Ha Bootstrap-ot használok egy oldal megépítéséhez, akkor utána hogy kombinálhatom WordPress-el?
Vagyis mi a lépések sorrendje?
Vagy annyi hogy a wp-n belül saját témák közé kell betennem a BS oldalamat hogy aztán az legyen a sablonom?
A wp-re azért lenne szükségem, mert rendszeresen írnék bejegyzéseket.
A Wordpress (meg úgy általában az összes CMS) témázása arról szól, hogy a Wordpress adja a tartalmat, te meg a témát. Egy alapul szolgáló HTML szerkezetet kell felépítened, elkészíteni hozzá a CSS-t, természetesen mindezt lehet Bootstrappal, vagy bármilyen más keretrendszerrel. Ezután a WP PHP függvényeivel beletöltöd a tartalmat a sablonba, így jön létre a kész oldal.
Egy példa.
Lesz egy index.php-t, egy teljesen átlagos HTML fejléccel, a szokásos html, head, meta... stb tagekkel. De a HTML tagnek nem adod mmeg a lang attribútumát, hanem beírod hogy <?php language_attributes(); ?>, így majd a WP szolgáltatja oda a megfelelő attibútumokat. Igazából egy teljesen átlagos PHP oldalt kell csinálnod, csak a PHP részét nem te írod meg, hanem a WP (persze, magad is írhatsz saját függvényeket).
Itt egy gyorstalpaló: [link]
Itt pedig egy részletesebb eligazító: [link]
Ha nem értesz ennyire hozzá akkor próbáld ki a LiveComposert. Percek alatt tartalmat bedobsz és Bootstrap 4-et használ, nemsokára jön az 5 is. Saját témájuk is van és kézzel is írhatsz mindennek a kódjába.
Gyorsasága a Pico témával pedig pusztít, még az Oxygen buildert is ott hagyja.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!