Hogyan kell egy erotikus weboldalt elindítani? Mekkora pénzösszeg kell hozzá? Mi kell az elindításához? Mik a teendők ahhoz hogy belevágjon ilyenbe az ember?
Őszintén szólva megélhetés céljából szeretnék indítani egy erotikus weboldalt. Hasonlót mint az Onlyfans.
A rosszindulatú,lefitymáló,lenéző,bunkó
megjegyzéseket MELLŐZZÜK!
KÉRDÉST TETTEM FEL,NEM AZT HOGYAN KELL A MÁSIKBA BELEKÖTNI!
Köszönöm előre is a válaszokat!
Tanulj informatikát, azon belül is: fejlesztést, üzemeltetést.
Vagy megcsinálom én jó pénzért, és bevétel 10%-át kérem per hó. :)
Minimum kell 1 jogász aki jogi kérdésekben tud segíteni és jó néhány szoftverfejlesztő és esetleg dizájnerek. Na most ezeknek az embereknek bőven lehet millió feleti bérigénye, a jogászra szerintem nincs szükség teljes állásban de a többiekre igen.
Ha azzal számolsz, hogy egy valamennyire használható limitált alfa verzióhoz is kell legalább 6 hónap fejlesztési idő, akkor egy 4 fős csapattal már bőven 30 milla fölött vagy kiadásokban.
Ehhez jön még hozzá a reklám + fenntartási költség + help desk + néhány fejlesztő akik javitják a hibákat és implementálják az új fícsöröket.
Ha nincs 50-100 millád amit mersz kockáztatni, akkor nem biztos, hogy érdemes belekezdeni. Nyilván ez a becslés lehet nagyobb vagy kevesebb is a megrendelő igényeitől és a fejlesztő cég bérezésétől függően.
Sok sikert hozzá.
Csak az a néhány tíz-száz millió kezdőtőke hiányzik, amivel eltudsz egy ilyet indítani.
Onlyfans klónból is már van egy rakás, a net fele meg pornó. Egy sokszorosan túltelített piacra próbálsz betörni úgy, hogy ha beírom a "pina" szót a keresőbe, akkor húszcsilliárd ingyenes tartalmat elérhetek anélkül, hogy bárkinek is fizetnem kellene érte.
Ebben a műfajban legfeljebb akkor tudsz érvényesülni, ha megcsinálsz valami olyat, amit még senki nem talált ki. Minden más utánzat csak a pénzed fogja vinni, hiszen jelenleg még arról sincs fogalmad, hogy hogyan lehetne elindulni valamivel, amire semmi igény nincs. És ahogy írják, egy ilyen oldal sok milliós befektetéssel jár, de akinek megélhetésre kell az egész, annak aligha van tőkéje belekezdeni egy ilyen projektbe.
Néha még én is meglepődök, hogy mennyi gyűlölködő, rosszindulatú ember van.
Nos, első körben a technikai hátterét kell megalkotni. Igazából ez annyira nem hű, de összetett rendszer, ha nincs benne regisztráció, akkor egy poresz-oldalt egy tehetségesebb kezdő is összerak pár hét alatt. Ha már van regisztráció, az azért már kicsivel több hozzáértést igényel, de akkor sem reális, hogy négyen fejlesztenék fél évig. Persze, hozzáértéstől is függ, de egy profinak ez nagyon maximum 1, esetleg 2 havi munkája. Ezeknél nem a technikai háttér az igazán komoly, hanem maga a szolgáltatás.
Ahhoz pedig egyrészt komolyan kell ismerni a jogszabályokat. Nem árt, ha van egy jogász is a csapatban, vagy minimum annyi, hogy a felhasználási feltételeket véleményeztesd jogásszal, ugyanis kulcsfontosságú, hogy ne legyél perelhető. Különös figyelmet kell fordítani az adatbiztonságra és adatvédelemre, elvégre elég kényes dolgokról van szó.
Továbbá nem árt pár moderátor sem. Tudni kell ugyanis, hogy az üzemeltető is felelős az ott tárolt tartalmakért. Nem arról van szó, hogy egy az egyben minden felelősségh a tiéd, ha mondjuk valaki törvénybe ütköző tartalmakat töltene fel, de neked biztosítanod kell, hogy mindent megteszel a legális keretek közti működésért, máskülönben még akár bűnsegédlettel is megvádolhatnak. Csak egy példa: valaki feltölt egy gyermekekről készült pornográf anyagot. Neked azt ki kell tudnod szűrni, máskülönben a minimum, hogy pár kellemtlen kihallgatásban lesz részed.
Aztán ott van az üzemeltetés költsége, ami kezdetben nem lesz sok, de ha a látogatottság növekszik, oda már nem lesz elég egy 1500 forintos VPS. Ha nincs informatikai tapasztalatod, nem árt, ha van egy főállású rendszerüzemeltetőd is. Az a weboldal ezernyi támadásnak lesz kitéve, azon felül a rendszert folyamatosan karban kell tartani, ha van valami biztonsági probléma, azt be kell foltozni, és az sem árt, ha néha valami fejlesztéseket eszközöltök rajta.
Emellett pedig tenni kell azért, hogy az oldalt megismerjék, illetve valamilyen módon profitálni is kell belőle. Előbbihez marketing, utóbbihoz technikai, és pénzügyi képességek kellenek.
Abban igazuk van a többieknek, hogy ez a piac rémesen telített, és olyan szintű a bizonytalanság, hogy stabil megélhetési forrásnak jó ideig alkalmatlan lesz. Ha esetleg sikerül felvirágoztatni, akkor azért lehet rá alapozni, de arra ne számíts, hogy az első hónapokban ebből meg fogsz élni.
"Ha már van regisztráció, az azért már kicsivel több hozzáértést igényel, de akkor sem reális, hogy négyen fejlesztenék fél évig."
Hát OnlyFans-t hozta fel példának. Én nem használtam az appot de feltételezem, hogy lehet képeket és videótartalmat is feltölteni. A képek támogatása nem vészes eset, egy jobb tömörítésen át kell nyomni és kész. A videó már más tészta, ott nem árt több felbontást is támogatni, hogy használhatóbb legyen az oldal. Ez már egy kicsit drágább móka, erre is vannak kész szolgáltatások pl. AWS media services de ettől még az egész API-t meg kell terveznie és építenie is valakinek.
Ezután ott van még a fizetési szolgáltatások integrálása. A fogyasztóktól be kell gyűjteni az előfizetéseket, a feltöltőket ki kell fizetni. És nem árt ezeket a funkciókat alaposan le is tesztelni.
Kell-e mobil app? OnlyFans-nak van ilyen is. Meg lehet ezt is csinálni webes technológiákkal, a kliens kód egy része újrahasznosítható, de extra fejelsztéssel jár ez is.
Ahhoz, hogy az egész rendszer jól működjön, ahhoz kell egy jó ajánló rendszer. A konkurencia dollármilliókat költ erre. Egy felbérelt Mesterséges Inteligencia kutató nem nagyon fog tudni velük versenyezni.
Tapasztalt fejlesztők is bele tudnak futni makacsabb problémákba ami vissza tudja fogni a fejlesztést akár napokra is, de persze be lehet seperni a bugokat a szőnyeg alá is.
A jogi része a dolognak, hogy jelezni kell, hogy csak 18 éven felüliek használhatják. Ezt valamilyen módon ellenőrizni kell.
Ha van adatkezelés (például regisztráció, kapcsolatfelvétel), akkor kell egy adatkezelési tájákoztató.
Az oldalon szereplő személyeknek elvileg a hozzájárulása kell (vagy a felhasznált képekhez licensz). Vannak szabadon felhasználható (Creative Commons) licenszű képek, ezekhez elvileg nem szükséges engedély és hozzájárulás. A gond velük, hogy máshol is szerepelnek és sok helyen, ezzel lényegében egy "klón" oldalad lesz, de legalább minden legális.
A technikai részéhez először is kell egy webtárhely.
Ingyenes webtárhelyet nem ajánlok, azt hamar lekapcsolhatják (sok helyen a szabályzat ezt kifejezetten tiltja, és nem nézik, hogy követtél-e el jogsértést). Továbbá ingyenes tárhelyen a tárterület sem túl nagy, maximum párszáz kép férne el rajta.
Legalább 10 Gb-os tárhely ajánlott (ez kb. 2000 normál felbontású képhez elég, átlag 5 Mb-al számolva, ha ennél több képet tennél fel, arányaiban nagyobb tárhely kell).
Másodszorra kell egy tartalomkezelő rendszer, amiben elkészíted a weboldalt.
Lehet épp saját rendszert is készíteni, de ez elég sok munka vagy nagy összeg lenne, ezért inkább egy ingyenes CMS-t ajánlanék. Ilyen pl. a WordPress vagy Joomla! A WordPress népszerűbb, és minden szolgáltatást tud, amire szükséged van, a továbbiakban ezért ehhez adok néhány támpontot. WordPress-el megcsinálható regisztrációsra, de regisztráció mentesre is az oldal, lehet beépíteni fórumot, chatet, de akár a képekhez és/vagy bejegyzésekhez hozzászólási lehetőséget is. Vannak hozzá fejlett tömörítő eszközök, így a tárhelyen több kép is elfér, persze ez a minőség rovására fog menni. De akár előfizetős szolgáltatás is megvalósítható benne (csomagokkal és bankkártyás fizetési lehetőséggel). Elég sok bővítmény van hozzá, ha egy "átlagos" oldalban gondolkozol, a WordPress teljesen meg fog hozzá felelni.
Persze ennek a kezelését meg kell tanulni, de a YouTubeon elég sok oktató videó van, Magyarul is, ha van egy kis időd és érzéked hozzá, ezek alapján az alapokat meg tudod tanulni.
Mint írtam, maga a WordPress ingyenes. És akár ingyen egy alap oldalt fel tudsz vele építeni, viszont ha jobbat szeretnél, akkor érdemes fizetős témát (ha olyan extrát szeretnél, fizetős bővítményt) venni.
Ingyenes témában az Astra-t érdemes megnézned: [link] Ez elementor Free-t használ (nem csak ezt, de az Elementort ajánlom a választható lehetőségek közül). Egyébként az Astra témának és az Elementornak is van prémium verziója, ha komolyabb oldalt szeretnél.
Prémium témában nagyon jó és népszerű a Divi: [link] Itt van éves és örökös licensz, hosszú távon az örökös jobban megéri. Ehhez is rengeteg oktató videó van az interneten.
Egy prémium témával (és weboldal építővel) sokkal jobb - tettszetősebb, látványosabb - oldalt hozhatsz létre, mint az ingyenesekkel. Bár ha nem ez számít, hanem a képek, akkor az ingyenesek is megfelelnek.
Még annyit hozzá tennék, hogy ha ingyenes témát választasz, legyél körültekintő, ugyanis nem mindegyikhez vannak rendszeres frissítések, ennek hiánya pedig hosszú távon biztonsági és kompatibilitási problémát okozhat. A fentebb ajánlott Astra megbízható téma (csak az ingyenes verzióban korlátozva van jópár funkció), ezért ha ebben dolgozol, nem kell tartanod, hogy problémád lesz vele. Később természetesen bármikor átválthatsz a pro-ra, ezt én meg is tettem, a jó hír, hogy ilyenkor semmit sem kell újra megcsinálnod, ha megvetted, egyszerűen aktiválhatod.
Ha a kép licenszeket nem számolom, és ingyenes témával kezdesz, akkor 10 Gb tárhely szolgáltatótól függően évente 10.000 Ft-tól bérelhető, egy domain pedig kb. 2000 Ft évente, tehát 12.000 Ft befektetéssel elkezdhető az oldal. Ebben a verzióban viszont mindet te csinálsz, egy csomó munka és tanulás kell majd hozzá, és ingyenes témával kell dolgoznod, ezért megjelenésében egy kicsit egyszerűbb lesz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!