Miért derogál egyes webfejlesztőknek megadni az elemek (függőleges) méretét előre, ha ismert?
Őszintén szólva ez a throttling nem sokat mond, de ez csak 1 példa volt.
Amúgy jogos az a kritika, hogy ez csak háborgás, nem igazi kérdés, bocs...
Én pl a height property-t főbb elemeken kívül nem használom.
Paddingelek és az szépen a contenthez igazítja magától a magasságot.
Szerintem a kérdezőnek nem ez a valódi problémája. Fix magasságokat alapvetően nem adunk meg a reszponzivitás miatt. Amiről a kérdező beszél az inkább olyankor fordul elő amikor egy js keretrendszerrel van megcsinálva egy oldal és nem server side renderingelt. Ebben az esetben igazából egy üres oldalt kap a böngésző, majd aszinkron requestekkel tölti be a tartalmat. Namost ha egy fentebb lévő tartalom betöltése lassabb, akkor az alatta lévő hamarabb jelenik meg és amikor kattintanál akkor tölti be a felette lévőt, ezért lentebb ugrik. Ezt a problémát én is sokszor tapasztalom, és tényleg zavaró.
(innen már csak személyes vélemény)
Én alapvetően még a régi megoldások híve vagyok az ilyen apróságok miatt, szóval egy egyszerű oldalt én phpben rakok össze. Ha valamilyen webes alkalmazást kell csinálnom csak akkor használok js frameworköt.
Meg van annak is a haszna de szerintem egy egyszerű weboldal esetén ikább átok mint áldás.
Valóban nem biztos, hogy a magasságot kéne megadni, mint régen, de valahogy ezt a problémát észre kéne venniük, és megoldást keresni rá. Persze azért nem tragédiáról van szó, csak egy kis kényelmetlenségről néha.
Köszönöm az eddigi válaszokat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!