Melyik SEO plugint használod a Wordpress-ben?
Ez a 3 prémium plugin közül szeretnék választani és megvásárolni:
A.) Yoast Seo
B.) RankMath
C.) All In One WP Seo
Én a Yoast Seo plugint használom, az ingyenes verzió bőven elegendő.
A legnagyobb előnye, hogy a Meta leírásokat egyedileg meg lehet adni vele, ez a kereső találatnál az oldalunk alatt jelenik meg (egyébként automatikusan olvasná be az oldalon szereplő szövegekből, ami nem mindig a legjobb). A másik, ami miatt előnyös (ha egy blog vagy magazin oldalunk van), hogy így Facebooknál a kiemelt képet olvassa be (egyébként a fejléc logó-t tette be minden cikkhez). Továbbá a title formátumot is érdemes módosítani, a többi viszont megfelel alapértelmezett beállításon.
A meta leírás és a title (cím) szerintem fontos. Elvileg a kereső ezért nem tesz előrébb, de... Ez a kettő az, ami alapján a látogató eldönti, hogy megnézi-e az oldalunkat, vagy nem (egy jó címmel és leírással több rákattintást érhetünk el). Ha viszont több a kattintás egy találatra, azt a Google relevánsabbnak értékeli, azaz előrébb kerül az adott oldal. Így végső soron egy jól beállított oldal előrébb fog kerülni a keresőben, mint ahol nem foglalkoznak ezzel.
Egyébként a Google az egyedi tartalmat nézi. Ez alapján rangsorol. Kisebb oldalnál érdemes úgy csinálni, hogy van egy lényegre törő, figyelemfelkeltő nyitólap. Ezen ne legyen túl sok tartalom, mivel a látogató nem fogja elolvasni, a sokban elveszik a kevés lényeges dolog, ami rontja a konverziót. Viszont hozzunk létre aloldalakat, ahol részletesen leírunk mindent (kb. 10 aloldal és egyenként legalább 5-10.000 karakteres szöveges tartalom ajánlott, megint kihangsúlyoznám, hogy egyedi szöveg). Erről a 10 aloldalról linkeljük be a nyitóoldalt. Ennek a szakneve Silozás, és nagyon meg tudja dobni az oldal helyezését a találati listán.
Az aloldalak akár blogbejegyzések is lehetnek, a lényeg, hogy minél több tartalom legyen rajta. Nagyobb weboldalaknál pedig a kategóriákat is Silózhatjuk, így még jobb pozícióra számíthatunk. Gondolj bele, ha van 100 aloldalad (blogbejegyzésed) egyenként 5-10.000 karakteresek, az már nem kis tartalom, amit a Google is értékelni fog.
Ha valakit megfog a nyitóoldal, van esély, hogy elolvassa ezeket is, de ha nem, akkor sem járunk vele rosszul. A lényeg, hogy megfogjuk a látogatót vele.
Régebben ajánlották a linképítést, ezt ma már felejtsük el. A linkgyűjteményekből kapott hivatkozások értéke kb. nulla. Mégis sokan csinálják a linképítést, persze jó sok pénzért, de az elért eredmény inkább csak illúzió (megfelelő mennyiségű és minőségű tartalom mellet linképítés nélkül is ugyanolyan jó pozíciót lehet elérni). Ha viszont nem linkgyűjtemény oldalról kapunk hivatkozást, annak van értéke, de csak akkor, ha az értintett weboldal szintént tartalmas, és nincs túl sok kimenő link rajta. Ennek a leggyakoribb (és legelőnyösebb) megvalósítási formája a PR cikk. A PR cikknek szintén egyedinek kell lennie, és ha erős oldalról kapod a linket, annak van értéke. Ez miatt viszont nem olcsó egy ilyen PR cikk, főleg a nagy oldalaknál, de ha van rá keret, garantáltan visszahozza az árát. Tehát minél több egy oldalról a kimenő link, annál kevesebbet ér egy link, ezért nem árt megválogatni, honnan veszünk PR cikket, és ezért értéktelenek a linkgyűjteményekből jövő linkek.
A megfelelő title és meta leírás, 5-10 minőségi PR cikk és a silózás együttes alkalmazása garantálja a sikert (persze nem azonnal, kb. 1-2 év).
yoast
#1 az, hogy te miben hiszel, lényegtelen. Nem a programtól lesz valaki jó SEO-s. Anélkül is be lehet állítani a megfelelő elemeket.
Jó tartalommal meg kb kitörölheted, ha az alap technikai elemek nincsenek beállítva rajta..
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!