Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Weblap-demo frontend/backend...

Weblap-demo frontend/backend működésének bemutatására?

Figyelt kérdés

Található egy kis, demo weblap, amely bemutatná a frontend/backend működését? (egyfajta demo weblapra gondolok, lenne pl. regisztrációs űrlap, felhasználó beléptetés, adatbáziskezelés).

Gépemre telepíteném mondjuk a XAMP-ot és letöltenék egy ilyen demo-t, a működését megtanulmányozni.

Ha csak egyetlen dolgot mutat be (pl. felhasználót lehet regisztrálni a demo oldalra) már az is jó lenne.

Nincs nagyon elképzelésem hogy így "összerakva" milyen lehet az egész működése.

Ötletet tudtok adni hogy találjak ilyen demo-weblapot?



2021. nov. 23. 18:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy jól értettem, mit szeretnél: [link]
2021. nov. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ezt attól függ milyen nyelven szeretnéd, és a backend/frontend alatt pontosan mit értesz. Tehát:

- az is backend/frontend, ha szimplán laravel-ben létrehozol egy dummy projektet és a frontend sima html. A backend ebben az esetben a php a frontendet pedig egy template engine (blade) rajzolja ki, ami szimpla html mondjuk. A form POST request-el elküldi a belépési adatokat, majd a hitelesítés után elhelyez egy session-t miszerint be vagy lépve.

- a másik ilyen eset, mikor rest api oldja meg a kommunikációt és a frontend valami JS framework-re épül (react, vuejs, angular). itt gyakorlatilag két külön "projektként" is kezelheted a frontendet és backendet. utóbbi nem annyira sokban különbözik az első verziótól, hiszen ígyis adatot fogad és session-t is ment, viszont a válaszban már nem egy komplett html kód szerepel hanem csak json. (pl) tehát csak API-ként működik.

ééééés akkor ezen a ponton keverném bele a JWT (json web token), de ennek inkább olvass utána, mert ezt még hosszabban tudnám csak elmondani: [link]


(az előbbieket is felületesen magyaráztam csak el, tehát nem pontosan fedik a valóságot: próbáltam az érthetőségre törekedni, ezért kérném a szakikat, hogy ne legyenek szőrszálhasogatóak :) nem "szakmai" írás, csak felületes magyarázat)


ja és kimaradt még egy opció: mikor a backend feladatát nem php látja el :D ugyanis az lehet python vagy nodejs is szerver oldalon. és felület szintén lehet natív html is, de komplett js framework api hívásokkal. tehát ezek fényében: mire is szeretnél demo példát? :) :)

2021. nov. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a rendkívül részletes, bőséges választ. :)

Ezekután már nem is tudom mire szeretnék demo-megoldást, mert gondolom, demo-célokra nem érhetőek el a neten ilyen weblapok, amik pl. tömörítve vannak, kicsomagolom a xamp könyvtárba és megnézem a gépemen hogy miképpen viselkedik.

Mivel teljesen kezdő vagyok, abban a hitben voltam, hogy nagyjából "mindent csak egyféleképp lehet megvalósítani", vagy hogy "túl egyszerű" pl. a regisztrációs űrlap.

Az egész demo-dologgal a célom az volt, hogy a gyakorlatban tapasztalhassam meg a működését-felépítését és ilyen módon el tudjam dönteni: nekem való -e a webfejlesztés vagy nem.

Régen jártam úgy, hogy sokáig lelkesen tanultam valamit, jól beleástam magam adott témába, szakemberekkel vettem fel a kapcsolatot stb és rá kellett jönnöm: "nem nekem való", abban reménykedtem, hogy ilyen demo láttán rögtön nyilvánvalóvá válik nekem valamiféle logika és hogy mennyire jönb e ez a tudományterület.

2021. nov. 23. 20:18
 4/10 anonim ***** válasza:

Rossz a megközelítésed szerintem. Vannak "demok"-k vagy könnyen beüzemelhető példakódok, deeeeee, el fog rémíszteni, mert ha nincs meg az alapod hozzá nem is fogod megérteni.


A webfejlesztés baromi összetett és rengeteg technológiára épülhet.


[link]


[link]


Ez ad némi rálátást. szóval nagyon nehéz lenne egy példakód alapján bármit is megítélni.

2021. nov. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Abban is reménykedtem, hogy az algoritmikus gondolkodást többé-kevésbé elsajátítottam és ez segítene a kód megértésében, persze lehet hogy megrémülnék a sok ismeretlen kódtól pláne ha nem esne le elsőre (vagy másodikra se) hogy "mi mit akar jelenteni".

2021. nov. 23. 20:33
 6/10 anonim ***** válasza:

Én a helyedben kiválasztanék egy programnyelvet, aminek tetszik a szintaktikája és egyszerű feldatatokon keresztül elkezdeném tanulni. (mármint oktatóanyag alapján, de egyszerű példákon keresztül)

Utána lehet tovább haladni... motiváltabb is lennél, mert értenéd amit látsz. Így nem fogod.


Csak egy példa, hogy lásd mire gondolok:

[link]

Ez gyakorlatilag az amit kértél:

"Jetstream provides the perfect starting point for your next Laravel application and includes login, registration, email verification, two-factor authentication, session management, API support via Laravel Sanctum, and optional team management."


Minden benne van. Ott a forráskód, a teljes doksi (hogy hogyan kell beüzemelni) minden le van írva lépésről lépésre. Próbáld ki... :) ha még sose foglalkoztál ilyesmivel akkor szerintem már ott el fogsz akadni, hogy "composer install". :)


Szóval én mindenképp kicsiben kezdeném (legalábbis ha nincs segítséged aki magyarázza a példa alapján).

2021. nov. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ezt keresed: [link]
2021. nov. 24. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Valóban, letöltöttem a linkelt projektet és már ott elakadtam, amit az illető kommentelő helyesen említett.

Remélem: az alábbiakat majdani kezdő nem olvassa:

Nem is tudom, hogy érdemes -e nekiállnom: lelkesen nekifogok: napi sok órás tanulással megtanulni a nyelveket-technológiákat (ki tudja mennyire naprakész és "valós tudást" átadó anyagból), majd miután x évig tanultam, esetlegesen szembesülhetek a nyílt munkaerőpiaci elvárásokkal, azóta már megváltozott, új technológiákkal-elvárásokkal-koncepciókkal, meg minimum 3-5 éves munkatapasztalati elvárásokkal. Rájöhetek arra is x év tanulás után, hogy "jajj ez mégse nekem való" és kérdés, hogy más területre át tudok -e menni így.

Természetesen önmagában a tanulás nagyon jó, új dolgokat megismerni, kipróbálni, tapasztalatokat szerezni.

Biztos annak a legjobb, aki szakterületen lediplomázva, gyakornokként tudja kezdeni.

Sokszor hallottam azt is, hogy "autodidakta módon egyedül nem fogsz tudni tanulni", "sokminden nem bukik ki ilyen védett környezetben, nem tudsz igazából valós életbeli tapasztalatokat szerezni". Stb.

2021. nov. 24. 07:25
 9/10 anonim ***** válasza:

Igazából értem a problémádat: bár ez már kicsit más témakör és más kategóriát kívánna talán.... szóval az a jelenség amiről te beszélsz, az egy oktatásügyi probléma. Jelenleg (nem tudom mennyit változott ez az utóbbi tizenpár évben, de feltételezem azért nem túl sokat) a fő gond, hogy a gimnázium végén mikor szakmát szeretnél választani, NEM TUDSZ. Halvány lövésed sincs, hogy egy adott területen belül mivel foglalkozik az illető ténylegesen. Ilyenkor eszembe jutnak ezek meme-ek:

[link]

[link]

Persze, butaságnak tűnnek, de valójában van igazságtartalmuk, mert mindenki másképp képzel el egy szakmát.


Tehát már 16-18 évesen, mikor nagyjából próbálod eldönteni merre tanulj tovább, már akkor bajban vagy. Annyi könnyebbség talán van, hogyha érdekel mondjuk az informatika, akkor belősz célnak egy Mérnökinformatikus Bsc-t aztán majd rájössz, hogy valóban érdekel-e, de elég nagy terület ahhoz, hogy találj benne valamit magadnak.

(De azért megkérdezném, hogy vajon hány 18 éves gyerek tudja - vagy akár felnőtt - hogy mi a különbség egy építészmérnök és egy építőmérnök között? Mert nagyon nem mindegy, melyik szakra jelentkezel...) Szóval a probléma gyökere itt van: pályaválasztás esetén jó lenne tájékozódni, betekinteni az adott szakmába (legalább egy kicsit), hogy el tudd dönteni, valóban azt szeretnéd-e.

Persze mondhatjátok jogosan: hát erre van az egyetem nyíltnapja. Voltam annó többnek is a "kiállításán" - inkább hívjuk így -, mert valójában azon túl, hogy próbálták eladni magukat a lényeg nem derült ki számomra: egy átlag hétköznapon mivel fogok foglalkozni, ha ezt elvégzem?


Aki pedig kihagyta ezt a lépcsőfokot még nehezebb helyzetben van: mert a felsőoktatásban legalább kapsz némi rálátást, hogy a különböző szakirányok esetén miket kell tudni és mivel kell foglalkozni. Persze ott sem látod még, hogy a munkahelyen hogy működik ez az egész, csak a végén, a szakmai gyakorlatnál, deeeee... ha ott jönnél rá, hogy te mégsem ezt akarod, akkor maradjunk annyiban, hogy "picit késő" agrármérnökire váltani... :) Bár utána még elvégezheted azt is, ha elég állami ösztöndíjas féléved.

De aki ezt kihagyja, maximum az internetről tud utána olvasni.


Én hiányolom azt (amit filmekben láthatunk, hogy nyugaton jól működik), hogy iskolás korban behívják a szülőket és elmesélik, hogy pontosan mivel foglalkoznak és a gyerekek kérdezhetnek tőlük. Így legalább egy pici betekintést kaphatnak a szakmákba. Persze az igazi az lenne, ha lennének ilyen munkahelyi "nyíltnapok" - bár én sem tudom, ezt hogyan lehetne kivitelezni - ahol, bele lehetne látni egy adott munkakör hétköznapi életébe, hogy eldönthessem: valóban ezt akarom?


Én végignyomtam a Bsc-t: elvégeztem hálózati- és rendszermérnök szakirányon, majd elhelyezkedtem php fejlesztőként, aztán tovább fejlődtem fullstack fejlesztővé, most pedig próbálok az eredeti végzettségem és a jelenlegi munkám között valami hidat találni, így elkezdtem a devops felé kacsintgatni. Tehát még így is "keresem az utam", szóval megértem a dilemmádat.


Azért is küldtem a két roadmap-et, hogy legalább a szükséges technológiáknak utána tudj nézni, hogy lásd mit kell(ene) tudni ehhez a szakmához. Persze így se látnád még pontosan, hogy mondjuk mennyire monoton vagy épp mennyire változatos ez egy átlag hétköznap, de utóbbi nagyban függ a munkahelytől is. Tehát volt nekem olyan pozícióm is egy cégnél, ahol kb fullstack fejlesztő és kicsit devops-os is voltam. Nem annyira magas szinten, mint egy főállású, de én pl imádtam, hogy változatos a munka. Nem unom meg... ekkor döntöttem el, hogy ilyen irányt szeretnék megtartani magamnak. Aztán jött egy cégfelvásárlás és egy átszervezés és sima "php-s kódoló" lett belőlem, ami kb abban merült ki, hogy minden nap kiosztották a feladatokat és "csináld". Teszteld egy általad összerakott környezetben (mert sokszor még azt is úgy kellett kihúzni belőlük, hogy a prod-on milyen verziók futnak pontosan, nehogy véletlenül mondjuk docker konténerekkel össze rakj magadnak valami hasonlót) aztána mit localhoston összegányoltál azt felrakták a teszt környezetbe, ami véletlenül sem egyezet a proddal, majd élesítés után - amihez közöd sem lehetett - jött a főnök, "hát ez mé' nem működik???". Külön engedély után megkaptad a prod-nak a logjait, hogy legyen min elindulni... :D :D Maradjunk annyiban, hogy pár hónap után váltottam.


Szóval ez, hogy mennyire való neked, ez 80%-ban a munkahelyen is múlik.


És pont az utóbbi miatt is, sajnos nem tudok neked biztos receptet mondani, hogy 100%-ra eltudd dönteni neked való-e.

2021. nov. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha komolyabban akarsz foglalkozni a dologgal a legrosszabb az, amit tehetsz hogy nulla tudással leszedsz valami 15 éves pistike általa összerakott kódot, aztán rögzülnek a rossz megoldások a fejedben.
2021. nov. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!