Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Melyik Wordpress téma szép és...

Melyik Wordpress téma szép és gyors is?

Figyelt kérdés
A leggyorsabb talán a WooCommerce Storefront de nagyon nem tetszik, semmi stílus. Melyik szép és gyors is?
2021. dec. 7. 16:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Egy kis css- ismerettel simán formázhatod a saját igényeid szerint.
2021. dec. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Na elértük a szakma csúcsát. :) Nem elég, hogy a weboldal össze van kattintgatva, de már a témát sem tudja senki testreszabni? :D


No offense, csak kicsit meglepő a kérdés.


[link]

2021. dec. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Csak szeretnék most jó témát vásárolni, ne fogjak mellé. Nem értem miért ne rakhatnám én össze magamnak ha ráérek...
2021. dec. 7. 16:55
 4/7 anonim ***** válasza:
86%
WP + Woo biztos hogy nem lesz gyors. ;-)
2021. dec. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tudom, ezért szeretném elérni a legjobbat amit csak lehet belőle.
2021. dec. 7. 19:37
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem a Theme -n múlik, hanem a modulokon.

Minél több modul - funkció, annál lassabb.

Ugyan így, minnél több tartalom, úgy lassul a portál.

Pár tucat termékig még elmegy, kellő erős hardverrel,

és persze minimális forgalommal, mert ha terhelésre kerül...

2021. dec. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Sok tényezőtől függ a sebesség.


1. Tárhely: ez az első és legfontosabb dolog. Nem mindegy, mekkora RAM-ot, CPU-t, IOPS-ot és I/O-t ad. Meg a használt technológia sem mindegy, az NVME SSD a leggyorsabb.


2. Bővítmények: minél több a bővítmény, annál lassabb lehet az oldalad. Feltételes számban írtam, de sok bővítmény az ok-okozati összefüggés miatt biztosan be fogja lassítani. Ha egy bővítményhez nincsenek folyamatosan frissítések, azt felejtsük el. Szintén nem ajánlom a kevésbé népszerű bővítmények használatát, amik ott vannak a toplistában, többezer weboldalon használják, meg természetesen pozitívok a felhasználói vélemények, azokkal nem lesz probléma.


3. Termékek száma: a WooCommerce jó tárhelyen kb. 5000 terméket képes megfelelő sebességgel kezelni. Ez felett nem is ajánlom a WooCommercet (illetve dedikált tárhelyen megoldható, hogy 5000 termék felett is gyors legyen, de ez már árban magasabb, mint más rendszerek).


4. Adatbázis mérete: minél nagyobb az adatbázis méret, annál lassabb lesz az oldal. Ajánlott az adatbázis rendszeres tisztítása, ehhez is vannak bővítmények.


5. Használt gyorsítótár bővítmény: ezek a bővítmények nem kicsit tudják felgyorsítani a weboldal betöltési idejét.


6. Téma: valóban a témától is függ a sebesség, de ez csak egy a sok befolyásoló tényező közül.



A Flatsome az egyik legnépszerűbb kifejezetten webáruház téma: [link]

Ez 59 dollár (plusz nálunk 27% ÁFA), ezért a pénzért egy weboldalon használhatod. Előny, hogy kifejezetten WooCommerce-hoz tervezték, ezért minden szükséges szolgáltatást beépítve tartalmaz.


Másik népszerű téma a Divi: [link]

A HelloWP-n 9900 Ft-ért is megkaphatod ezt, és korlátlan weboldalon használhatod. Ez egy általános sablon és weboldal építő, de webáruházhoz is kiváló, vannak webáruház sablonok is hozzá.

Sokan mondják, hogy a Divi lassú, ezzel én nem értek egyet. Rosszul beállított weboldalnál tényleg az, de ha megfelelő tárhelyet és gyorsítótárazást használunk (meg természetesen nincs teletömve felesleges bővítményekkel), akkor kevesebb mint fél másodperces betöltési időt is el lehet vele érni, ami szerintem elég jó.

2021. dec. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!