Ha valaki magánszemélyként blogot működtet szükséges ÁSZF, Adatvedelem, Impresszum?
Impresszumot (amit lehet aztán más menüpontba rakni) nem kötelező, de "illik" kirakni, melyben feltünteted hogy Te vagy a cikkek szerzője, azokat milyen módon lehet felhasználni, illetve feltüntethetsz benne valamilyen elérhetőséget.
Adatvédelmi nyilatkozatot viszont kell. Bár te kedves kérdező ha még nem is gyűjtenél adatokat a látogatóidról, de a tárhelyszolgáltatód, a webanalitika, de még egy kapcsolati űrlap - amin keresztül e-mail küldenek neked - is adatgyűjtésre alkalmas.
Általános szerződési feltételeket akkor kell közzétenni, ha te valamit szolgáltatsz. Az, hogy tartalmat teszel közzé, az jogilag nem minősül szolgáltatásnak. Ha mondjuk lehetne a weboldaladon regisztrálni, akkor már ki kellene tenned. Vagy ha te magad üzemeltetnél mások számára pl. egy blog-oldalt, akkor is. Ha simán "csak" tartalmat állítasz elő, akkor nincs ilyen kötelezettséged.
Az "impresszum" meg olyan dolog, ami sok helyen szokás (bár inkább nagyobb tartalomszolgáltatóknál, és egyéb weboldalakon, egy blogon azért nem gyakori), de törvényileg teljesen irreleváns.
Adatvédelmi tájékoztatót pedig akkor vagy köteles közzétenni, ha bármilyen adatot kezelsz a látogatókról. Ha nem gyűjtesz semmit, vagy csak bizonyos, a weboldal működéséhez elengedhetetlen adatokat, akkor nem kötelező. Viszont a legtöbb blog-szolgáltató alapból kitesz egy "kukis" kérdést minden blogra, legalábbis a blogspot-nál így van.
Ajánlom a Publii-t, ha ilyesmin gondolkodsz.
Tárhelyben pedig a Netlify-t (mindkettő ingyenes).
Köszönöm a válaszokat!
De ha nem szeretném felfedni magam?:)) Elkezdtem egy marketing brand építését a social médiában és annak szeretnék úgymond egy központot egyelőre egy blog formájában.:) A Brandemet is feltüntethetem, mint a blogot működtető valaki?:)
#5 Illik/szokás valamiféle bemutatkozást írni, hogy ki is vagy te, de nem feltétlenül szükséges, hogy ebből te mindenki számára beazonosítható legyél, vagy hogy kiderüljön, ki is vagy.
Mondjuk, ha kitalálsz valamilyen nyilvánvalóan felvett szerzői álnevet (mint pl. Tibiatya, Gazdagmami, Utazómajom, stb), az egy fokkal fogyaszthatóbb formája, mintha kínosan erőltetett módon próbálod titkolni, hogy ki vagy.
Persze akár az is lehetőség, hogy választasz egy keresztnevet (mondjuk Zoltán/Ilona) és azon a néven azonosítod magad, mint szerző - és ennek sem feltétlenül kell a valódi keresztnevednek lennie.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!