést hoznak, ne keveredjenek.

Pl. a Forbes-nak van egy cikke ilyen címmel:

seven-reasons-why-a-websites-front-end-and-back-end-should-be-kept-separate

A nagyobb struktúrákban sokszor több API is szolgál ki egy (vagy több) frontendet. A cloudos világban meg sokszor az a módi, hogy a frontend és a backend szerver a világ számára ugyanarról a portról fut, mert a kettő el van rejtve egy gateway mögé. A gateway fogadja a hívásokat, aztán a hívások alapján eldönti majd, hogy hova irányítsa tovább a kérést. Ez a CORS problémáidat is mindjárt megoldhatja.

2022. okt. 6. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Drone007 ***** válasza:
En dolgozom mind a ket megoldassal kulon-kulon projektekben. Mindkettonek megvan maga elonye, de amikor a react csak egy integralt resz a laravelen belul, az nem tudja kihasznalni a react teljes tudasat, ezert ugy gondolom, hogy a kulonallo react-vezerelt frontend sokkal jobban mukodik, mint a laraval view-i. Ez utobbi esetben a laravel inditja el a megjelenitest, de ezutan mar a react vezerli az oldalt, tehat a laravel minimalis view-val szerepel csak, es igen minden ami frontend az mar a reactban van.
2022. okt. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!